Menemen · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMenemen ilçesi
%46,4
Muharrem İnce birinci
105.309 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Menemen ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %46,4 ile birinci; 105.309 geçerli oy, katılım %88,8.
Menemen
Kayıtlı seçmen 120.985 · Oy kullanan 107.376 (katılım %88,8) · Geçerli 105.309 · Geçersiz 2.067
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 48.858 | %46,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 35.436 | %33,7 |
| Selahattin Demirtaş | 13.415 | %12,7 |
| Meral Akşener | 6.901 | %6,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 441 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 258 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 Ekim Mah. | 9 | 3.337 | %90,7 | Muharrem İnce | %57,5 |
| 30 Ağustos Mah. | 31 | 11.536 | %88,7 | Muharrem İnce | %62,4 |
| 75.Yıl Cumhuriyet Mah. | 2 | 398 | %93,0 | Muharrem İnce | %69,9 |
| 85.Yıl Cumhuriyet Mah. | 1 | 170 | %90,6 | Muharrem İnce | %52,9 |
| 9 Eylül Mah. | 14 | 4.455 | %92,2 | Muharrem İnce | %66,0 |
| Ahıhıdır Mah. | 5 | 1.531 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Alaniçi Mah. | 1 | 265 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Atatürk Mah. | 5 | 1.702 | %85,7 | Muharrem İnce | %48,4 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 308 | %94,2 | Muharrem İnce | %48,6 |
| Bağcılar Mah. | 1 | 156 | %98,1 | Muharrem İnce | %56,1 |
| Belen Mah. | 1 | 198 | %94,4 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Bozalan Mah. | 1 | 248 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Buruncuk Mah. | 2 | 386 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Camiikebir Mah. | 3 | 822 | %88,7 | Muharrem İnce | %48,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.144 | %88,9 | Muharrem İnce | %53,2 |
| Değirmendere Mah. | 3 | 916 | %89,5 | Muharrem İnce | %44,4 |
| Doğa Mah. | 2 | 491 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 |
| Emiralem Merkez Mah. | 3 | 932 | %92,5 | Muharrem İnce | %51,2 |
| Esatpaşa Mah. | 19 | 7.212 | %89,8 | Muharrem İnce | %55,0 |
| Fatih Mah. | 3 | 910 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 |
| Gaybi Mah. | 2 | 450 | %91,8 | Muharrem İnce | %50,6 |
| Gazi Mah. | 5 | 1.599 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,1 |
| Gazi Mustafa Kemal Mah. | 2 | 556 | %89,0 | Muharrem İnce | %59,8 |
| Göktepe Mah. | 2 | 616 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,6 |
| Gölcük Mah. | 12 | 4.198 | %88,5 | Selahattin Demirtaş | %61,6 |
| Görece Mah. | 1 | 300 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,0 |
| Günerli Mah. | 1 | 111 | %99,1 | Muharrem İnce | %57,4 |
| Hasanlar Mah. | 1 | 180 | %93,3 | Muharrem İnce | %61,2 |
| Hatundere Mah. | 6 | 1.429 | %90,8 | Muharrem İnce | %41,9 |
| Haykıran Mah. | 3 | 793 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,1 |
| Irmak Mah. | 14 | 5.067 | %86,2 | Selahattin Demirtaş | %40,9 |
| Karaorman Mah. | 1 | 64 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Kasımpaşa Mah. | 31 | 11.308 | %90,1 | Muharrem İnce | %56,2 |
| Kazımpaşa Mah. | 6 | 1.947 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Kemal Atatürk Mah. | 7 | 2.377 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,0 |
| Kesik Mah. | 2 | 606 | %92,6 | Muharrem İnce | %45,8 |
| Kır Mah. | 1 | 179 | %93,3 | Muharrem İnce | %44,9 |
| Mermerli Mah. | 17 | 5.905 | %90,7 | Muharrem İnce | %55,8 |
| Musabey Mah. | 1 | 241 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,0 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 2 | 385 | %94,0 | Muharrem İnce | %52,9 |
| Seydinnasrullah Mah. | 2 | 491 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Süleymanlı Mah. | 2 | 458 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Süzbeyli Mah. | 1 | 30 | %100,0 | Muharrem İnce | %66,7 |
| Telekler Mah. | 1 | 155 | %89,0 | Muharrem İnce | %47,3 |
| Turgutlar Mah. | 1 | 39 | %102,6 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Tuzçullu Mah. | 1 | 195 | %94,4 | Muharrem İnce | %60,8 |
| Tülbentli Mah. | 3 | 1.100 | %90,6 | Muharrem İnce | %52,0 |
| Ulus Mah. | 5 | 1.530 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,4 |
| Uğur Mumcu Mah. | 24 | 9.091 | %85,8 | Muharrem İnce | %49,9 |
| Villakent Mah. | 4 | 1.337 | %90,7 | Muharrem İnce | %81,4 |
| Yahşelli Mah. | 9 | 2.963 | %83,3 | Selahattin Demirtaş | %33,9 |
| Yanıkköy Mah. | 2 | 676 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Yayla Mah. | 2 | 659 | %90,4 | Muharrem İnce | %46,6 |
| Yeşil Pınar Mah. | 8 | 2.726 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,8 |
| Yıldırım Mah. | 3 | 1.006 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,9 |
| Zafer Mah. | 3 | 963 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Zeytinlik Mah. | 5 | 1.615 | %88,5 | Muharrem İnce | %38,8 |
| Çaltı Mah. | 1 | 189 | %95,2 | Muharrem İnce | %73,4 |
| Çavuş Mah. | 1 | 367 | %90,2 | Muharrem İnce | %58,4 |
| Çukurköy Mah. | 2 | 619 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| İncirli Pınar Mah. | 9 | 3.144 | %88,1 | Selahattin Demirtaş | %63,2 |
| İnönü Mah. | 2 | 628 | %86,6 | Muharrem İnce | %63,7 |
| İsmet İnönü Mah. | 20 | 7.111 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,1 |
| İstiklal Mah. | 20 | 7.374 | %88,1 | Muharrem İnce | %65,3 |
| İğnedere Mah. | 1 | 91 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |