Torbalı · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTorbalı ilçesi
%42,0
Muharrem İnce birinci
108.140 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Torbalı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %42,0 ile birinci; 108.140 geçerli oy, katılım %89,6.
Torbalı
Kayıtlı seçmen 123.521 · Oy kullanan 110.641 (katılım %89,6) · Geçerli 108.140 · Geçersiz 2.501
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 45.436 | %42,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 42.506 | %39,3 |
| Selahattin Demirtaş | 11.758 | %10,9 |
| Meral Akşener | 7.649 | %7,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 542 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 249 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 2 | 584 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %35,4 |
| Ahmetli Mah. | 3 | 803 | %96,0 | Muharrem İnce | %63,6 |
| Alpkent Mah. | 18 | 5.901 | %90,4 | Muharrem İnce | %46,7 |
| Arslanlar Mah. | 2 | 718 | %90,3 | Muharrem İnce | %51,8 |
| Atalan Mah. | 2 | 392 | %88,8 | Muharrem İnce | %58,2 |
| Atatürk Mah. | 22 | 7.707 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Ayrancılar Mah. | 28 | 10.169 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,5 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.406 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Bozköy Mah. | 1 | 343 | %90,7 | Muharrem İnce | %51,5 |
| Bülbüldere Mah. | 1 | 145 | %91,0 | Muharrem İnce | %55,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.866 | %88,2 | Muharrem İnce | %51,4 |
| Dağkızılca Mah. | 2 | 674 | %88,3 | Muharrem İnce | %52,3 |
| Dağteke Mah. | 1 | 136 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Demirci Mah. | 2 | 412 | %92,0 | Muharrem İnce | %63,7 |
| Düverlik Mah. | 1 | 113 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Dirmil Mah. | 2 | 649 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Ertuğrul Mah. | 34 | 12.071 | %89,4 | Muharrem İnce | %55,3 |
| Eğerci Mah. | 2 | 616 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,9 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 20 | 7.239 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Gazi Mustafa Kemal Mah. | 3 | 799 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,1 |
| Göllüce Mah. | 2 | 501 | %94,4 | Muharrem İnce | %84,1 |
| Helvacı Mah. | 1 | 211 | %91,0 | Muharrem İnce | %47,0 |
| Kaplancık Mah. | 1 | 204 | %97,6 | Muharrem İnce | %47,6 |
| Karakızlar Mah. | 1 | 352 | %89,5 | Muharrem İnce | %51,8 |
| Karakuyu Mah. | 2 | 411 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,5 |
| Karaot Mah. | 1 | 246 | %95,1 | Muharrem İnce | %64,9 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.764 | %86,5 | Selahattin Demirtaş | %52,7 |
| Kazım Karabekir Mah. | 4 | 1.478 | %93,6 | Muharrem İnce | %50,2 |
| Kırbaş Mah. | 1 | 205 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,8 |
| Kuşçuburun Mah. | 4 | 1.496 | %89,2 | Muharrem İnce | %45,4 |
| Muratbey Mah. | 32 | 11.187 | %90,5 | Muharrem İnce | %53,7 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 2 | 755 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Naime Mah. | 1 | 260 | %93,9 | Muharrem İnce | %55,6 |
| Ormanköy Mah. | 1 | 189 | %95,2 | Muharrem İnce | %56,0 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 85 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Pamukyazı Mah. | 5 | 1.520 | %92,5 | Selahattin Demirtaş | %33,1 |
| Pancar Mah. | 3 | 992 | %92,1 | Muharrem İnce | %55,0 |
| Sağlık Mah. | 1 | 124 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Saipler Mah. | 1 | 217 | %94,9 | Muharrem İnce | %55,3 |
| Subaşı Mah. | 5 | 1.605 | %91,4 | Selahattin Demirtaş | %48,6 |
| Taşkesik Mah. | 1 | 322 | %87,0 | Selahattin Demirtaş | %56,5 |
| Tepeköy Mah. | 14 | 4.596 | %89,3 | Muharrem İnce | %48,3 |
| Torbalı Mah. | 35 | 12.181 | %89,7 | Muharrem İnce | %43,4 |
| Tulum Mah. | 1 | 310 | %89,0 | Muharrem İnce | %46,1 |
| Türkmenköy Mah. | 3 | 864 | %92,7 | Muharrem İnce | %65,1 |
| Yazıbaşı Mah. | 6 | 2.026 | %90,9 | Muharrem İnce | %45,0 |
| Yedi Eylül Mah. | 4 | 1.189 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Yemişlik Mah. | 2 | 730 | %87,1 | Muharrem İnce | %38,0 |
| Yeni Mah. | 3 | 1.022 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 1.095 | %94,1 | Muharrem İnce | %46,6 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 423 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Yoğurtçular Mah. | 1 | 244 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Çakırbeyli Mah. | 2 | 479 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 162 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,3 |
| Çapak Mah. | 4 | 1.362 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Çaybaşı Mah. | 3 | 1.109 | %92,5 | Muharrem İnce | %46,5 |
| Özbey Mah. | 6 | 2.016 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| İnönü Mah. | 24 | 8.584 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.580 | %91,3 | Muharrem İnce | %47,9 |
| Şehitler Mah. | 2 | 682 | %94,1 | Muharrem İnce | %53,4 |