İzmir · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİzmir ili
%54,0
Muharrem İnce birinci
2.827.998 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İzmir ilinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %54,0 ile birinci; 2.827.998 geçerli oy, katılım %89,1.
İzmir
Kayıtlı seçmen 3.232.369 · Oy kullanan 2.880.900 (katılım %89,1) · Geçerli 2.827.998 · Geçersiz 52.902
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 1.527.271 | %54,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 930.925 | %32,9 |
| Meral Akşener | 178.186 | %6,3 |
| Selahattin Demirtaş | 170.574 | %6,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 12.987 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 8.055 | %0,3 |
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Aliağa | 67.152 | %89,6 | Muharrem İnce | %49,2 |
| Bayındır | 31.185 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,6 |
| Bergama | 80.531 | %91,1 | Muharrem İnce | %45,0 |
| Bornova | 324.126 | %89,5 | Muharrem İnce | %54,1 |
| Çeşme | 34.017 | %88,0 | Muharrem İnce | %64,3 |
| Dikili | 37.982 | %90,8 | Muharrem İnce | %65,7 |
| Foça | 24.236 | %89,4 | Muharrem İnce | %59,4 |
| Karaburun | 8.613 | %89,9 | Muharrem İnce | %63,4 |
| Karşıyaka | 274.303 | %90,5 | Muharrem İnce | %73,9 |
| Kemalpaşa | 77.487 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,3 |
| Kınık | 20.770 | %93,8 | Muharrem İnce | %49,3 |
| Kiraz | 33.661 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,9 |
| Menemen | 120.985 | %88,8 | Muharrem İnce | %46,4 |
| Ödemiş | 103.509 | %88,8 | Muharrem İnce | %45,8 |
| Seferihisar | 31.956 | %89,2 | Muharrem İnce | %59,6 |
| Selçuk | 28.043 | %90,3 | Muharrem İnce | %54,4 |
| Tire | 65.553 | %88,6 | Muharrem İnce | %44,1 |
| Torbalı | 123.521 | %89,6 | Muharrem İnce | %42,0 |
| Urla | 49.901 | %89,8 | Muharrem İnce | %69,3 |
| Beydağ | 9.972 | %91,3 | Muharrem İnce | %48,8 |
| Buca | 361.017 | %87,7 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Konak | 278.789 | %86,8 | Muharrem İnce | %56,4 |
| Menderes | 69.335 | %89,6 | Muharrem İnce | %50,5 |
| Balçova | 60.800 | %89,3 | Muharrem İnce | %67,4 |
| Çiğli | 145.598 | %89,8 | Muharrem İnce | %60,7 |
| Gaziemir | 98.438 | %90,5 | Muharrem İnce | %52,1 |
| Narlıdere | 49.405 | %90,8 | Muharrem İnce | %73,9 |
| Güzelbahçe | 24.133 | %90,9 | Muharrem İnce | %72,6 |
| Karabağlar | 361.124 | %88,6 | Muharrem İnce | %49,0 |
| Bayraklı | 236.227 | %89,3 | Muharrem İnce | %50,6 |