Torbalı · Belediye meclisi üyeliği
%44,2
CHP birinci
120.507 geçerli oy · katılım %80,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Torbalı ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %44,2 ile birinci; 120.507 geçerli oy, katılım %80,6.
Torbalı
Kayıtlı seçmen 156.538 · Oy kullanan 126.135 (katılım %80,6) · Geçerli 120.507 · Geçersiz 5.628
Seçilenler
- İbrahim Öz · CHP · listede 1. sıra
- Zümer Timur Mert · CHP · listede 1. sıra
- Behçet Çınar · CHP · listede 2. sıra
- Gizem Akyüz Duman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Memet Demir · CHP · listede 3. sıra
- Sultan İpekli Aksoy · CHP · listede 2. sıra
- Enes Uğuz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Semiha Memiş Saraç · CHP · listede 3. sıra
- Nurettin Albaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ertan Çelik · CHP · listede 4. sıra
- Emin Karaman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ali Yaşlak · CHP · listede 5. sıra
- Mesut Güler · CHP · listede 6. sıra
- Altınay Coşkun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Ayhan Yıldırım · CHP · listede 7. sıra
- Necati Yün · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Serkan Birinci · CHP · listede 8. sıra
- Rahmi Uçar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Mithat Kazan · CHP · listede 9. sıra
- Ali Duman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Bahadır Kun · CHP · listede 10. sıra
- Ömer Aslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Necmettin Tanır · CHP · listede 11. sıra
- Engin Gülten · CHP · listede 12. sıra
- Ali Rıza Çalışkan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Osman Sargın · CHP · listede 13. sıra
- Mehmet Mehdi Baykara · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Aysun Benli · CHP · listede 14. sıra
- Nihat Karagün · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Akan Şengül · CHP · listede 15. sıra
- İlknur Demirtaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 2 | 609 | %89,0 | CHP | %38,3 |
| Ahmetli Mah. | 3 | 892 | %96,8 | CHP | %61,0 |
| Alpkent Mah. | 21 | 6.923 | %80,6 | CHP | %45,5 |
| Arslanlar Mah. | 2 | 687 | %87,6 | CHP | %54,1 |
| Atalan Mah. | 2 | 366 | %96,5 | CHP | %55,2 |
| Atatürk Mah. | 29 | 9.470 | %74,8 | AKP | %51,4 |
| Ayrancılar Mah. | 37 | 12.514 | %77,2 | AKP | %43,9 |
| Bahçelievler Mah. | 11 | 3.584 | %80,6 | AKP | %43,5 |
| Bozköy Mah. | 2 | 383 | %92,7 | CHP | %55,9 |
| Bülbüldere Mah. | 1 | 141 | %80,9 | CHP | %61,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 23 | 7.665 | %79,5 | CHP | %53,2 |
| Dağkızılca Mah. | 3 | 850 | %94,0 | CHP | %54,9 |
| Dağteke Mah. | 1 | 128 | %97,7 | AKP | %50,0 |
| Demirci Mah. | 2 | 408 | %89,2 | CHP | %56,1 |
| Düverlik Mah. | 1 | 129 | %96,1 | AKP | %55,5 |
| Dirmil Mah. | 2 | 673 | %82,5 | CHP | %48,6 |
| Ertuğrul Mah. | 42 | 14.105 | %80,4 | CHP | %53,5 |
| Eğerci Mah. | 3 | 711 | %84,8 | AKP | %38,0 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 32 | 10.810 | %75,0 | AKP | %47,3 |
| Gazi Mustafa Kemal Mah. | 3 | 816 | %90,0 | CHP | %44,1 |
| Göllüce Mah. | 2 | 555 | %97,8 | CHP | %65,4 |
| Helvacı Mah. | 1 | 196 | %94,9 | CHP | %52,7 |
| Kaplancık Mah. | 1 | 219 | %90,4 | CHP | %58,9 |
| Karakızlar Mah. | 2 | 471 | %84,3 | CHP | %58,6 |
| Karakuyu Mah. | 2 | 441 | %91,8 | CHP | %50,4 |
| Karaot Mah. | 1 | 303 | %91,8 | CHP | %66,3 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.698 | %77,7 | DEM | %39,3 |
| Kazım Karabekir Mah. | 7 | 2.239 | %86,7 | CHP | %53,3 |
| Kırbaş Mah. | 1 | 189 | %98,4 | CHP | %42,2 |
| Kuşçuburun Mah. | 5 | 1.457 | %89,2 | CHP | %53,3 |
| Muratbey Mah. | 47 | 15.721 | %79,7 | CHP | %53,4 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 3 | 764 | %91,9 | CHP | %51,6 |
| Naime Mah. | 1 | 252 | %97,6 | CHP | %58,5 |
| Ormanköy Mah. | 1 | 217 | %96,3 | CHP | %53,8 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 78 | %123,1 | AKP | %48,3 |
| Pamukyazı Mah. | 5 | 1.565 | %87,5 | CHP | %33,8 |
| Pancar Mah. | 4 | 1.225 | %88,0 | CHP | %57,0 |
| Sağlık Mah. | 1 | 149 | %98,7 | CHP | %47,6 |
| Saipler Mah. | 1 | 235 | %100,0 | CHP | %60,5 |
| Subaşı Mah. | 5 | 1.711 | %87,1 | CHP | %44,2 |
| Taşkesik Mah. | 1 | 317 | %90,5 | DEM | %37,8 |
| Tepeköy Mah. | 18 | 5.441 | %79,0 | CHP | %49,7 |
| Torbalı Mah. | 49 | 16.454 | %80,0 | CHP | %46,2 |
| Tulum Mah. | 1 | 335 | %94,9 | CHP | %41,4 |
| Türkmenköy Mah. | 4 | 1.343 | %82,8 | CHP | %57,4 |
| Yazıbaşı Mah. | 7 | 2.327 | %83,9 | AKP | %39,1 |
| Yedi Eylül Mah. | 8 | 2.767 | %77,0 | AKP | %43,6 |
| Yemişlik Mah. | 4 | 1.353 | %78,5 | CHP | %39,7 |
| Yeni Mah. | 3 | 980 | %90,8 | AKP | %51,3 |
| Yeniköy Mah. | 4 | 1.233 | %91,9 | CHP | %48,6 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 462 | %91,6 | AKP | %51,6 |
| Yoğurtçular Mah. | 1 | 274 | %97,8 | AKP | %51,3 |
| Çakırbeyli Mah. | 2 | 505 | %88,9 | AKP | %48,0 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 271 | %94,5 | CHP | %50,6 |
| Çapak Mah. | 5 | 1.450 | %85,4 | AKP | %44,4 |
| Çaybaşı Mah. | 4 | 1.118 | %89,8 | CHP | %50,3 |
| Özbey Mah. | 7 | 2.294 | %82,9 | AKP | %42,0 |
| İnönü Mah. | 40 | 13.647 | %76,1 | AKP | %43,6 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.756 | %85,2 | CHP | %38,5 |
| Şehitler Mah. | 2 | 662 | %92,8 | CHP | %57,0 |