Buca · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBuca ilçesi
%50,0
Muharrem İnce birinci
311.326 geçerli oy · katılım %87,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Buca ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %50,0 ile birinci; 311.326 geçerli oy, katılım %87,7.
Buca
Kayıtlı seçmen 361.017 · Oy kullanan 316.478 (katılım %87,7) · Geçerli 311.326 · Geçersiz 5.152
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 155.802 | %50,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 110.770 | %35,6 |
| Selahattin Demirtaş | 22.769 | %7,3 |
| Meral Akşener | 19.688 | %6,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 1.520 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 777 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 Ekim Mah. | 3 | 862 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,6 |
| Adatepe Mah. | 29 | 10.796 | %85,5 | Muharrem İnce | %52,6 |
| Akıncılar Mah. | 24 | 8.589 | %89,4 | Muharrem İnce | %55,7 |
| Atatürk Mah. | 33 | 12.119 | %85,8 | Muharrem İnce | %54,4 |
| Aydoğdu Mah. | 18 | 6.293 | %90,3 | Muharrem İnce | %53,6 |
| Barış Mah. | 35 | 11.881 | %89,4 | Muharrem İnce | %62,6 |
| Belenbaşı Mah. | 3 | 872 | %94,6 | Muharrem İnce | %52,6 |
| Buca Koop Mah. | 37 | 13.900 | %88,4 | Muharrem İnce | %59,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 10 | 3.624 | %90,0 | Muharrem İnce | %61,2 |
| Doğancılar Mah. | 1 | 178 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Dumlupınar Mah. | 9 | 3.201 | %87,5 | Muharrem İnce | %65,2 |
| Dicle Mah. | 13 | 4.563 | %89,0 | Muharrem İnce | %46,5 |
| Efeler Mah. | 41 | 15.414 | %89,4 | Muharrem İnce | %64,3 |
| Fırat Mah. | 40 | 15.058 | %87,1 | Muharrem İnce | %43,5 |
| Gaziler Mah. | 13 | 4.627 | %89,2 | Muharrem İnce | %55,9 |
| Göksu Mah. | 54 | 20.121 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Güven Mah. | 15 | 5.350 | %87,1 | Muharrem İnce | %66,4 |
| Hürriyet Mah. | 28 | 10.404 | %88,2 | Muharrem İnce | %60,9 |
| Karacaağaç Mah. | 2 | 557 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,4 |
| Karanfil Mah. | 9 | 3.342 | %89,4 | Muharrem İnce | %56,3 |
| Kaynaklar Merkez Mah. | 3 | 967 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Kırklar Mah. | 5 | 1.136 | %82,0 | Muharrem İnce | %47,4 |
| Kozağaç Mah. | 40 | 15.009 | %88,6 | Muharrem İnce | %55,7 |
| Kuruçeşme Mah. | 25 | 9.277 | %84,1 | Muharrem İnce | %55,3 |
| Laleli Mah. | 14 | 5.156 | %88,1 | Muharrem İnce | %58,1 |
| Menderes Mah. | 27 | 10.250 | %89,9 | Muharrem İnce | %65,9 |
| Murathan Mah. | 9 | 3.173 | %92,0 | Muharrem İnce | %62,3 |
| Mustafa Kemal Mah. | 32 | 11.931 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Seyhan Mah. | 6 | 2.180 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 |
| Ufuk Mah. | 34 | 12.665 | %87,2 | Muharrem İnce | %47,5 |
| Vali Rahmi Bey Mah. | 20 | 7.249 | %88,5 | Muharrem İnce | %70,5 |
| Yaylacık Mah. | 32 | 11.814 | %87,2 | Muharrem İnce | %54,8 |
| Yenigün Mah. | 39 | 14.739 | %88,1 | Muharrem İnce | %50,5 |
| Yeşilbağlar Mah. | 35 | 13.013 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,6 |
| Yıldız Mah. | 45 | 16.756 | %87,1 | Muharrem İnce | %46,3 |
| Yıldızlar Mah. | 2 | 421 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Yiğitler Mah. | 31 | 11.585 | %89,2 | Muharrem İnce | %63,9 |
| Zafer Mah. | 3 | 1.034 | %85,0 | Selahattin Demirtaş | %42,2 |
| Çaldıran Mah. | 7 | 2.515 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Çamlık Mah. | 19 | 7.115 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Çamlıkule Mah. | 38 | 14.208 | %87,9 | Muharrem İnce | %42,4 |
| Çamlıpınar Mah. | 22 | 8.031 | %86,7 | Muharrem İnce | %42,6 |
| Çağdaş Mah. | 6 | 2.093 | %91,7 | Muharrem İnce | %61,6 |
| İnkılap Mah. | 20 | 7.367 | %89,7 | Muharrem İnce | %63,6 |
| İnönü Mah. | 33 | 12.216 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| İzkent Mah. | 12 | 4.308 | %89,4 | Muharrem İnce | %61,5 |
| Şirinkapı Mah. | 9 | 3.058 | %87,9 | Muharrem İnce | %51,8 |