%57,1
CHP birinci
19.722 geçerli oy · katılım %83,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Haymana ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %57,1 ile birinci; 19.722 geçerli oy, katılım %83,9.
Kayıtlı seçmen 25.032 · Oy kullanan 21.008 (katılım %83,9) · Geçerli 19.722 · Geçersiz 1.286
Haymana Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 11.257 | %57,1 |
| AKP | 6.953 | %35,3 |
| DEM | 515 | %2,6 |
| YRP | 501 | %2,5 |
| İYİ | 98 | %0,5 |
| ZAFER | 89 | %0,5 |
| ANAP | 77 | %0,4 |
| SAADET | 66 | %0,3 |
| HAK-PAR | 31 | %0,2 |
| YTP | 25 | %0,1 |
| MEMLEKET | 23 | %0,1 |
| DEVA | 19 | %0,1 |
| DSP | 16 | %0,1 |
| VATAN | 14 | %0,1 |
| AB | 10 | %0,1 |
| OCAK | 8 | %0,0 |
| TKH | 7 | %0,0 |
| MİLLET | 5 | %0,0 |
| TKP | 4 | %0,0 |
| Korkut Cesur (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Suat Karaman (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Yunus Murat Güztoklusu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Haymana mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahırlıkuyu Mah. | 1 | 65 | %98,5 | CHP | %80,0 |
| Alahacılı Mah. | 1 | 271 | %83,0 | CHP | %69,1 |
| Alaçık Mah. | 1 | 140 | %77,1 | AKP | %76,5 |
| Altıpınar Mah. | 2 | 570 | %84,9 | CHP | %49,0 |
| Ataköy Mah. | 2 | 461 | %68,6 | CHP | %50,2 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 289 | %83,7 | CHP | %62,3 |
| Baltalin Mah. | 1 | 222 | %94,6 | CHP | %60,3 |
| Balçıkhisar Mah. | 3 | 753 | %75,7 | CHP | %56,3 |
| Bostanhüyük Mah. | 1 | 188 | %66,0 | CHP | %80,8 |
| Boğazkaya Mah. | 1 | 46 | %87,0 | CHP | %77,5 |
| Bumsuz Mah. | 2 | 444 | %51,8 | CHP | %84,8 |
| Büyükkonak Mah. | 1 | 91 | %62,6 | AKP | %51,9 |
| Büyükyağcı Mah. | 1 | 159 | %92,5 | AKP | %48,1 |
| Culuk Mah. | 2 | 467 | %93,2 | CHP | %58,9 |
| Cihanşah Mah. | 1 | 216 | %56,5 | CHP | %60,7 |
| Cingirli Mah. | 1 | 20 | %100,0 | CHP | %60,0 |
| Demirözü Mah. | 3 | 382 | %91,6 | CHP | %74,2 |
| Dereköy Mah. | 2 | 541 | %93,0 | CHP | %53,1 |
| Deveci Mah. | 1 | 213 | %96,7 | CHP | %56,9 |
| Devecipınarı Mah. | 1 | 35 | %108,6 | CHP | %46,0 |
| Durupınar Mah. | 1 | 150 | %75,3 | AKP | %52,3 |
| Durutlar Mah. | 1 | 93 | %86,0 | CHP | %77,3 |
| Emirler Mah. | 1 | 327 | %57,2 | CHP | %74,9 |
| Esen Mah. | 1 | 111 | %88,3 | CHP | %73,2 |
| Eskikışla Mah. | 1 | 206 | %92,2 | CHP | %52,4 |
| Evci Mah. | 1 | 82 | %91,5 | CHP | %73,0 |
| Evliyafakı Mah. | 1 | 191 | %82,2 | CHP | %65,3 |
| Gedik Mah. | 1 | 95 | %91,6 | CHP | %59,8 |
| Gültepe Mah. | 2 | 382 | %94,8 | CHP | %60,6 |
| Güzelcekale Mah. | 1 | 194 | %80,9 | AKP | %81,4 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 287 | %73,9 | CHP | %57,8 |
| Karahoca Mah. | 1 | 264 | %90,5 | CHP | %61,4 |
| Karapınar Mah. | 1 | 141 | %76,6 | AKP | %54,9 |
| Karasüleymanlı Mah. | 1 | 190 | %87,9 | CHP | %53,7 |
| Katrancı Mah. | 1 | 323 | %73,1 | CHP | %53,6 |
| Kavak Mah. | 1 | 217 | %73,3 | CHP | %53,6 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 604 | %80,1 | CHP | %64,2 |
| Kerpiç Mah. | 2 | 590 | %77,1 | CHP | %70,2 |
| Kesikkavak Mah. | 1 | 74 | %100,0 | CHP | %66,7 |
| Kızılkoyunlu Mah. | 1 | 324 | %96,3 | CHP | %51,7 |
| Kutluhan Mah. | 1 | 191 | %98,4 | CHP | %69,4 |
| Küçükkonak Mah. | 1 | 33 | %72,7 | CHP | %70,8 |
| Küçükyağcı Mah. | 1 | 44 | %79,6 | AKP | %54,6 |
| Kirazoğlu Mah. | 1 | 151 | %66,2 | CHP | %59,0 |
| Mandıra Mah. | 1 | 169 | %92,3 | CHP | %48,2 |
| Medrese Mah. | 2 | 614 | %83,2 | CHP | %69,2 |
| Saatli Mah. | 1 | 83 | %91,6 | CHP | %59,7 |
| Sarıdeğirmen Mah. | 1 | 287 | %97,9 | CHP | %58,9 |
| Sarıgöl Mah. | 1 | 290 | %92,1 | CHP | %59,3 |
| Sazağası Mah. | 1 | 229 | %93,5 | CHP | %62,2 |
| Serinyayla Mah. | 1 | 283 | %93,6 | CHP | %81,7 |
| Seyran Mah. | 6 | 1.645 | %75,9 | CHP | %59,2 |
| Sındıran Mah. | 8 | 1.977 | %91,9 | AKP | %44,7 |
| Sırçasaray Mah. | 1 | 120 | %68,3 | CHP | %67,5 |
| Soğulca Mah. | 1 | 184 | %91,9 | CHP | %47,2 |
| Söğüttepe Mah. | 1 | 78 | %105,1 | CHP | %60,5 |
| Sinanlı Mah. | 2 | 511 | %86,1 | AKP | %59,3 |
| Tabaklı Mah. | 1 | 95 | %88,4 | CHP | %59,8 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 225 | %68,0 | CHP | %55,6 |
| Toyçayırı Mah. | 1 | 173 | %92,5 | CHP | %53,2 |
| Türkhüyük Mah. | 1 | 60 | %100,0 | CHP | %75,0 |
| Türkşerefli Mah. | 1 | 185 | %95,7 | CHP | %68,4 |
| Yamak Mah. | 1 | 169 | %94,7 | AKP | %51,3 |
| Yaprakbayırı Mah. | 1 | 315 | %90,5 | CHP | %55,6 |
| Yaylabeyi Mah. | 1 | 81 | %100,0 | CHP | %77,0 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.053 | %78,3 | CHP | %63,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 310 | %95,2 | CHP | %50,0 |
| Yergömü Mah. | 1 | 333 | %92,8 | CHP | %51,4 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 238 | %71,4 | CHP | %49,4 |
| Yukarısebil Mah. | 2 | 525 | %91,8 | CHP | %47,1 |
| Yurtbeyli Mah. | 3 | 786 | %90,2 | CHP | %47,4 |
| Çaldağ Mah. | 2 | 604 | %80,6 | CHP | %63,7 |
| Çalış Mah. | 2 | 380 | %91,3 | CHP | %48,9 |
| Çatak Mah. | 1 | 332 | %88,3 | CHP | %72,0 |
| Çayraz Mah. | 1 | 126 | %93,7 | AKP | %46,8 |
| Çeltikli Mah. | 2 | 405 | %95,1 | CHP | %54,7 |
| İncirli Mah. | 1 | 90 | %71,1 | AKP | %45,0 |
| Şerefligökgöz Mah. | 1 | 240 | %76,3 | CHP | %65,6 |