%60,2
CHP birinci
31.618 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beypazarı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %60,2 ile birinci; 31.618 geçerli oy, katılım %86,9.
Kayıtlı seçmen 37.914 · Oy kullanan 32.961 (katılım %86,9) · Geçerli 31.618 · Geçersiz 1.343
Beypazarı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 19.045 | %60,2 |
| AKP | 9.862 | %31,2 |
| İYİ | 1.441 | %4,6 |
| YRP | 702 | %2,2 |
| ZAFER | 186 | %0,6 |
| DEM | 79 | %0,3 |
| SAADET | 70 | %0,2 |
| HAK-PAR | 44 | %0,1 |
| YTP | 43 | %0,1 |
| MEMLEKET | 25 | %0,1 |
| DEVA | 22 | %0,1 |
| ANAP | 20 | %0,1 |
| VATAN | 17 | %0,1 |
| DSP | 16 | %0,1 |
| TKP | 13 | %0,0 |
| AB | 10 | %0,0 |
| MİLLET | 6 | %0,0 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| OCAK | 4 | %0,0 |
| Korkut Cesur (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Suat Karaman (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Mustafa Sanğu (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Lokman Cengiz (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Beypazarı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acısu Mah. | 1 | 102 | %98,0 | CHP | %57,1 |
| Adaören Mah. | 1 | 185 | %97,8 | CHP | %52,1 |
| Akçakavak Mah. | 1 | 75 | %97,3 | CHP | %62,9 |
| Akçalı Mah. | 1 | 34 | %94,1 | AKP | %75,0 |
| Ayvaşık Mah. | 17 | 5.545 | %84,5 | CHP | %60,4 |
| Aşağıgüney Mah. | 1 | 23 | %108,7 | CHP | %62,5 |
| Batça Mah. | 1 | 26 | %107,7 | AKP | %44,4 |
| Bağözü Mah. | 1 | 90 | %101,1 | CHP | %61,1 |
| Başağaç Mah. | 17 | 5.665 | %85,9 | CHP | %63,0 |
| Başören Mah. | 1 | 61 | %100,0 | CHP | %49,2 |
| Beytepe Mah. | 1 | 254 | %81,9 | CHP | %63,4 |
| Boyalı Mah. | 1 | 82 | %101,2 | CHP | %49,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 648 | %87,7 | CHP | %54,2 |
| Dağşeyhler Mah. | 1 | 44 | %104,6 | CHP | %60,5 |
| Dereli Mah. | 1 | 113 | %76,1 | AKP | %56,6 |
| Doğanyurt Mah. | 1 | 51 | %109,8 | CHP | %81,5 |
| Doğançalı Mah. | 1 | 36 | %83,3 | CHP | %56,7 |
| Dudaş Mah. | 1 | 109 | %91,7 | CHP | %43,7 |
| Dibecik Mah. | 1 | 172 | %98,3 | CHP | %60,8 |
| Dibekören Mah. | 1 | 47 | %104,3 | CHP | %65,9 |
| Dikmen Mah. | 1 | 177 | %95,5 | CHP | %66,3 |
| Fasıl Mah. | 1 | 106 | %100,9 | CHP | %51,9 |
| Gazipaşa Mah. | 1 | 301 | %97,7 | CHP | %52,3 |
| Geyikpınarı Mah. | 1 | 25 | %112,0 | CHP | %78,6 |
| Gürsöğüt Mah. | 1 | 297 | %93,3 | CHP | %60,6 |
| Hacıkara Mah. | 33 | 11.162 | %83,6 | CHP | %60,8 |
| Harmancık Mah. | 1 | 70 | %100,0 | AKP | %49,3 |
| Haydarlar Mah. | 1 | 33 | %103,0 | CHP | %79,4 |
| Hırkatepe Mah. | 1 | 122 | %97,5 | CHP | %58,8 |
| Kabaca Mah. | 1 | 127 | %99,2 | CHP | %70,3 |
| Kabalar Mah. | 1 | 83 | %104,8 | CHP | %52,4 |
| Kaplan Mah. | 1 | 47 | %97,9 | CHP | %50,0 |
| Kapullu Mah. | 1 | 308 | %97,4 | CHP | %58,4 |
| Karacaören Mah. | 1 | 144 | %95,1 | CHP | %62,9 |
| Karaören Mah. | 1 | 75 | %104,0 | CHP | %71,6 |
| Karaşar Mah. | 2 | 386 | %71,0 | CHP | %91,8 |
| Kargı Mah. | 1 | 59 | %101,7 | CHP | %56,9 |
| Kayabükü Mah. | 1 | 134 | %100,8 | AKP | %46,5 |
| Kerbanlar Mah. | 1 | 89 | %96,6 | CHP | %53,0 |
| Kırbaşı Mah. | 2 | 610 | %92,0 | CHP | %74,8 |
| Kırşeyhler Mah. | 1 | 262 | %91,6 | CHP | %59,3 |
| Kızılcasöğüt Mah. | 1 | 263 | %94,7 | CHP | %56,8 |
| Kozalan Mah. | 1 | 208 | %98,1 | CHP | %61,1 |
| Kozağaç Mah. | 1 | 56 | %100,0 | CHP | %52,9 |
| Kurtkovan Mah. | 1 | 17 | %111,8 | AKP | %58,8 |
| Kurtuluş Mah. | 10 | 3.205 | %83,4 | CHP | %57,1 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 162 | %100,6 | CHP | %55,4 |
| Kuyumcutekke Mah. | 1 | 219 | %97,3 | CHP | %57,4 |
| Köseler Mah. | 1 | 38 | %57,9 | CHP | %90,9 |
| Köst Mah. | 1 | 105 | %98,1 | AKP | %51,0 |
| Macun Mah. | 1 | 291 | %96,6 | CHP | %46,5 |
| Mahmutlar Mah. | 1 | 200 | %98,5 | CHP | %62,3 |
| Mençeler Mah. | 1 | 44 | %109,1 | AKP | %50,0 |
| Mikail Mah. | 1 | 69 | %89,9 | CHP | %77,4 |
| Nuhhoca Mah. | 1 | 59 | %101,7 | CHP | %73,3 |
| Oymaağaç Mah. | 1 | 245 | %94,7 | CHP | %58,5 |
| Rüstempaşa Mah. | 1 | 336 | %81,6 | CHP | %66,4 |
| Saray Mah. | 1 | 141 | %55,3 | CHP | %64,8 |
| Sarıağıl Mah. | 1 | 42 | %114,3 | AKP | %51,1 |
| Sekli Mah. | 1 | 233 | %89,7 | CHP | %73,4 |
| Sopçaalan Mah. | 1 | 71 | %101,4 | AKP | %52,1 |
| Tacettin Mah. | 1 | 345 | %94,2 | AKP | %48,4 |
| Tahir Mah. | 1 | 201 | %96,5 | AKP | %58,1 |
| Uruş Mah. | 1 | 237 | %74,7 | CHP | %74,1 |
| Uşakgöl Mah. | 1 | 98 | %98,0 | CHP | %72,0 |
| Yalnızçam Mah. | 1 | 140 | %100,0 | CHP | %54,4 |
| Yeşilağaç Mah. | 1 | 313 | %95,9 | CHP | %60,8 |
| Yıldız Mah. | 1 | 63 | %104,8 | AKP | %50,8 |
| Yoğunpelit Mah. | 1 | 226 | %91,6 | AKP | %46,5 |
| Yukarıgüney Mah. | 1 | 37 | %108,1 | CHP | %72,5 |
| Yukarıulucak Mah. | 1 | 143 | %96,5 | AKP | %48,2 |
| Yiğerler Mah. | 1 | 152 | %100,0 | CHP | %78,5 |
| Zafer Mah. | 3 | 842 | %84,6 | CHP | %68,2 |
| Çakıloba Mah. | 1 | 142 | %100,0 | CHP | %66,2 |
| Çantırlı Mah. | 1 | 133 | %100,0 | AKP | %53,8 |
| Üreğil Mah. | 1 | 305 | %90,8 | CHP | %49,0 |
| İncepelit Mah. | 1 | 201 | %100,0 | CHP | %59,6 |
| İstiklal Mah. | 1 | 353 | %83,6 | CHP | %66,5 |