Keçiören · Büyükşehir belediye başkanı
%55,2
CHP birinci
513.721 geçerli oy · katılım %77,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Keçiören ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %55,2 ile birinci; 513.721 geçerli oy, katılım %77,2.
Keçiören
Kayıtlı seçmen 687.128 · Oy kullanan 530.765 (katılım %77,2) · Geçerli 513.721 · Geçersiz 17.044
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 283.494 | %55,2 |
| AKP | 190.477 | %37,1 |
| YRP | 17.324 | %3,4 |
| ZAFER | 7.662 | %1,5 |
| İYİ | 4.389 | %0,9 |
| DEM | 3.437 | %0,7 |
| SAADET | 2.357 | %0,5 |
| MEMLEKET | 760 | %0,2 |
| HAK-PAR | 656 | %0,1 |
| DEVA | 590 | %0,1 |
| YTP | 498 | %0,1 |
| TKP | 354 | %0,1 |
| ANAP | 344 | %0,1 |
| MİLLET | 272 | %0,1 |
| DSP | 257 | %0,1 |
| VATAN | 231 | %0,0 |
| AB | 146 | %0,0 |
| TKH | 131 | %0,0 |
| OCAK | 85 | %0,0 |
| Mustafa Sanğu (bağımsız) | 66 | %0,0 |
| Korkut Cesur (bağımsız) | 58 | %0,0 |
| Yunus Murat Güztoklusu (bağımsız) | 52 | %0,0 |
| Lokman Cengiz (bağımsız) | 41 | %0,0 |
| Suat Karaman (bağımsız) | 40 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 58 | 19.953 | %79,4 | CHP | %68,0 |
| 23 Nisan Mah. | 19 | 6.430 | %76,1 | CHP | %50,6 |
| Adnan Menderes Mah. | 32 | 10.985 | %77,3 | CHP | %59,5 |
| Aktepe Mah. | 23 | 7.846 | %78,1 | CHP | %53,0 |
| Atapark Mah. | 109 | 37.295 | %75,4 | CHP | %52,3 |
| Ayvalı Mah. | 88 | 29.782 | %77,9 | CHP | %53,9 |
| Aşağı Eğlence Mah. | 56 | 18.982 | %77,9 | CHP | %64,0 |
| Bademlik Mah. | 50 | 17.270 | %77,2 | CHP | %48,0 |
| Basınevleri Mah. | 36 | 12.274 | %80,5 | CHP | %62,7 |
| Bağlarbaşı Mah. | 72 | 24.704 | %76,9 | CHP | %54,6 |
| Bağlum Güzelyurt Mah. | 1 | 180 | %102,8 | AKP | %67,8 |
| Emrah Mah. | 21 | 7.227 | %80,5 | CHP | %66,7 |
| Esertepe Mah. | 74 | 25.365 | %78,8 | CHP | %56,3 |
| Etlik Mah. | 74 | 24.916 | %76,5 | CHP | %58,0 |
| Gümüşdere Mah. | 5 | 1.656 | %84,6 | CHP | %58,7 |
| Güzelyurt Mah. | 10 | 3.181 | %78,6 | CHP | %54,5 |
| Güçlükaya Mah. | 41 | 13.858 | %78,2 | CHP | %57,1 |
| Hasköy Mah. | 10 | 3.358 | %78,3 | AKP | %46,4 |
| Hisar Mah. | 26 | 9.099 | %70,9 | CHP | %46,4 |
| Kafkas Mah. | 27 | 9.349 | %76,6 | CHP | %45,6 |
| Kalaba Mah. | 26 | 8.743 | %77,8 | CHP | %61,6 |
| Kamil Ocak Mah. | 31 | 10.501 | %78,5 | CHP | %49,8 |
| Kanuni Mah. | 66 | 22.197 | %73,9 | CHP | %47,9 |
| Karakaya Mah. | 43 | 14.696 | %72,2 | CHP | %45,3 |
| Karargahtepe Mah. | 28 | 9.605 | %79,0 | CHP | %59,8 |
| Karşıyaka Mah. | 17 | 5.880 | %71,2 | CHP | %47,1 |
| Kavacık Subayevleri Mah. | 38 | 13.108 | %80,8 | CHP | %67,0 |
| Kuşcağız Mah. | 97 | 32.887 | %77,1 | CHP | %55,0 |
| Kösrelik Mah. | 1 | 167 | %92,2 | AKP | %75,5 |
| Köşk Mah. | 22 | 7.701 | %77,0 | CHP | %54,0 |
| Osmangazi Mah. | 47 | 16.019 | %75,6 | AKP | %46,4 |
| Ovacık Mah. | 13 | 4.406 | %76,4 | CHP | %54,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 67 | 22.769 | %76,2 | CHP | %57,4 |
| Sancaktepe Mah. | 43 | 14.531 | %78,1 | CHP | %49,2 |
| Sarıbeyler Mah. | 1 | 155 | %100,7 | AKP | %51,4 |
| Tepebaşı Mah. | 48 | 16.575 | %75,5 | CHP | %59,5 |
| Ufuktepe Mah. | 37 | 12.528 | %76,4 | CHP | %52,1 |
| Uyanış Mah. | 39 | 13.226 | %77,5 | CHP | %52,2 |
| Yakacık Mah. | 30 | 10.224 | %77,9 | CHP | %59,9 |
| Yayla Mah. | 98 | 33.477 | %78,2 | CHP | %51,6 |
| Yeşiltepe Mah. | 30 | 10.290 | %77,7 | CHP | %49,1 |
| Yeşilöz Mah. | 4 | 1.402 | %77,5 | AKP | %53,6 |
| Yükseltepe Mah. | 56 | 19.511 | %77,4 | CHP | %49,7 |
| Çaldıran Mah. | 31 | 10.482 | %79,0 | CHP | %50,1 |
| Çalseki Mah. | 1 | 71 | %105,6 | AKP | %66,7 |
| Çiçekli Mah. | 24 | 8.279 | %80,1 | CHP | %62,4 |
| İncirli Mah. | 70 | 24.114 | %80,3 | CHP | %73,3 |
| Şefkat Mah. | 35 | 11.810 | %77,4 | CHP | %54,6 |
| Şehit Kubilay Mah. | 69 | 23.737 | %75,9 | CHP | %47,3 |
| Şenlik Mah. | 54 | 18.545 | %76,9 | CHP | %61,1 |
| Şenyuva Mah. | 17 | 5.782 | %77,6 | CHP | %49,4 |