Ankara · Büyükşehir belediye başkanı
%60,5
CHP birinci
3.308.097 geçerli oy · katılım %79,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ankara ilinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %60,5 ile birinci; 3.308.097 geçerli oy, katılım %79,4.
Ankara
Kayıtlı seçmen 4.307.119 · Oy kullanan 3.417.581 (katılım %79,4) · Geçerli 3.308.097 · Geçersiz 109.484
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 2.001.722 | %60,5 |
| AKP | 1.048.111 | %31,7 |
| YRP | 103.719 | %3,1 |
| ZAFER | 49.970 | %1,5 |
| İYİ | 29.984 | %0,9 |
| DEM | 26.500 | %0,8 |
| SAADET | 14.799 | %0,5 |
| MEMLEKET | 5.380 | %0,2 |
| DEVA | 5.033 | %0,2 |
| TKP | 4.031 | %0,1 |
| HAK-PAR | 3.523 | %0,1 |
| YTP | 3.419 | %0,1 |
| ANAP | 2.485 | %0,1 |
| VATAN | 2.062 | %0,1 |
| DSP | 1.718 | %0,1 |
| MİLLET | 1.709 | %0,1 |
| AB | 980 | %0,0 |
| TKH | 946 | %0,0 |
| OCAK | 519 | %0,0 |
| Yunus Murat Güztoklusu (bağımsız) | 370 | %0,0 |
| Mustafa Sanğu (bağımsız) | 332 | %0,0 |
| Korkut Cesur (bağımsız) | 314 | %0,0 |
| Suat Karaman (bağımsız) | 247 | %0,0 |
| Lokman Cengiz (bağımsız) | 224 | %0,0 |
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Altındağ | 293.099 | %75,3 | CHP | %48,5 |
| Ayaş | 12.331 | %92,8 | CHP | %56,3 |
| Bala | 23.660 | %85,9 | CHP | %48,4 |
| Beypazarı | 37.914 | %86,9 | CHP | %60,2 |
| Çamlıdere | 11.368 | %91,3 | AKP | %52,7 |
| Çankaya | 719.760 | %80,2 | CHP | %79,2 |
| Çubuk | 70.500 | %82,0 | AKP | %48,7 |
| Elmadağ | 34.803 | %86,9 | CHP | %59,0 |
| Güdül | 7.789 | %88,4 | CHP | %55,4 |
| Haymana | 25.032 | %83,9 | CHP | %57,1 |
| Kalecik | 10.897 | %91,3 | CHP | %55,3 |
| Kızılcahamam | 26.006 | %88,8 | AKP | %48,3 |
| Nallıhan | 21.800 | %87,8 | CHP | %58,4 |
| Polatlı | 96.009 | %77,3 | CHP | %62,3 |
| Şereflikoçhisar | 25.860 | %79,8 | CHP | %61,7 |
| Yenimahalle | 525.386 | %80,3 | CHP | %64,2 |
| Gölbaşı | 111.188 | %83,1 | CHP | %59,2 |
| Keçiören | 687.128 | %77,2 | CHP | %55,2 |
| Mamak | 496.805 | %78,8 | CHP | %60,8 |
| Sincan | 412.279 | %77,0 | CHP | %48,5 |
| Kahramankazan | 43.708 | %85,0 | CHP | %52,2 |
| Akyurt | 31.237 | %82,1 | AKP | %47,8 |
| Etimesgut | 464.643 | %79,7 | CHP | %65,4 |
| Evren | 2.782 | %85,9 | CHP | %52,0 |
| Pursaklar | 115.135 | %79,5 | AKP | %49,7 |