%45,8
CHP birinci
65.973 geçerli oy · katılım %82,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Menderes ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %45,8 ile birinci; 65.973 geçerli oy, katılım %82,2.
Kayıtlı seçmen 83.952 · Oy kullanan 68.964 (katılım %82,2) · Geçerli 65.973 · Geçersiz 2.991
Menderes Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 30.205 | %45,8 |
| AKP | 26.542 | %40,2 |
| İYİ | 3.137 | %4,8 |
| DEM | 2.424 | %3,7 |
| ZAFER | 1.418 | %2,2 |
| YRP | 738 | %1,1 |
| TİP | 271 | %0,4 |
| SAADET | 237 | %0,4 |
| DEVA | 200 | %0,3 |
| BTP | 190 | %0,3 |
| TKP | 187 | %0,3 |
| DP | 94 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 86 | %0,1 |
| DSP | 78 | %0,1 |
| VATAN | 68 | %0,1 |
| TKH | 53 | %0,1 |
| SOL | 45 | %0,1 |
Seçilenler
- Seyhan Müşerref Kuralı · CHP · listede 1. sıra
- Tülay Horasan · CHP · listede 1. sıra
- Mustafa Bahar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Gürmen · CHP · listede 2. sıra
- Ferdi Hepyılmaz · CHP · listede 2. sıra
- Mustafa Ersoy · CHP · listede 3. sıra
- Mustafa Öztürk · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 28. sıra
- Rüzgar Sönmez · CHP · listede 3. sıra
- Neslihan Sarıkaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Süleyman Duran · CHP · listede 4. sıra
- Ünal Duman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Fatih Kıraç · CHP · listede 5. sıra
- Serdar Terzi · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Aytaç Küt · CHP · listede 6. sıra
- Mustafa Yaban · CHP · listede 7. sıra
- Cemil Az · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Mehmet Ali Akar · CHP · listede 8. sıra
- Asuman Şen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Fisun Demir · CHP · listede 9. sıra
- Hasan Toklu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Kudret Günüşen · CHP · listede 10. sıra
- Mesut Sarıkaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Harun Bila · CHP · listede 11. sıra
- Erol Alpat · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Emre Pala · CHP · listede 12. sıra
- Liman Dönmez · CHP · listede 13. sıra
- Cemal Altun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Barış Gürsoy · CHP · listede 14. sıra
- Hüseyin Erol · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- İlker Pala · CHP · listede 15. sıra
- Halil İbrahim Kahraman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Menderes mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetbeyli Mah. | 3 | 999 | %77,0 | CHP | %67,1 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 347 | %94,5 | AKP | %55,2 |
| Altıntepe Mah. | 8 | 2.626 | %81,5 | AKP | %54,7 |
| Ata Mah. | 5 | 1.695 | %72,7 | CHP | %55,9 |
| Ataköy Mah. | 5 | 1.545 | %92,8 | CHP | %51,8 |
| Barbaros Mah. | 10 | 3.455 | %80,1 | CHP | %48,2 |
| Bulgurca Mah. | 5 | 1.590 | %82,7 | CHP | %45,5 |
| Cüneytbey Mah. | 19 | 6.525 | %79,1 | CHP | %49,1 |
| Dereköy Mah. | 4 | 1.226 | %88,6 | AKP | %55,4 |
| Develi Mah. | 6 | 1.798 | %89,8 | AKP | %56,3 |
| Değirmendere Mah. | 4 | 1.315 | %84,6 | CHP | %50,5 |
| Efemçukuru Mah. | 1 | 356 | %95,8 | CHP | %60,0 |
| Gazipaşa Mah. | 12 | 4.071 | %75,7 | CHP | %54,5 |
| Gölcükler Mah. | 13 | 4.312 | %80,2 | CHP | %39,8 |
| Gölova Mah. | 1 | 237 | %91,6 | AKP | %52,1 |
| Görece Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.076 | %82,5 | AKP | %40,2 |
| Gümüldür Atatürk Mah. | 4 | 1.226 | %78,5 | CHP | %57,6 |
| Gümüldür Cumhuriyet Mah. | 3 | 717 | %75,5 | CHP | %55,0 |
| Gümüldür Fevzi Çakmak Mah. | 11 | 3.647 | %79,2 | CHP | %44,7 |
| Gümüldür İnönü Mah. | 3 | 826 | %71,9 | CHP | %67,1 |
| Hürriyet Mah. | 10 | 3.202 | %70,9 | CHP | %64,0 |
| Karakuyu Mah. | 3 | 788 | %95,2 | AKP | %48,5 |
| Kasımpaşa Mah. | 15 | 5.081 | %81,6 | CHP | %41,4 |
| Keler Mah. | 1 | 138 | %94,9 | AKP | %51,7 |
| Kemalpaşa Mah. | 22 | 7.700 | %80,9 | CHP | %44,0 |
| Kısık Mah. | 2 | 371 | %87,3 | CHP | %46,2 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 124 | %82,3 | CHP | %42,9 |
| Küner Mah. | 6 | 2.041 | %95,1 | AKP | %65,5 |
| Mithatpaşa Mah. | 14 | 4.801 | %82,6 | CHP | %44,4 |
| Orta Mah. | 7 | 2.444 | %79,8 | CHP | %53,1 |
| Oğlananası Atatürk Mah. | 3 | 980 | %85,7 | AKP | %46,5 |
| Oğlananası Cumhuriyet Mah. | 3 | 839 | %90,7 | CHP | %44,1 |
| Sancaklı Mah. | 3 | 755 | %95,1 | CHP | %66,1 |
| Tekeli Atatürk Mah. | 4 | 1.148 | %88,2 | AKP | %54,2 |
| Tekeli Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.193 | %90,4 | AKP | %57,2 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 805 | %93,5 | AKP | %52,9 |
| Çakaltepe Mah. | 3 | 628 | %97,0 | CHP | %47,8 |
| Çamönü Mah. | 4 | 1.356 | %90,6 | AKP | %45,3 |
| Çatalca Mah. | 2 | 538 | %91,3 | CHP | %53,1 |
| Çukuraltı Mah. | 14 | 4.685 | %74,6 | CHP | %56,7 |
| Çile Mah. | 2 | 593 | %89,4 | CHP | %65,9 |
| Çileme Mah. | 5 | 1.460 | %92,1 | AKP | %46,0 |
| Özdere Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.266 | %88,9 | AKP | %49,0 |
| Şaşal Mah. | 2 | 427 | %97,4 | AKP | %61,9 |