Urla · Belediye meclisi üyeliği
%64,3
CHP birinci
45.642 geçerli oy · katılım %78,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Urla ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %64,3 ile birinci; 45.642 geçerli oy, katılım %78,6.
Urla
Kayıtlı seçmen 60.373 · Oy kullanan 47.441 (katılım %78,6) · Geçerli 45.642 · Geçersiz 1.799
Seçilenler
- Tamer İmal · CHP · listede 1. sıra
- Umut Ergül · CHP · listede 1. sıra
- Devrim Akseki · CHP · listede 2. sıra
- Mesut Önen · CHP · listede 2. sıra
- Ali Riza Duran · CHP · listede 3. sıra
- Dinçer Gözmen · CHP · listede 3. sıra
- Hatice Semerci · CHP · listede 4. sıra
- Öztürk Çiçek · CHP · listede 5. sıra
- Evren Eren · CHP · listede 6. sıra
- Ümit Arslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Semiha Okumuş · CHP · listede 7. sıra
- Bengisu Ünal · CHP · listede 8. sıra
- Şeref Alpago · CHP · listede 9. sıra
- Levent Özgünergin · CHP · listede 10. sıra
- Erbay Artun · CHP · listede 11. sıra
- Şener Uyma · CHP · listede 12. sıra
- Ali Riza Fırat · CHP · listede 13. sıra
- Sabit Ertuğrul Apak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Kemal Ocak · CHP · listede 14. sıra
- Alp Bölükbaşı · CHP · listede 15. sıra
- Ozan Koca · CHP · listede 16. sıra
- Ekin Akdağ · CHP · listede 17. sıra
- Mustafa Özkeskin · CHP · listede 18. sıra
- Emre Özen · CHP · listede 19. sıra
- Cem Şahverdi · CHP · listede 20. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altıntaş Mah. | 8 | 2.740 | %77,7 | CHP | %61,8 |
| Atatürk Mah. | 11 | 3.574 | %77,0 | CHP | %65,8 |
| Bademler Mah. | 6 | 1.859 | %85,7 | CHP | %75,0 |
| Balıklıova Mah. | 3 | 1.054 | %79,7 | CHP | %69,9 |
| Barbaros Mah. | 2 | 379 | %88,4 | CHP | %73,0 |
| Birgi Mah. | 1 | 170 | %82,4 | CHP | %63,2 |
| Camiatik Mah. | 2 | 672 | %81,9 | CHP | %50,9 |
| Demircili Mah. | 1 | 243 | %89,3 | CHP | %69,4 |
| Denizli Mah. | 9 | 3.024 | %75,0 | CHP | %70,7 |
| Gülbahçe Mah. | 9 | 2.902 | %77,4 | CHP | %68,7 |
| Güvendik Mah. | 8 | 2.717 | %76,5 | CHP | %72,0 |
| Hacı İsa Mah. | 4 | 1.318 | %80,1 | CHP | %64,3 |
| Kadıovacık Mah. | 1 | 261 | %95,0 | CHP | %60,5 |
| Kalabak Mah. | 13 | 4.234 | %74,8 | CHP | %67,1 |
| Kuşçular Mah. | 9 | 2.957 | %82,1 | CHP | %48,4 |
| M.Fevzi Çakmak Mah. | 8 | 2.646 | %78,7 | CHP | %61,7 |
| Naipli Mah. | 1 | 257 | %93,8 | CHP | %36,4 |
| Nohutalan Mah. | 1 | 138 | %93,5 | CHP | %63,4 |
| Ovacık Mah. | 1 | 147 | %93,9 | CHP | %76,5 |
| Rüstem Mah. | 3 | 1.027 | %74,8 | CHP | %57,3 |
| Sıra Mah. | 7 | 2.425 | %76,5 | CHP | %52,0 |
| Torasan Mah. | 4 | 1.349 | %78,4 | CHP | %63,0 |
| Uzunkuyu Mah. | 2 | 380 | %87,9 | CHP | %71,3 |
| Yaka Mah. | 12 | 3.930 | %78,1 | CHP | %61,6 |
| Yağcılar Mah. | 2 | 477 | %82,0 | CHP | %83,2 |
| Yelaltı Mah. | 8 | 2.618 | %80,9 | CHP | %58,4 |
| Yeni Mah. | 2 | 544 | %76,8 | CHP | %65,8 |
| Yenice Mah. | 3 | 851 | %77,4 | CHP | %72,9 |
| Yenikent Mah. | 8 | 2.564 | %80,7 | CHP | %70,5 |
| Zeytinalanı Mah. | 6 | 1.856 | %77,8 | CHP | %53,1 |
| Zeytineli Mah. | 2 | 392 | %97,2 | AKP | %46,5 |
| Zeytinler Mah. | 1 | 355 | %85,6 | CHP | %59,3 |
| Çamlıçay Mah. | 7 | 2.310 | %79,3 | CHP | %67,3 |
| Özbek Mah. | 4 | 1.407 | %82,2 | CHP | %72,0 |
| İskele Mah. | 8 | 2.520 | %75,0 | CHP | %68,2 |
| İçmeler Mah. | 8 | 2.634 | %73,3 | CHP | %63,7 |
| Şirinkent Mah. | 5 | 1.442 | %78,2 | CHP | %68,7 |