İzmir · Belediye meclisi üyeliği
%48,3
CHP birinci
2.611.619 geçerli oy · katılım %78,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İzmir ilinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %48,3 ile birinci; 2.611.619 geçerli oy, katılım %78,8.
İzmir
Kayıtlı seçmen 3.462.721 · Oy kullanan 2.729.989 (katılım %78,8) · Geçerli 2.611.619 · Geçersiz 118.370
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 1.260.582 | %48,3 |
| AKP | 809.573 | %31,0 |
| DEM | 118.034 | %4,5 |
| İYİ | 105.621 | %4,0 |
| ZAFER | 86.309 | %3,3 |
| MHP | 59.975 | %2,3 |
| TİP | 35.876 | %1,4 |
| YRP | 31.403 | %1,2 |
| DP | 15.914 | %0,6 |
| MEMLEKET | 15.859 | %0,6 |
| TKP | 12.863 | %0,5 |
| SAADET | 11.624 | %0,5 |
| BTP | 9.385 | %0,4 |
| DEVA | 8.640 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 4.231 | %0,2 |
| DSP | 4.192 | %0,2 |
| EMEP | 3.588 | %0,1 |
| VATAN | 3.473 | %0,1 |
| SOL | 3.336 | %0,1 |
| TKH | 2.763 | %0,1 |
| GELECEK | 981 | %0,0 |
| ANAP | 569 | %0,0 |
| OCAK | 331 | %0,0 |
| ABP | 328 | %0,0 |
| AP | 157 | %0,0 |
| ADP | 69 | %0,0 |
| MİLLET | 32 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 25 | %0,0 |
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Aliağa | 75.410 | %80,6 | CHP | %45,5 |
| Bayındır | 31.832 | %89,5 | CHP | %51,2 |
| Bergama | 84.307 | %86,1 | CHP | %50,5 |
| Bornova | 340.759 | %78,4 | CHP | %47,9 |
| Çeşme | 40.062 | %75,3 | CHP | %55,4 |
| Dikili | 40.714 | %78,9 | CHP | %51,4 |
| Foça | 27.892 | %76,6 | CHP | %47,8 |
| Karaburun | 11.179 | %83,5 | CHP | %47,7 |
| Karşıyaka | 279.863 | %78,8 | CHP | %63,7 |
| Kemalpaşa | 89.208 | %84,1 | CHP | %43,6 |
| Kınık | 21.969 | %91,3 | CHP | %55,1 |
| Kiraz | 34.087 | %91,7 | CHP | %53,4 |
| Menemen | 151.661 | %80,0 | AKP | %41,5 |
| Ödemiş | 104.811 | %83,2 | CHP | %43,4 |
| Seferihisar | 46.337 | %79,7 | CHP | %47,3 |
| Selçuk | 30.360 | %83,8 | CHP | %44,9 |
| Tire | 69.584 | %84,8 | CHP | %46,8 |
| Torbalı | 156.538 | %80,6 | CHP | %44,2 |
| Urla | 60.373 | %78,6 | CHP | %64,3 |
| Beydağ | 9.961 | %90,7 | CHP | %55,0 |
| Buca | 394.488 | %74,8 | CHP | %41,5 |
| Konak | 263.609 | %74,6 | CHP | %51,7 |
| Menderes | 83.952 | %82,2 | CHP | %45,8 |
| Balçova | 60.745 | %77,8 | CHP | %58,5 |
| Çiğli | 166.352 | %78,9 | CHP | %47,7 |
| Gaziemir | 103.919 | %79,6 | CHP | %44,9 |
| Narlıdere | 49.813 | %78,8 | CHP | %63,9 |
| Güzelbahçe | 29.256 | %78,8 | CHP | %52,2 |
| Karabağlar | 370.142 | %76,3 | CHP | %44,7 |
| Bayraklı | 233.538 | %77,9 | CHP | %45,3 |