Konya · Belediye başkanı
%39,6
AK PARTİ birinci
1.181.223 geçerli oy · katılım %75,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Konya ilinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %39,6 ile birinci; 1.181.223 geçerli oy, katılım %75,8.
Konya
Kayıtlı seçmen 1.650.484 · Oy kullanan 1.251.584 (katılım %75,8) · Geçerli 1.181.223 · Geçersiz 70.361
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 468.139 | %39,6 |
| YRP | 273.612 | %23,2 |
| CHP | 171.960 | %14,6 |
| MHP | 52.722 | %4,5 |
| İYİ | 39.591 | %3,4 |
| BBP | 36.751 | %3,1 |
| ZAFER | 36.062 | %3,1 |
| SAADET | 33.284 | %2,8 |
| DEM | 19.484 | %1,7 |
| DP | 11.850 | %1,0 |
| DEVA | 5.834 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 3.338 | %0,3 |
| MEMLEKET | 3.049 | %0,3 |
| BTP | 3.017 | %0,3 |
| GELECEK | 2.688 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 1.503 | %0,1 |
| MİLLET | 1.327 | %0,1 |
| TKP | 1.011 | %0,1 |
| TİP | 907 | %0,1 |
| HKP | 718 | %0,1 |
| ANAP | 634 | %0,1 |
| DSP | 313 | %0,0 |
| YTP | 122 | %0,0 |
| AP | 116 | %0,0 |
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Akşehir | 71.673 | %79,3 | CHP | %42,6 |
| Beyşehir | 58.664 | %81,1 | AKP | %44,0 |
| Bozkır | 19.752 | %85,0 | BBP | %45,3 |
| Cihanbeyli | 38.021 | %74,8 | CHP | %46,3 |
| Çumra | 49.293 | %85,6 | YRP | %43,2 |
| Doğanhisar | 12.813 | %87,0 | YRP | %47,3 |
| Ereğli | 111.525 | %80,1 | CHP | %42,5 |
| Hadim | 9.213 | %89,3 | AKP | %46,3 |
| Ilgın | 41.671 | %84,8 | AKP | %35,6 |
| Kadınhanı | 23.149 | %88,9 | AKP | %39,6 |
| Karapınar | 36.689 | %87,2 | AKP | %44,0 |
| Kulu | 38.029 | %63,4 | AKP | %45,4 |
| Sarayönü | 21.223 | %88,5 | YRP | %35,7 |
| Seydişehir | 50.386 | %84,5 | CHP | %35,1 |
| Yunak | 16.500 | %79,1 | AKP | %38,1 |
| Akören | 4.397 | %90,9 | MHP | %34,4 |
| Altınekin | 10.710 | %94,1 | YRP | %50,5 |
| Derebucak | 4.903 | %76,6 | AKP | %45,6 |
| Hüyük | 12.771 | %86,2 | AKP | %35,8 |
| Karatay | 253.278 | %71,8 | AKP | %54,6 |
| Meram | 242.129 | %73,4 | AKP | %50,4 |
| Selçuklu | 480.343 | %70,2 | AKP | %45,4 |
| Taşkent | 5.005 | %89,3 | AKP | %52,5 |
| Ahırlı | 3.911 | %88,6 | İYİ | %49,7 |
| Çeltik | 7.782 | %90,1 | AKP | %49,6 |
| Derbent | 3.416 | %93,3 | AKP | %58,7 |
| Emirgazi | 5.849 | %91,9 | YRP | %53,9 |
| Güneysınır | 7.066 | %89,1 | AKP | %35,7 |
| Halkapınar | 3.418 | %90,4 | BBP | %52,8 |
| Tuzlukçu | 5.289 | %89,1 | CHP | %54,3 |
| Yalıhüyük | 1.616 | %86,4 | YRP | %59,5 |