Bayındır · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBayındır ilçesi
%42,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
27.106 geçerli oy · katılım %89,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayındır ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %42,6 ile birinci; 27.106 geçerli oy, katılım %89,7.
Bayındır
Kayıtlı seçmen 31.185 · Oy kullanan 27.958 (katılım %89,7) · Geçerli 27.106 · Geçersiz 852
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.542 | %42,6 |
| Muharrem İnce | 11.404 | %42,1 |
| Meral Akşener | 2.160 | %8,0 |
| Selahattin Demirtaş | 1.813 | %6,7 |
| Doğu Perinçek | 104 | %0,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 83 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alankıyı Mah. | 1 | 194 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Alanköy Mah. | 1 | 159 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Arıkbaşı Mah. | 2 | 654 | %88,2 | Muharrem İnce | %50,8 |
| Atatürk Mah. | 2 | 474 | %93,5 | Muharrem İnce | %50,6 |
| Balcılar Mah. | 1 | 239 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Bıyıklar Mah. | 2 | 475 | %89,9 | Muharrem İnce | %44,2 |
| Buruncuk Mah. | 1 | 366 | %92,1 | Muharrem İnce | %43,3 |
| Camii Mah. | 2 | 471 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 608 | %91,0 | Muharrem İnce | %47,9 |
| Demircilik Mah. | 2 | 486 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,2 |
| Dereköy Mah. | 1 | 209 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Dernekli Mah. | 1 | 136 | %93,4 | Muharrem İnce | %76,6 |
| Elifli Mah. | 1 | 242 | %91,3 | Muharrem İnce | %63,4 |
| Ergenli Mah. | 2 | 408 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.651 | %89,6 | Muharrem İnce | %43,7 |
| Fırınlı Mah. | 3 | 1.007 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Gaziler Mah. | 1 | 52 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Hacı Beşir Mah. | 2 | 641 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Hacı İbrahim Mah. | 4 | 1.154 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |
| Hasköy Mah. | 2 | 638 | %88,7 | Muharrem İnce | %46,2 |
| Hatay Mah. | 2 | 398 | %84,9 | Muharrem İnce | %61,0 |
| Havuzbaşı Mah. | 1 | 274 | %91,6 | Selahattin Demirtaş | %81,0 |
| Hisarlık Mah. | 1 | 270 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Kabaağaç Mah. | 1 | 49 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Karahalilli Mah. | 1 | 338 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Karahayıt Mah. | 1 | 27 | %107,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Karapınar Mah. | 1 | 48 | %104,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Karaveliler Mah. | 2 | 524 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,7 |
| Kızılcaağaç Mah. | 1 | 207 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Kızılcaova Mah. | 3 | 775 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 |
| Kızılkeçili Mah. | 2 | 449 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Kızıloba Mah. | 2 | 558 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Kurt Mah. | 2 | 612 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,7 |
| Lütuflar Mah. | 1 | 339 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Mektep Mah. | 2 | 568 | %89,8 | Muharrem İnce | %38,5 |
| Mithatpaşa Mah. | 2 | 532 | %84,6 | Muharrem İnce | %52,7 |
| Necati Uza Mah. | 2 | 703 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Orta Mah. | 1 | 233 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Osmanlar Mah. | 1 | 214 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Pınarlı Mah. | 3 | 1.084 | %87,5 | Muharrem İnce | %44,2 |
| Sadıkpaşa Mah. | 9 | 3.313 | %88,3 | Muharrem İnce | %46,2 |
| Sarıyurt Mah. | 1 | 329 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Söğütören Mah. | 2 | 533 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Tokatbaşı Mah. | 2 | 391 | %96,7 | Muharrem İnce | %52,6 |
| Turan Mah. | 1 | 366 | %92,9 | Muharrem İnce | %79,6 |
| Yakacık Mah. | 2 | 457 | %91,3 | Muharrem İnce | %53,3 |
| Yakapınar Mah. | 2 | 758 | %91,8 | Muharrem İnce | %89,2 |
| Yeni Mah. | 2 | 553 | %87,5 | Muharrem İnce | %54,0 |
| Yenice Mah. | 1 | 148 | %81,1 | Selahattin Demirtaş | %46,6 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 610 | %87,5 | Muharrem İnce | %41,2 |
| Yusuflu Mah. | 2 | 684 | %86,8 | Muharrem İnce | %45,1 |
| Zeytinova Mah. | 4 | 1.108 | %92,6 | Muharrem İnce | %50,9 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 197 | %99,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Çenikler Mah. | 1 | 78 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Çınar Mah. | 1 | 125 | %106,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Çınardibi Mah. | 2 | 660 | %95,0 | Muharrem İnce | %53,2 |
| Çırpı Cami Mah. | 2 | 730 | %87,7 | Muharrem İnce | %32,9 |
| Çiftçigediği Mah. | 1 | 179 | %92,2 | Muharrem İnce | %62,1 |
| İbrahimçavuş Mah. | 2 | 500 | %92,2 | Muharrem İnce | %44,2 |