%46,8
CHP birinci
54.837 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tire ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %46,8 ile birinci; 54.837 geçerli oy, katılım %84,8.
Kayıtlı seçmen 69.584 · Oy kullanan 58.990 (katılım %84,8) · Geçerli 54.837 · Geçersiz 4.153
Tire Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 25.639 | %46,8 |
| MHP | 14.594 | %26,6 |
| İYİ | 10.413 | %19,0 |
| DEM | 1.094 | %2,0 |
| ZAFER | 841 | %1,5 |
| YRP | 548 | %1,0 |
| TİP | 315 | %0,6 |
| DEVA | 223 | %0,4 |
| SAADET | 220 | %0,4 |
| BTP | 209 | %0,4 |
| MEMLEKET | 198 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 167 | %0,3 |
| VATAN | 111 | %0,2 |
| TKP | 103 | %0,2 |
| DSP | 74 | %0,1 |
| SOL | 52 | %0,1 |
| TKH | 36 | %0,1 |
Seçilenler
- Hidayet Petin · CHP · listede 1. sıra
- Kamil Taşal · CHP · listede 1. sıra
- Görkem Çolak · CHP · listede 2. sıra
- Hakan Ayhan · CHP · listede 2. sıra
- Gürkan Köse · CHP · listede 3. sıra
- Mehmet Çeltikcoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Yalçın Kaya · CHP · listede 3. sıra
- Aysun Yağcıoğlu · CHP · listede 4. sıra
- Mehmet Cengiz Ekşioğlu · İYİ · listede 1. sıra
- Nafiz Kükler · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Hüseyin Zincircoğlu · CHP · listede 5. sıra
- Ali Gülcü · CHP · listede 6. sıra
- Baran Öztürk · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Şahap Çağdaş Özen · CHP · listede 7. sıra
- Uğur Gönenç · CHP · listede 8. sıra
- Uğur Kabil Sarp · İYİ · listede 2. sıra
- Mehmet Öztürk · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Bengi Arslan · CHP · listede 9. sıra
- Mustafa Önem · CHP · listede 10. sıra
- Hüseyin Melih Özer · CHP · listede 11. sıra
- Hasan Hüseyin Karabacak · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Fatih Işık · CHP · listede 12. sıra
- Nazmi Bezci · İYİ · listede 3. sıra
- Büşranur Tunca · CHP · listede 13. sıra
- Erhan Elibol · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tire mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 4 Eylül Mah. | 9 | 3.122 | %80,7 | CHP | %48,3 |
| Adnan Menderes Mah. | 10 | 3.430 | %84,1 | CHP | %46,2 |
| Akkoyunlu Mah. | 2 | 359 | %91,9 | DEM | %33,1 |
| Akmescit Mah. | 2 | 393 | %97,7 | MHP | %62,2 |
| Akyurt Mah. | 1 | 340 | %95,3 | CHP | %53,7 |
| Akçaşehir Mah. | 1 | 199 | %97,0 | CHP | %58,6 |
| Alacalı Mah. | 1 | 223 | %93,3 | CHP | %56,7 |
| Alaylı Mah. | 1 | 223 | %96,0 | CHP | %51,3 |
| Armutlu Mah. | 1 | 46 | %91,3 | İYİ | %31,7 |
| Atatürk Mah. | 13 | 4.526 | %81,9 | CHP | %50,1 |
| Ayaklıkırı Mah. | 1 | 288 | %94,8 | CHP | %42,3 |
| Bahariye Mah. | 3 | 917 | %84,0 | CHP | %34,0 |
| Başköy Mah. | 2 | 405 | %95,3 | CHP | %56,9 |
| Boynuyoğun Mah. | 1 | 301 | %90,4 | CHP | %45,2 |
| Büyükkale Mah. | 2 | 430 | %85,6 | CHP | %60,0 |
| Büyükkemerdere Mah. | 1 | 320 | %95,6 | MHP | %50,2 |
| Büyükkömürcü Mah. | 1 | 258 | %94,6 | İYİ | %45,6 |
| Cambazlı Mah. | 1 | 228 | %98,7 | MHP | %44,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 2.886 | %78,8 | CHP | %49,9 |
| Dallık Mah. | 1 | 275 | %87,6 | İYİ | %59,6 |
| Dağdere Mah. | 1 | 286 | %96,9 | CHP | %45,1 |
| Dere Mah. | 4 | 1.209 | %84,4 | CHP | %42,1 |
| Derebaşı Mah. | 3 | 807 | %87,1 | CHP | %49,4 |
| Dereli Mah. | 1 | 208 | %90,4 | MHP | %39,6 |
| Doyranlı Mah. | 1 | 280 | %92,9 | CHP | %55,1 |
| Duatepe Mah. | 1 | 343 | %87,5 | MHP | %39,3 |
| Dumlupınar Mah. | 2 | 498 | %88,6 | CHP | %32,7 |
| Dündarlı Mah. | 1 | 259 | %91,9 | İYİ | %50,2 |
| Dibekçi Mah. | 1 | 74 | %104,1 | CHP | %50,0 |
| Ertuğrul Mah. | 2 | 558 | %85,0 | CHP | %37,5 |
| Eskioba Mah. | 2 | 425 | %88,9 | CHP | %61,3 |
| Eğridere Mah. | 2 | 546 | %95,4 | CHP | %45,6 |
| Fatih Mah. | 25 | 8.462 | %82,2 | CHP | %50,4 |
| Gökçen Mah. | 3 | 715 | %85,9 | CHP | %39,9 |
| Halkapınar Mah. | 1 | 150 | %96,0 | CHP | %46,7 |
| Hasançavuşlar Mah. | 1 | 152 | %96,7 | CHP | %58,4 |
| Hürriyet Mah. | 20 | 6.977 | %82,2 | CHP | %53,9 |
| Hisarlık Mah. | 1 | 154 | %98,1 | MHP | %44,8 |
| Işıklar Mah. | 1 | 315 | %83,8 | CHP | %32,8 |
| Işıklı Mah. | 2 | 643 | %83,5 | CHP | %43,5 |
| Kahrat Mah. | 3 | 1.010 | %87,3 | CHP | %69,7 |
| Kaplan Mah. | 1 | 111 | %92,8 | CHP | %51,1 |
| Karaca Ali Mah. | 1 | 222 | %92,8 | CHP | %48,2 |
| Karateke Mah. | 2 | 457 | %93,4 | CHP | %42,6 |
| Ketenci Mah. | 4 | 1.064 | %80,6 | CHP | %42,4 |
| Kırtepe Mah. | 2 | 370 | %95,1 | MHP | %45,3 |
| Kızılcahavlu Mah. | 2 | 442 | %93,4 | CHP | %62,6 |
| Kocaaliler Mah. | 1 | 85 | %98,8 | CHP | %46,6 |
| Kurtuluş Mah. | 11 | 3.705 | %80,1 | CHP | %47,5 |
| Kurşak Mah. | 1 | 144 | %97,9 | CHP | %63,6 |
| Kürdüllü Mah. | 1 | 249 | %90,0 | MHP | %33,7 |
| Küçükburun Mah. | 1 | 120 | %103,3 | İYİ | %46,1 |
| Küçükkale Mah. | 1 | 202 | %92,6 | CHP | %70,0 |
| Küçükkemerdere Mah. | 2 | 494 | %92,9 | İYİ | %33,3 |
| Küçükkömürcü Mah. | 1 | 106 | %97,2 | İYİ | %39,8 |
| Kireli Mah. | 2 | 597 | %88,6 | MHP | %33,0 |
| Mahmutlar Mah. | 1 | 278 | %95,7 | CHP | %51,9 |
| Mehmetler Mah. | 1 | 185 | %91,9 | CHP | %62,2 |
| Musalar Mah. | 1 | 187 | %101,1 | CHP | %53,3 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 110 | %92,7 | CHP | %43,2 |
| Osmancık Mah. | 1 | 228 | %97,8 | MHP | %42,0 |
| Paşa Mah. | 3 | 750 | %86,4 | CHP | %39,1 |
| Peşrefli Mah. | 2 | 505 | %87,3 | CHP | %61,3 |
| Sarılar Mah. | 2 | 372 | %97,6 | CHP | %46,9 |
| Saruhanlı Mah. | 1 | 207 | %95,7 | MHP | %35,8 |
| Somak Mah. | 1 | 177 | %96,1 | CHP | %37,3 |
| Toki Mah. | 6 | 2.061 | %78,8 | CHP | %41,0 |
| Topalak Mah. | 1 | 173 | %96,0 | CHP | %61,3 |
| Toparlar Mah. | 1 | 108 | %95,4 | CHP | %45,7 |
| Turan Mah. | 4 | 1.232 | %80,4 | CHP | %40,5 |
| Turgutlu Mah. | 1 | 109 | %85,3 | CHP | %59,8 |
| Yamandere Mah. | 1 | 195 | %96,4 | MHP | %39,9 |
| Yemişler Mah. | 1 | 79 | %100,0 | MHP | %41,2 |
| Yeni Mah. | 3 | 1.035 | %82,4 | CHP | %38,3 |
| Yenioba Mah. | 1 | 209 | %93,8 | CHP | %40,9 |
| Yeniçiftlik Mah. | 2 | 425 | %90,8 | CHP | %54,4 |
| Yenişehir Mah. | 1 | 107 | %86,0 | CHP | %52,4 |
| Yeğenli Mah. | 2 | 371 | %91,4 | CHP | %55,1 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 268 | %91,8 | CHP | %77,1 |
| Çeriközü Mah. | 1 | 285 | %99,0 | CHP | %42,9 |
| Çobanköy Mah. | 1 | 230 | %94,8 | CHP | %47,7 |
| Çukurköy Mah. | 1 | 117 | %98,3 | MHP | %55,1 |
| Çiniyeri Mah. | 2 | 477 | %87,0 | CHP | %51,5 |
| Üzümler Mah. | 1 | 140 | %85,0 | CHP | %37,6 |
| İbni Melek Mah. | 10 | 3.498 | %81,4 | CHP | %46,9 |
| İhsaniye Mah. | 5 | 1.436 | %81,0 | CHP | %40,3 |
| İpekçiler Mah. | 4 | 1.308 | %83,7 | CHP | %42,5 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.114 | %86,5 | CHP | %44,3 |