%58,4
CHP birinci
18.294 geçerli oy · katılım %87,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nallıhan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %58,4 ile birinci; 18.294 geçerli oy, katılım %87,8.
Kayıtlı seçmen 21.800 · Oy kullanan 19.133 (katılım %87,8) · Geçerli 18.294 · Geçersiz 839
Nallıhan Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 10.684 | %58,4 |
| AKP | 6.723 | %36,8 |
| YRP | 459 | %2,5 |
| İYİ | 126 | %0,7 |
| ZAFER | 92 | %0,5 |
| SAADET | 48 | %0,3 |
| DEVA | 24 | %0,1 |
| MEMLEKET | 22 | %0,1 |
| HAK-PAR | 22 | %0,1 |
| YTP | 18 | %0,1 |
| ANAP | 13 | %0,1 |
| DEM | 13 | %0,1 |
| TKP | 11 | %0,1 |
| DSP | 9 | %0,1 |
| VATAN | 9 | %0,1 |
| MİLLET | 6 | %0,0 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| AB | 3 | %0,0 |
| OCAK | 2 | %0,0 |
| Yunus Murat Güztoklusu (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Korkut Cesur (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Suat Karaman (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Lokman Cengiz (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nallıhan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100.Yıl Mah. | 6 | 1.859 | %83,7 | CHP | %68,3 |
| Akdere Mah. | 1 | 153 | %96,1 | CHP | %63,2 |
| Aksu Mah. | 1 | 29 | %106,9 | CHP | %78,6 |
| Alan Mah. | 1 | 83 | %78,3 | AKP | %57,6 |
| Alpağut Mah. | 1 | 48 | %75,0 | AKP | %72,2 |
| Aliağa Mah. | 2 | 458 | %86,9 | CHP | %61,9 |
| Aliefe Mah. | 1 | 49 | %108,2 | AKP | %68,8 |
| Arkutça Mah. | 1 | 35 | %100,0 | CHP | %52,9 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.122 | %84,1 | CHP | %62,7 |
| Atça Mah. | 1 | 135 | %88,9 | CHP | %70,4 |
| Aydoğmuş Mah. | 1 | 51 | %102,0 | CHP | %50,0 |
| Aşağıbağdere Mah. | 1 | 26 | %100,0 | AKP | %62,5 |
| Aşağıbağlıca Mah. | 1 | 73 | %100,0 | CHP | %64,3 |
| Aşağıkavacık Mah. | 1 | 123 | %98,4 | CHP | %53,3 |
| Belenalan Mah. | 1 | 79 | %82,3 | CHP | %62,7 |
| Belenören Mah. | 1 | 55 | %89,1 | CHP | %68,1 |
| Beyalan Mah. | 1 | 51 | %92,2 | CHP | %56,1 |
| Beycik Mah. | 1 | 78 | %101,3 | AKP | %48,0 |
| Beydili Mah. | 1 | 173 | %91,3 | AKP | %48,3 |
| Bozyaka Mah. | 1 | 249 | %85,1 | CHP | %52,5 |
| Cendere Mah. | 1 | 77 | %90,9 | CHP | %65,7 |
| Danişment Mah. | 1 | 65 | %100,0 | CHP | %52,4 |
| Davutoğlan Mah. | 1 | 137 | %97,8 | CHP | %72,3 |
| Demirköy Mah. | 1 | 50 | %102,0 | CHP | %61,2 |
| Dereköy Mah. | 1 | 90 | %100,0 | CHP | %67,9 |
| Doğandere Mah. | 1 | 101 | %101,0 | CHP | %57,6 |
| Döğmeci Mah. | 1 | 26 | %92,3 | AKP | %73,9 |
| Emremsultan Mah. | 1 | 150 | %96,0 | CHP | %71,7 |
| Epçeler Mah. | 1 | 73 | %98,6 | CHP | %65,2 |
| Ericek Mah. | 1 | 106 | %99,1 | CHP | %58,4 |
| Eymir Mah. | 2 | 359 | %88,3 | CHP | %55,6 |
| Eğri Mah. | 1 | 114 | %72,8 | CHP | %50,0 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.012 | %85,4 | CHP | %54,4 |
| Gökçeöz Mah. | 1 | 112 | %91,1 | CHP | %50,0 |
| Güzelöz Mah. | 1 | 80 | %105,0 | AKP | %69,9 |
| Hacıbey Mah. | 4 | 1.364 | %81,8 | CHP | %53,7 |
| Hacıhasanlar Mah. | 1 | 24 | %83,3 | AKP | %50,0 |
| Hıdırlar Mah. | 1 | 196 | %85,7 | CHP | %66,7 |
| Kabaca Mah. | 1 | 169 | %91,1 | CHP | %60,5 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 38 | %107,9 | CHP | %65,9 |
| Karacasu Mah. | 1 | 95 | %100,0 | CHP | %60,0 |
| Karahisar Mah. | 1 | 46 | %104,4 | AKP | %60,9 |
| Karahisargölcük Mah. | 1 | 45 | %88,9 | CHP | %47,5 |
| Karahisarkozlu Mah. | 1 | 66 | %92,4 | AKP | %63,2 |
| Karaköy Mah. | 1 | 209 | %80,4 | CHP | %65,4 |
| Kavakköy Mah. | 1 | 138 | %87,0 | CHP | %66,7 |
| Kulu Mah. | 1 | 26 | %115,4 | CHP | %79,3 |
| Kuruca Mah. | 1 | 106 | %93,4 | CHP | %56,3 |
| Kuzucular Mah. | 1 | 140 | %90,7 | AKP | %55,6 |
| Meyildere Mah. | 1 | 42 | %104,8 | AKP | %58,5 |
| Meyilhacılar Mah. | 1 | 54 | %101,9 | AKP | %75,5 |
| Nallıdere Mah. | 1 | 64 | %101,6 | CHP | %47,7 |
| Nallıgölcük Mah. | 1 | 37 | %91,9 | CHP | %48,5 |
| Nasuhpaşa Mah. | 5 | 1.579 | %80,3 | CHP | %60,9 |
| Nebioğlu Mah. | 1 | 12 | %133,3 | AKP | %46,7 |
| Osmanköy Mah. | 1 | 236 | %90,7 | AKP | %66,3 |
| Ozan Mah. | 1 | 91 | %92,3 | CHP | %58,4 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 87 | %102,3 | CHP | %64,3 |
| Sarıyar Mah. | 2 | 446 | %85,2 | CHP | %62,1 |
| Sobran Mah. | 1 | 233 | %91,4 | CHP | %72,8 |
| Soğukkuyu Mah. | 1 | 162 | %101,2 | CHP | %65,2 |
| Subaşı Mah. | 1 | 65 | %100,0 | CHP | %51,6 |
| Tekke Mah. | 1 | 61 | %93,4 | CHP | %66,0 |
| Tekirler Mah. | 1 | 155 | %92,3 | AKP | %47,1 |
| Tepe Mah. | 1 | 54 | %100,0 | CHP | %50,9 |
| Uluhan Mah. | 1 | 132 | %80,3 | CHP | %52,5 |
| Uluköy Mah. | 1 | 122 | %99,2 | CHP | %50,4 |
| Uzunöz Mah. | 1 | 143 | %97,2 | CHP | %55,5 |
| Yakapınar Mah. | 1 | 126 | %96,0 | CHP | %60,5 |
| Yazı Mah. | 3 | 758 | %83,5 | CHP | %60,9 |
| Yenice Mah. | 1 | 205 | %96,6 | AKP | %56,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 89 | %100,0 | AKP | %49,4 |
| Yukarıbağdere Mah. | 1 | 70 | %100,0 | CHP | %54,4 |
| Yukarıbağlıca Mah. | 1 | 100 | %101,0 | CHP | %57,1 |
| Yukarıkavacık Mah. | 1 | 48 | %102,1 | CHP | %54,4 |
| Çalıcaalan Mah. | 1 | 113 | %100,0 | CHP | %54,2 |
| Çamalan Mah. | 1 | 314 | %87,3 | AKP | %61,1 |
| Çayırhan Mah. | 18 | 5.684 | %87,1 | CHP | %61,7 |
| Çulhalar Mah. | 1 | 26 | %107,7 | CHP | %48,2 |
| Çiller Mah. | 1 | 75 | %97,3 | CHP | %57,8 |
| Çive Mah. | 1 | 85 | %89,4 | AKP | %65,7 |
| Ömerşeyhler Mah. | 1 | 82 | %93,9 | AKP | %54,7 |
| Öşürler Mah. | 1 | 36 | %105,6 | AKP | %52,6 |
| İslamalan Mah. | 1 | 71 | %102,8 | AKP | %54,4 |