Sincan · Büyükşehir belediye başkanı
%48,5
CHP birinci
305.098 geçerli oy · katılım %77,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sincan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %48,5 ile birinci; 305.098 geçerli oy, katılım %77,0.
Sincan
Kayıtlı seçmen 412.279 · Oy kullanan 317.630 (katılım %77,0) · Geçerli 305.098 · Geçersiz 12.532
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 147.980 | %48,5 |
| AKP | 123.423 | %40,5 |
| YRP | 16.120 | %5,3 |
| İYİ | 5.723 | %1,9 |
| ZAFER | 4.069 | %1,3 |
| DEM | 3.030 | %1,0 |
| SAADET | 1.836 | %0,6 |
| MEMLEKET | 514 | %0,2 |
| DEVA | 369 | %0,1 |
| YTP | 309 | %0,1 |
| HAK-PAR | 279 | %0,1 |
| ANAP | 232 | %0,1 |
| DSP | 216 | %0,1 |
| TKP | 204 | %0,1 |
| VATAN | 176 | %0,1 |
| MİLLET | 173 | %0,1 |
| OCAK | 110 | %0,0 |
| AB | 103 | %0,0 |
| TKH | 77 | %0,0 |
| Yunus Murat Güztoklusu (bağımsız) | 43 | %0,0 |
| Mustafa Sanğu (bağımsız) | 37 | %0,0 |
| Suat Karaman (bağımsız) | 28 | %0,0 |
| Korkut Cesur (bağımsız) | 24 | %0,0 |
| Lokman Cengiz (bağımsız) | 23 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 Ekim Mah. | 46 | 15.919 | %76,3 | CHP | %50,0 |
| Adalet Mah. | 23 | 4.225 | %87,5 | CHP | %62,6 |
| Ahi Evran Mah. | 24 | 8.216 | %78,6 | CHP | %47,1 |
| Akçaören Mah. | 1 | 153 | %91,5 | AKP | %47,5 |
| Akşemsettin Mah. | 48 | 16.611 | %77,1 | CHP | %50,0 |
| Alagöz Mah. | 1 | 148 | %99,3 | CHP | %65,3 |
| Alcı Mah. | 7 | 2.335 | %76,6 | CHP | %55,5 |
| Anayurt Mah. | 1 | 246 | %92,7 | AKP | %52,9 |
| Andiçen Mah. | 43 | 14.521 | %77,7 | CHP | %46,2 |
| Atatürk Mah. | 49 | 16.620 | %74,2 | CHP | %50,3 |
| Bacı Mah. | 1 | 167 | %94,6 | CHP | %59,3 |
| Beyobası Mah. | 2 | 574 | %98,3 | CHP | %56,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.213 | %93,2 | CHP | %51,9 |
| Erkeksu Mah. | 1 | 93 | %101,1 | CHP | %50,5 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 34 | 11.889 | %78,9 | CHP | %57,7 |
| Esenler Mah. | 1 | 128 | %91,4 | CHP | %54,5 |
| Fatih Mah. | 29 | 9.670 | %78,4 | CHP | %54,9 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 42 | 14.193 | %72,0 | CHP | %44,9 |
| Gazi Mah. | 3 | 953 | %84,3 | CHP | %65,6 |
| Gazi Osmanpaşa Mah. | 37 | 12.872 | %80,8 | CHP | %53,9 |
| Gökçek Mah. | 32 | 10.941 | %79,6 | CHP | %52,2 |
| Girmeç Mah. | 1 | 127 | %80,3 | CHP | %60,0 |
| Hürriyet Mah. | 5 | 1.755 | %72,1 | CHP | %58,9 |
| Hisarlıkaya Mah. | 2 | 387 | %97,4 | AKP | %54,7 |
| Kesiktaş Mah. | 1 | 56 | %89,3 | CHP | %98,0 |
| Malazgirt Mah. | 70 | 23.975 | %74,9 | AKP | %47,3 |
| Malıköy Mah. | 2 | 610 | %78,0 | CHP | %68,5 |
| Maraşal Çakmak Mah. | 75 | 25.556 | %74,7 | CHP | %48,5 |
| Menderes Mah. | 45 | 15.435 | %76,6 | CHP | %48,0 |
| Mevlana Mah. | 13 | 4.330 | %77,0 | CHP | %50,6 |
| Mustafa Kemal Mah. | 80 | 27.379 | %76,3 | CHP | %46,5 |
| Mülk Mah. | 1 | 342 | %96,8 | AKP | %55,6 |
| Osmanlı Mah. | 46 | 15.481 | %79,6 | CHP | %51,7 |
| Osmaniye Mah. | 2 | 544 | %87,9 | CHP | %48,1 |
| Pınarbaşı Mah. | 91 | 31.041 | %75,0 | AKP | %46,6 |
| Plevne Mah. | 63 | 21.709 | %75,8 | CHP | %49,8 |
| Polatlar Mah. | 1 | 121 | %88,4 | AKP | %48,5 |
| Saraycık Mah. | 43 | 14.098 | %77,4 | CHP | %47,2 |
| Selçuklu Mah. | 65 | 22.260 | %77,0 | CHP | %49,3 |
| Tandoğan Mah. | 64 | 21.919 | %74,6 | AKP | %45,8 |
| Tatlar Mah. | 1 | 134 | %99,3 | AKP | %62,8 |
| Törekent Mah. | 30 | 10.261 | %79,1 | CHP | %47,4 |
| Türkobası Mah. | 2 | 423 | %101,2 | CHP | %48,4 |
| Ulubatlı Hasan Mah. | 33 | 11.107 | %75,9 | CHP | %56,4 |
| Yenihisar Mah. | 1 | 256 | %89,5 | CHP | %57,4 |
| Yenikayı Mah. | 1 | 226 | %91,6 | AKP | %50,0 |
| Yenipeçenek Mah. | 1 | 267 | %92,5 | AKP | %57,8 |
| Yeniçimşit Mah. | 3 | 730 | %83,6 | AKP | %52,1 |
| Yunus Emre Mah. | 19 | 6.522 | %81,3 | CHP | %55,6 |
| Çokören Mah. | 2 | 562 | %96,1 | CHP | %81,3 |
| Çoğlu Mah. | 5 | 1.738 | %84,0 | CHP | %48,1 |
| Çiçektepe Mah. | 1 | 151 | %106,0 | AKP | %66,7 |
| Ücret Mah. | 2 | 575 | %97,4 | CHP | %62,6 |
| İlyakut Mah. | 1 | 228 | %92,1 | CHP | %47,7 |
| İncirlik Mah. | 1 | 55 | %94,6 | AKP | %70,6 |
| İstasyon Mah. | 28 | 9.579 | %78,1 | CHP | %50,2 |
| İstiklal Mah. | 2 | 653 | %90,4 | CHP | %66,0 |