Kahramankazan · Büyükşehir belediye başkanı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiKahramankazan ilçesi
%52,2
CHP birinci
35.875 geçerli oy · katılım %85,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kahramankazan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %52,2 ile birinci; 35.875 geçerli oy, katılım %85,0.
Kahramankazan
Kayıtlı seçmen 43.708 · Oy kullanan 37.159 (katılım %85,0) · Geçerli 35.875 · Geçersiz 1.284
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 18.726 | %52,2 |
| AKP | 14.747 | %41,1 |
| YRP | 1.190 | %3,3 |
| İYİ | 303 | %0,8 |
| ZAFER | 295 | %0,8 |
| DEM | 208 | %0,6 |
| SAADET | 113 | %0,3 |
| DSP | 43 | %0,1 |
| YTP | 41 | %0,1 |
| DEVA | 40 | %0,1 |
| MEMLEKET | 39 | %0,1 |
| HAK-PAR | 34 | %0,1 |
| ANAP | 21 | %0,1 |
| TKP | 20 | %0,1 |
| VATAN | 16 | %0,0 |
| MİLLET | 13 | %0,0 |
| AB | 11 | %0,0 |
| OCAK | 6 | %0,0 |
| Lokman Cengiz (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| Suat Karaman (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Korkut Cesur (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Mustafa Sanğu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahi Mah. | 1 | 135 | %98,5 | AKP | %50,4 |
| Akıncı Mah. | 8 | 2.465 | %84,8 | CHP | %64,2 |
| Akçaören Mah. | 1 | 106 | %100,9 | AKP | %80,0 |
| Alpagut Mah. | 1 | 97 | %87,6 | AKP | %53,7 |
| Atatürk Mah. | 67 | 23.034 | %82,7 | CHP | %52,4 |
| Aydın Mah. | 1 | 177 | %96,1 | CHP | %66,1 |
| Aşağıkaraören Mah. | 1 | 138 | %97,8 | AKP | %55,1 |
| Bitik Mah. | 1 | 172 | %90,7 | AKP | %54,5 |
| Ciğir Mah. | 1 | 214 | %87,9 | CHP | %54,1 |
| Dağyaka Mah. | 1 | 62 | %98,4 | AKP | %60,0 |
| Dutözü Mah. | 1 | 42 | %95,2 | AKP | %60,0 |
| Emirgazi Mah. | 1 | 122 | %81,2 | CHP | %50,0 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.571 | %82,9 | CHP | %55,3 |
| Fethiye Mah. | 1 | 303 | %94,7 | AKP | %49,1 |
| Günbaşı Mah. | 1 | 82 | %101,2 | AKP | %46,8 |
| Güvenç Mah. | 1 | 265 | %95,5 | AKP | %54,2 |
| Kanuni Sultan Süleyman Mah. | 2 | 405 | %88,6 | CHP | %49,1 |
| Karalar Mah. | 1 | 183 | %94,5 | AKP | %53,8 |
| Kayı Mah. | 8 | 2.572 | %87,6 | CHP | %56,2 |
| Kılıçlar Mah. | 1 | 191 | %95,8 | AKP | %58,4 |
| Kınık Mah. | 1 | 157 | %91,7 | CHP | %66,9 |
| Kışla Mah. | 1 | 240 | %101,7 | CHP | %50,0 |
| Kumpınar Mah. | 1 | 92 | %93,5 | AKP | %63,9 |
| Orhaniye Mah. | 2 | 473 | %94,7 | AKP | %63,3 |
| Peçenek Mah. | 1 | 148 | %85,1 | AKP | %58,5 |
| Sancar Mah. | 1 | 155 | %98,1 | AKP | %62,7 |
| Saray Mah. | 2 | 522 | %92,0 | CHP | %48,1 |
| Saraç Mah. | 1 | 67 | %88,1 | AKP | %63,2 |
| Sarıayak Mah. | 1 | 49 | %104,1 | AKP | %54,9 |
| Sarılar Mah. | 1 | 131 | %96,2 | CHP | %66,1 |
| Satıkadın Mah. | 13 | 4.360 | %82,4 | CHP | %53,2 |
| Soğucak Mah. | 1 | 272 | %96,7 | AKP | %55,7 |
| Tekke Mah. | 1 | 157 | %99,4 | CHP | %63,6 |
| Uçarı Mah. | 1 | 133 | %97,0 | AKP | %59,7 |
| Yakupderviş Mah. | 1 | 155 | %100,7 | AKP | %62,2 |
| Yassıören Mah. | 1 | 127 | %97,6 | CHP | %50,8 |
| Yavuz Sultan Selim Mah. | 2 | 453 | %89,0 | CHP | %56,7 |
| Yayalar Mah. | 1 | 32 | %106,3 | AKP | %75,0 |
| Yazıbeyli Mah. | 1 | 191 | %83,3 | AKP | %52,0 |
| Yıldırımbeyazıt Mah. | 3 | 866 | %77,7 | CHP | %60,2 |
| Çalta Mah. | 1 | 70 | %95,7 | CHP | %53,3 |
| Çimşit Mah. | 1 | 136 | %102,9 | CHP | %60,6 |
| Örencik Mah. | 1 | 187 | %90,9 | CHP | %51,8 |
| İmrendi Mah. | 3 | 751 | %98,3 | AKP | %54,3 |
| İnceğiz Mah. | 1 | 51 | %111,8 | AKP | %73,2 |
| İne Mah. | 1 | 55 | %87,3 | AKP | %56,3 |
| İymir Mah. | 1 | 100 | %91,0 | CHP | %60,9 |
| İçören Mah. | 1 | 242 | %85,1 | AKP | %59,1 |