Bergama · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBergama ilçesi
%45,0
Muharrem İnce birinci
71.415 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bergama ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %45,0 ile birinci; 71.415 geçerli oy, katılım %91,1.
Bergama
Kayıtlı seçmen 80.531 · Oy kullanan 73.331 (katılım %91,1) · Geçerli 71.415 · Geçersiz 1.916
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 32.121 | %45,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 30.721 | %43,0 |
| Meral Akşener | 6.416 | %9,0 |
| Selahattin Demirtaş | 1.570 | %2,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 402 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 185 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetbeyler Mah. | 1 | 199 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Akçenger Mah. | 1 | 194 | %93,8 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Alacalar Mah. | 1 | 100 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Alhatlı Mah. | 1 | 212 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,1 |
| Alibeyli Mah. | 2 | 449 | %94,2 | Muharrem İnce | %63,2 |
| Armağanlar Mah. | 1 | 114 | %99,1 | Muharrem İnce | %52,9 |
| Atatürk Mah. | 11 | 3.743 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,1 |
| Atmaca Mah. | 5 | 1.613 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Atçılar Mah. | 1 | 58 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Avunduk Mah. | 1 | 34 | %105,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Avunduruk Mah. | 1 | 67 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Ayaskent Mah. | 3 | 939 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Ayvatlar Mah. | 1 | 217 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Aziziye Mah. | 1 | 277 | %92,4 | Muharrem İnce | %55,5 |
| Aşağıbey Mah. | 2 | 472 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Aşağıcuma Mah. | 2 | 476 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Aşağıılgındere Mah. | 1 | 85 | %96,5 | Muharrem İnce | %49,4 |
| Aşağıkırıklar Mah. | 2 | 460 | %93,3 | Muharrem İnce | %66,1 |
| Bahçelievler Mah. | 11 | 3.835 | %89,7 | Muharrem İnce | %60,6 |
| Balaban Mah. | 1 | 33 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Barbaros Mah. | 2 | 494 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,8 |
| Bayramcılar Mah. | 1 | 165 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Bekirler Mah. | 1 | 22 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Bozköy Mah. | 1 | 266 | %90,2 | Muharrem İnce | %45,1 |
| Bozyerler Mah. | 1 | 183 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Bölcek Mah. | 3 | 982 | %89,3 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Cevaplı Mah. | 1 | 51 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Dağıstan Mah. | 1 | 168 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Demircidere Mah. | 1 | 123 | %96,8 | Muharrem İnce | %90,8 |
| Dereköy Mah. | 1 | 117 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,4 |
| Doğancı Mah. | 1 | 103 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Durmuşlar Mah. | 1 | 330 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Ertuğrul Mah. | 6 | 2.105 | %87,0 | Muharrem İnce | %55,4 |
| Eğrigöl Mah. | 1 | 132 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,5 |
| Eğiller Mah. | 1 | 137 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Fatih Mah. | 29 | 10.687 | %90,0 | Muharrem İnce | %47,0 |
| Ferizler Mah. | 1 | 144 | %79,2 | Muharrem İnce | %46,9 |
| Fevzipaşa Mah. | 6 | 1.800 | %94,5 | Muharrem İnce | %46,1 |
| Gaylan Mah. | 1 | 107 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 15 | 5.377 | %91,5 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Gazipaşa Mah. | 2 | 494 | %90,1 | Muharrem İnce | %52,3 |
| Göbeller Mah. | 1 | 315 | %96,5 | Muharrem İnce | %51,5 |
| Gökçeyurt Mah. | 1 | 56 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Göçbeyli Mah. | 4 | 1.326 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,5 |
| Gültepe Mah. | 1 | 30 | %113,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Güneşli Mah. | 1 | 180 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Hacıhamzalar Mah. | 1 | 187 | %93,1 | Muharrem İnce | %55,5 |
| Hacılar (Dereköy Bucağı) Mah. | 1 | 155 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Hacılar (İsmailli Bucağı) Mah. | 1 | 127 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Halilağalar Mah. | 1 | 58 | %98,3 | Muharrem İnce | %41,7 |
| Hamzalısüleymaniye Mah. | 1 | 124 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Hisarköy Mah. | 1 | 150 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Ilgıncaber Mah. | 1 | 77 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Kadıköy Mah. | 2 | 460 | %92,2 | Muharrem İnce | %68,7 |
| Kaleardı Mah. | 1 | 66 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Kaplan (Göçbeyli Bucağı) Mah. | 1 | 53 | %105,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Kaplan (Yukarıbey Bucağı) Mah. | 1 | 287 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Kapukaya Mah. | 1 | 40 | %105,0 | Muharrem İnce | %82,9 |
| Karahıdırlı Mah. | 1 | 165 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Karalar Mah. | 1 | 269 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Karaveliler Mah. | 2 | 518 | %91,1 | Muharrem İnce | %79,6 |
| Katrancı Mah. | 1 | 138 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Kaşıkçı Mah. | 1 | 122 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Kıranlı Mah. | 1 | 358 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Kırcalar Mah. | 1 | 138 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Kızıltepe Mah. | 1 | 105 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Kocahaliller Mah. | 1 | 21 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 28 | %110,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Koyuneli Mah. | 1 | 283 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Kozluca Mah. | 1 | 243 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Kurfallı Mah. | 1 | 249 | %88,8 | Muharrem İnce | %49,1 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.673 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Mahmudiye Mah. | 1 | 225 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Maltepe Mah. | 24 | 8.410 | %90,1 | Muharrem İnce | %50,6 |
| Maruflar Mah. | 1 | 53 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Merkez-Küçükkaya Mah. | 2 | 450 | %93,8 | Muharrem İnce | %41,2 |
| Muratlar Mah. | 1 | 96 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,6 |
| Narlıca Mah. | 2 | 572 | %92,7 | Muharrem İnce | %90,3 |
| Okçular Mah. | 1 | 217 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Oruşlar Mah. | 1 | 360 | %94,2 | Muharrem İnce | %48,6 |
| Ovacık Mah. | 1 | 261 | %88,1 | Muharrem İnce | %53,8 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 123 | %96,8 | Muharrem İnce | %55,7 |
| Pınarköy Mah. | 2 | 690 | %89,6 | Muharrem İnce | %93,7 |
| Pirveliler Mah. | 1 | 141 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Rahmanlar Mah. | 1 | 108 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Sarıcalar Mah. | 1 | 267 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| Sarıcaoğlu Mah. | 1 | 111 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Sarıdere Mah. | 1 | 329 | %96,1 | Muharrem İnce | %83,2 |
| Sağancı Mah. | 1 | 290 | %89,7 | Muharrem İnce | %45,3 |
| Seklik Mah. | 1 | 277 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Selçuk Mah. | 4 | 1.479 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %38,7 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 114 | %97,4 | Muharrem İnce | %56,2 |
| Sindel Mah. | 1 | 175 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Talatpaşa Mah. | 2 | 737 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Tavukçukuru Mah. | 1 | 268 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Tekkedere Mah. | 1 | 201 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Tepeköy Mah. | 3 | 857 | %92,5 | Muharrem İnce | %94,9 |
| Terzihaliller Mah. | 1 | 248 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 |
| Tırmanlar Mah. | 2 | 468 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Topallar Mah. | 1 | 213 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Turabey Mah. | 7 | 2.581 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Tiyelti Mah. | 1 | 155 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Ulucamii Mah. | 3 | 780 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |
| Yalnızdam Mah. | 1 | 84 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Yalnızev Mah. | 2 | 520 | %96,2 | Muharrem İnce | %85,3 |
| Yenikent Mah. | 3 | 766 | %90,9 | Muharrem İnce | %54,3 |
| Yeniler Mah. | 1 | 112 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Yerlitahtacı Mah. | 1 | 152 | %97,4 | Muharrem İnce | %91,1 |
| Yortanlı Mah. | 1 | 60 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Yukarıada Mah. | 1 | 278 | %93,5 | Muharrem İnce | %48,6 |
| Yukarıbey Mah. | 3 | 863 | %91,1 | Muharrem İnce | %46,8 |
| Yukarıcuma Mah. | 1 | 175 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Yukarıkırıklar Mah. | 1 | 125 | %89,6 | Muharrem İnce | %52,7 |
| Zafer Mah. | 9 | 3.277 | %89,2 | Muharrem İnce | %54,4 |
| Zağnoz Mah. | 1 | 74 | %94,6 | Muharrem İnce | %64,3 |
| Zeytindağ Mah. | 7 | 2.305 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Çakırlar Mah. | 1 | 60 | %106,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Çalıbahçe Mah. | 1 | 56 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Çaltıkoru Mah. | 1 | 54 | %103,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Çamavlu Mah. | 2 | 444 | %92,6 | Muharrem İnce | %71,8 |
| Çamköy Mah. | 1 | 165 | %89,7 | Muharrem İnce | %57,5 |
| Çamoba Mah. | 1 | 81 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Çeltikçi Mah. | 1 | 175 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 110 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Çürükbağlar Mah. | 1 | 138 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Çitköy Mah. | 1 | 165 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Öksüzler Mah. | 1 | 138 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Örenli Mah. | 2 | 389 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Örlemiş Mah. | 1 | 260 | %95,8 | Muharrem İnce | %47,1 |
| Ürkütler Mah. | 1 | 179 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Üçtepe Mah. | 1 | 80 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| İkizler Mah. | 1 | 127 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| İncecikler Mah. | 1 | 200 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| İneşir Mah. | 1 | 134 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,6 |
| İnkılap Mah. | 4 | 1.179 | %89,2 | Muharrem İnce | %45,7 |
| İslamsaray Mah. | 2 | 621 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| İsmailli Mah. | 1 | 164 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |