Çiğli · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇiğli ilçesi
%60,7
Muharrem İnce birinci
128.695 geçerli oy · katılım %89,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çiğli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %60,7 ile birinci; 128.695 geçerli oy, katılım %89,8.
Çiğli
Kayıtlı seçmen 145.598 · Oy kullanan 130.786 (katılım %89,8) · Geçerli 128.695 · Geçersiz 2.091
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 78.151 | %60,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 36.818 | %28,6 |
| Meral Akşener | 7.835 | %6,1 |
| Selahattin Demirtaş | 5.102 | %4,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 501 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 288 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmet Efendi Mah. | 3 | 780 | %88,5 | Muharrem İnce | %64,0 |
| Ahmet Taner Kışlalı Mah. | 15 | 5.668 | %90,8 | Muharrem İnce | %70,8 |
| Atatürk Mah. | 23 | 8.408 | %88,8 | Muharrem İnce | %55,1 |
| Ataşehir Mah. | 52 | 19.470 | %91,3 | Muharrem İnce | %67,7 |
| Aydınlıkevler Mah. | 8 | 3.003 | %92,0 | Muharrem İnce | %69,4 |
| Balatçık Mah. | 22 | 7.984 | %86,5 | Muharrem İnce | %47,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 5.322 | %88,4 | Muharrem İnce | %54,1 |
| Egekent Mah. | 20 | 7.135 | %90,2 | Muharrem İnce | %65,0 |
| Esentepe Mah. | 8 | 2.728 | %90,5 | Muharrem İnce | %61,0 |
| Evka-2 Mah. | 10 | 3.674 | %89,9 | Muharrem İnce | %66,9 |
| Evka-5 Mah. | 28 | 10.367 | %88,7 | Muharrem İnce | %54,4 |
| Evka-6 Mah. | 6 | 1.931 | %91,4 | Muharrem İnce | %65,5 |
| Güzeltepe Mah. | 14 | 5.088 | %88,9 | Muharrem İnce | %64,9 |
| Harmandalı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 4 | 1.204 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,7 |
| Kaklıç Mah. | 4 | 1.202 | %89,8 | Muharrem İnce | %44,7 |
| Köyiçi Mah. | 9 | 3.353 | %89,1 | Muharrem İnce | %46,8 |
| Küçük Çiğli Mah. | 37 | 13.904 | %89,7 | Muharrem İnce | %54,9 |
| Maltepe Mah. | 8 | 2.856 | %90,6 | Muharrem İnce | %55,4 |
| Sasalı Merkez Mah. | 7 | 2.632 | %90,7 | Muharrem İnce | %55,8 |
| Uğur Mumcu Mah. | 9 | 3.160 | %89,9 | Muharrem İnce | %65,7 |
| Yakakent Mah. | 18 | 6.760 | %90,6 | Muharrem İnce | %59,8 |
| Yeni Mahalle Mah. | 19 | 6.913 | %90,6 | Muharrem İnce | %58,7 |
| Çağdaş Mah. | 14 | 5.298 | %90,8 | Muharrem İnce | %67,5 |
| İnönü Mah. | 13 | 4.838 | %89,9 | Muharrem İnce | %70,9 |
| İzkent Mah. | 15 | 5.511 | %90,5 | Muharrem İnce | %65,2 |
| Şirintepe Mah. | 18 | 6.409 | %88,8 | Muharrem İnce | %65,3 |