Bornova · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBornova ilçesi
%54,1
Muharrem İnce birinci
285.610 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bornova ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %54,1 ile birinci; 285.610 geçerli oy, katılım %89,5.
Bornova
Kayıtlı seçmen 324.126 · Oy kullanan 290.176 (katılım %89,5) · Geçerli 285.610 · Geçersiz 4.566
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 154.525 | %54,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 95.393 | %33,4 |
| Meral Akşener | 17.864 | %6,3 |
| Selahattin Demirtaş | 15.898 | %5,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 1.219 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 711 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Atatürk Mah. | 59 | 21.466 | %89,8 | Muharrem İnce | %60,1 |
| Barbaros Mah. | 27 | 9.389 | %90,1 | Muharrem İnce | %62,0 |
| Beşyol Mah. | 1 | 225 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Birlik Mah. | 16 | 5.552 | %89,2 | Muharrem İnce | %56,0 |
| Doğanlar Mah. | 40 | 14.377 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Egemenlik Mah. | 5 | 1.823 | %88,8 | Muharrem İnce | %43,9 |
| Ergene Mah. | 25 | 9.035 | %89,7 | Muharrem İnce | %67,7 |
| Erzene Mah. | 62 | 22.342 | %90,0 | Muharrem İnce | %71,5 |
| Evka 3 Mah. | 42 | 15.609 | %91,5 | Muharrem İnce | %67,8 |
| Evka 4 Mah. | 32 | 11.794 | %90,1 | Muharrem İnce | %61,6 |
| Eğridere Mah. | 3 | 918 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Gazi Osman Paşa Mah. | 31 | 11.010 | %90,3 | Muharrem İnce | %61,6 |
| Gökdere Mah. | 1 | 325 | %97,2 | Muharrem İnce | %81,9 |
| Gürpınar Mah. | 23 | 8.021 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 |
| Işıklar Mah. | 5 | 1.750 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %38,1 |
| Karacaoğlan Mah. | 16 | 5.737 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,7 |
| Karaçam Mah. | 2 | 474 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |
| Kavaklıdere Mah. | 6 | 1.988 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 116 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Kazımdirik Mah. | 68 | 24.241 | %90,0 | Muharrem İnce | %74,8 |
| Kemalpaşa Mah. | 22 | 8.020 | %87,7 | Muharrem İnce | %48,2 |
| Kızılay Mah. | 33 | 11.780 | %87,9 | Muharrem İnce | %50,8 |
| Koşukavak Mah. | 18 | 6.262 | %91,3 | Muharrem İnce | %57,5 |
| Kurudere Mah. | 1 | 52 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Laka Mah. | 1 | 314 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Merkez Mah. | 13 | 4.615 | %89,4 | Muharrem İnce | %40,4 |
| Meriç Mah. | 18 | 6.487 | %89,7 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Mevlana Mah. | 43 | 15.672 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,3 |
| Naldöken Mah. | 18 | 6.451 | %88,5 | Muharrem İnce | %43,9 |
| Rafet Paşa Mah. | 42 | 15.285 | %90,7 | Muharrem İnce | %56,5 |
| Sarnıçköy Mah. | 1 | 49 | %106,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Serintepe Mah. | 16 | 5.554 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,1 |
| Tuna Mah. | 17 | 6.028 | %91,3 | Muharrem İnce | %58,2 |
| Yakaköy Mah. | 3 | 871 | %91,2 | Muharrem İnce | %46,5 |
| Yeşilova Mah. | 59 | 22.056 | %90,2 | Muharrem İnce | %50,6 |
| Yeşilçam Mah. | 8 | 2.771 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 15 | 5.195 | %90,0 | Muharrem İnce | %60,1 |
| Yunus Emre Mah. | 5 | 1.758 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Zafer Mah. | 22 | 8.025 | %88,7 | Muharrem İnce | %52,4 |
| Çamkule Mah. | 13 | 4.545 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Çamiçi Mah. | 1 | 199 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Çınar Mah. | 10 | 3.629 | %89,5 | Muharrem İnce | %52,9 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 219 | %86,3 | Muharrem İnce | %61,5 |
| Ümit Mah. | 9 | 3.104 | %88,9 | Muharrem İnce | %43,9 |
| İnönü Mah. | 53 | 18.993 | %89,4 | Muharrem İnce | %55,9 |