%62,3
CHP birinci
71.176 geçerli oy · katılım %77,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Polatlı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %62,3 ile birinci; 71.176 geçerli oy, katılım %77,3.
Kayıtlı seçmen 96.009 · Oy kullanan 74.256 (katılım %77,3) · Geçerli 71.176 · Geçersiz 3.080
Polatlı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 44.361 | %62,3 |
| AKP | 20.924 | %29,4 |
| YRP | 2.463 | %3,5 |
| DEM | 639 | %0,9 |
| ZAFER | 553 | %0,8 |
| İYİ | 472 | %0,7 |
| SAADET | 461 | %0,7 |
| DEVA | 346 | %0,5 |
| MEMLEKET | 134 | %0,2 |
| MİLLET | 126 | %0,2 |
| HAK-PAR | 115 | %0,2 |
| DSP | 104 | %0,2 |
| YTP | 100 | %0,1 |
| ANAP | 76 | %0,1 |
| VATAN | 73 | %0,1 |
| AB | 71 | %0,1 |
| TKP | 55 | %0,1 |
| OCAK | 27 | %0,0 |
| TKH | 26 | %0,0 |
| Mustafa Sanğu (bağımsız) | 18 | %0,0 |
| Lokman Cengiz (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Yunus Murat Güztoklusu (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Korkut Cesur (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Suat Karaman (bağımsız) | 7 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Polatlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatoprakpınar Mah. | 1 | 164 | %64,0 | CHP | %62,4 |
| Avdanlı Mah. | 1 | 82 | %101,2 | CHP | %70,7 |
| Avşar Mah. | 1 | 35 | %105,7 | CHP | %83,8 |
| Babayakup Mah. | 1 | 206 | %95,2 | CHP | %66,5 |
| Basrı Mah. | 5 | 1.660 | %85,8 | CHP | %58,1 |
| Beyceğiz Mah. | 1 | 249 | %93,2 | CHP | %64,7 |
| Beylikköprü Mah. | 2 | 492 | %89,6 | CHP | %65,3 |
| Beşköprü Mah. | 1 | 105 | %98,1 | CHP | %67,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 23 | 7.618 | %69,7 | CHP | %66,5 |
| Esentepe Mah. | 5 | 1.418 | %76,0 | CHP | %59,0 |
| Eskikarsak Mah. | 1 | 172 | %92,4 | CHP | %61,3 |
| Eskiköseler Mah. | 1 | 225 | %97,8 | CHP | %57,6 |
| Eskipolatlı Mah. | 1 | 147 | %92,5 | CHP | %74,8 |
| Fatih Mah. | 23 | 7.731 | %75,2 | CHP | %59,8 |
| Gazi Mah. | 14 | 4.767 | %77,6 | CHP | %70,4 |
| Gedikli Mah. | 1 | 68 | %98,5 | CHP | %75,0 |
| Gençali Mah. | 1 | 149 | %86,6 | CHP | %49,2 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 164 | %94,5 | CHP | %69,3 |
| Gülveren Mah. | 4 | 1.166 | %77,5 | CHP | %54,5 |
| Gümüşyaka Mah. | 1 | 90 | %98,9 | CHP | %63,5 |
| Gündoğan Mah. | 1 | 98 | %101,0 | AKP | %48,4 |
| Güreş Mah. | 1 | 219 | %88,6 | AKP | %51,9 |
| Hacımusa Mah. | 1 | 149 | %87,3 | CHP | %57,3 |
| Hacımuslu Mah. | 1 | 122 | %92,6 | CHP | %64,9 |
| Hacıosmanoğlu Mah. | 1 | 176 | %89,8 | CHP | %49,3 |
| Hacıtuğrul Mah. | 1 | 174 | %94,8 | CHP | %66,5 |
| Hıdırşeyh Mah. | 1 | 78 | %102,6 | CHP | %61,5 |
| Ilıca Mah. | 1 | 179 | %96,7 | CHP | %66,1 |
| Kabak Mah. | 1 | 145 | %97,9 | CHP | %53,6 |
| Karaahmet Mah. | 1 | 301 | %94,4 | CHP | %48,9 |
| Karabenli Mah. | 1 | 99 | %75,8 | CHP | %60,9 |
| Karacaahmet Mah. | 1 | 218 | %94,0 | CHP | %62,6 |
| Karahamzalı Mah. | 2 | 575 | %92,2 | AKP | %69,3 |
| Karakaya Mah. | 1 | 74 | %97,3 | CHP | %74,3 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 86 | %88,4 | CHP | %86,3 |
| Karapınar Mah. | 1 | 294 | %85,7 | CHP | %51,9 |
| Karayavşan Mah. | 1 | 79 | %86,1 | CHP | %84,6 |
| Karailyas Mah. | 1 | 316 | %92,7 | CHP | %58,4 |
| Kargalı Mah. | 2 | 362 | %92,8 | CHP | %71,3 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 106 | %90,6 | CHP | %65,2 |
| Kıranharmanı Mah. | 1 | 163 | %93,9 | CHP | %70,3 |
| Kızılcakışla Mah. | 1 | 85 | %89,4 | CHP | %54,7 |
| Kocahacılı Mah. | 1 | 96 | %103,1 | CHP | %73,4 |
| Kurtuluş Mah. | 14 | 4.665 | %73,0 | CHP | %64,9 |
| Kuşcu Mah. | 1 | 308 | %94,8 | CHP | %67,5 |
| Macun Mah. | 1 | 216 | %87,5 | AKP | %53,3 |
| Mehmetakif Mah. | 17 | 5.683 | %75,8 | CHP | %56,6 |
| Müslüm Mah. | 1 | 249 | %90,8 | CHP | %69,5 |
| Olukpınar Mah. | 1 | 148 | %83,8 | CHP | %50,8 |
| Oğuzlar Mah. | 1 | 84 | %98,8 | CHP | %78,5 |
| Poyraz Mah. | 1 | 259 | %97,3 | CHP | %51,0 |
| Sabanca Mah. | 1 | 83 | %96,4 | CHP | %68,4 |
| Sakarya Mah. | 1 | 119 | %90,8 | CHP | %74,8 |
| Sarıhalil Mah. | 1 | 142 | %98,6 | AKP | %58,0 |
| Sarıoba Mah. | 2 | 541 | %93,9 | CHP | %76,0 |
| Sazlar Mah. | 1 | 257 | %90,7 | CHP | %78,0 |
| Sinanlı Mah. | 1 | 89 | %84,3 | CHP | %54,1 |
| Sincik Mah. | 1 | 104 | %47,1 | CHP | %41,7 |
| Sivri Mah. | 1 | 180 | %85,6 | CHP | %68,2 |
| Tatlıkuyu Mah. | 1 | 154 | %88,3 | CHP | %70,4 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 75 | %93,3 | CHP | %49,3 |
| Toydemir Mah. | 1 | 41 | %97,6 | CHP | %60,5 |
| Tüfekçioğlu Mah. | 1 | 123 | %83,7 | CHP | %62,8 |
| Türkkarsak Mah. | 1 | 167 | %88,0 | CHP | %74,3 |
| Türktaciri Mah. | 1 | 203 | %93,1 | CHP | %53,6 |
| Uzunbey Mah. | 2 | 396 | %59,3 | CHP | %55,0 |
| Yaralı Mah. | 1 | 148 | %100,0 | CHP | %84,4 |
| Yassıhüyük Mah. | 1 | 203 | %97,5 | CHP | %76,2 |
| Yağcıoğlu Mah. | 1 | 334 | %95,5 | CHP | %69,2 |
| Yağmurbaba Mah. | 1 | 58 | %108,6 | CHP | %61,3 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.474 | %71,7 | CHP | %60,3 |
| Yenice Mah. | 1 | 102 | %94,1 | CHP | %59,0 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 103 | %93,2 | CHP | %81,7 |
| Yeniköseler Mah. | 2 | 363 | %92,0 | CHP | %77,8 |
| Yenimehmetli Mah. | 1 | 199 | %93,5 | CHP | %76,4 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 212 | %85,9 | CHP | %68,9 |
| Yıldızlı Mah. | 1 | 94 | %94,7 | CHP | %69,5 |
| Yüzükbaşı Mah. | 1 | 200 | %88,5 | AKP | %41,2 |
| Zafer Mah. | 22 | 7.643 | %71,5 | CHP | %59,5 |
| Çamlıca Mah. | 3 | 800 | %82,9 | CHP | %55,8 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 166 | %91,6 | CHP | %49,7 |
| Çekirdeksiz Mah. | 1 | 178 | %92,1 | CHP | %67,1 |
| Çimenceğiz Mah. | 1 | 78 | %101,3 | CHP | %68,4 |
| Ömerler Mah. | 2 | 359 | %94,2 | AKP | %50,9 |
| Ördekgölü Mah. | 1 | 108 | %93,5 | AKP | %47,8 |
| Özyurt Mah. | 1 | 212 | %89,2 | CHP | %63,1 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 183 | %93,4 | CHP | %58,2 |
| İnler Mah. | 1 | 343 | %88,6 | CHP | %68,1 |
| İstiklal Mah. | 12 | 4.107 | %72,3 | CHP | %61,3 |
| İğciler Mah. | 2 | 443 | %96,4 | CHP | %53,9 |
| Şabanözü Mah. | 2 | 438 | %93,6 | CHP | %72,4 |
| Şehitlik Mah. | 56 | 18.885 | %76,6 | CHP | %66,5 |
| Şentepe Mah. | 35 | 11.999 | %74,6 | CHP | %59,2 |
| Şeyhali Mah. | 1 | 156 | %98,1 | CHP | %74,7 |
| Şıhahmetli Mah. | 2 | 233 | %83,3 | CHP | %54,4 |