Seydişehir · Belediye başkanı
%35,1
CHP birinci
40.019 geçerli oy · katılım %84,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Seydişehir ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %35,1 ile birinci; 40.019 geçerli oy, katılım %84,5.
Seydişehir
Kayıtlı seçmen 50.386 · Oy kullanan 42.591 (katılım %84,5) · Geçerli 40.019 · Geçersiz 2.572
Seçilenler
- Hasan Ustaoğlu · CHP
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 2 | 430 | %90,5 | AKP | %40,9 |
| Akçalar Mah. | 2 | 525 | %92,8 | CHP | %44,4 |
| Alaylar Bir Mah. | 15 | 4.557 | %81,1 | CHP | %38,3 |
| Alaylar İki Mah. | 11 | 3.729 | %80,9 | CHP | %42,7 |
| Anabağlar Mah. | 1 | 273 | %75,1 | AKP | %33,5 |
| Aşağıkaraören Mah. | 1 | 261 | %89,7 | CHP | %44,3 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 433 | %91,9 | CHP | %34,3 |
| Başkaraören Mah. | 1 | 172 | %94,2 | AKP | %48,7 |
| Bostandere Mah. | 3 | 815 | %90,6 | AKP | %38,8 |
| Boyalı Mah. | 2 | 400 | %92,5 | CHP | %50,0 |
| Bükçe Mah. | 1 | 20 | %125,0 | AKP | %44,0 |
| Değirmenci Mah. | 3 | 852 | %87,1 | CHP | %36,6 |
| Dikilitaş Mah. | 2 | 418 | %91,9 | AKP | %73,4 |
| Gevrekli Mah. | 4 | 1.086 | %87,4 | AKP | %36,8 |
| Gökhüyük Mah. | 2 | 427 | %92,3 | CHP | %52,4 |
| Gökçehüyük Mah. | 1 | 263 | %88,2 | AKP | %38,5 |
| Gölyüzü Mah. | 1 | 213 | %90,1 | AKP | %31,1 |
| Hacıseyitali Mah. | 16 | 5.482 | %80,5 | CHP | %40,1 |
| Irmaklı Mah. | 1 | 85 | %101,2 | CHP | %36,8 |
| Karabulak Mah. | 1 | 145 | %100,0 | DP | %57,8 |
| Karacaören Mah. | 1 | 157 | %93,0 | DP | %46,4 |
| Karakavak Mah. | 4 | 1.275 | %81,1 | AKP | %32,4 |
| Kavak Mah. | 1 | 330 | %92,4 | AKP | %57,1 |
| Kesecik Mah. | 3 | 899 | %87,3 | CHP | %36,6 |
| Ketenli Mah. | 3 | 1.024 | %87,9 | DP | %43,3 |
| Kızılca Mah. | 1 | 205 | %85,9 | CHP | %67,3 |
| Kızılcalar Mah. | 21 | 6.810 | %82,1 | CHP | %33,6 |
| Kozlu Mah. | 1 | 194 | %82,0 | AKP | %42,7 |
| Kumluca Mah. | 2 | 393 | %94,2 | CHP | %42,6 |
| Kuran Mah. | 1 | 340 | %96,5 | AKP | %31,9 |
| Madenli Mah. | 1 | 123 | %98,4 | AKP | %44,0 |
| Mesudiye Mah. | 1 | 232 | %94,0 | AKP | %69,6 |
| Muradiye Mah. | 1 | 202 | %99,5 | CHP | %33,1 |
| Ortakaraören Mah. | 7 | 2.008 | %87,9 | CHP | %57,0 |
| Oğlakçı Mah. | 1 | 89 | %100,0 | AKP | %39,3 |
| Pınarbaşı Mah. | 8 | 2.347 | %80,8 | CHP | %33,8 |
| Saadetler Mah. | 3 | 733 | %77,1 | AKP | %29,9 |
| Saraycık Mah. | 1 | 94 | %89,4 | AKP | %61,3 |
| Seyitharun Mah. | 3 | 763 | %84,7 | CHP | %36,2 |
| Sofuhane Mah. | 3 | 844 | %83,1 | CHP | %38,0 |
| Stat Mah. | 3 | 823 | %83,8 | AKP | %33,1 |
| Susuz Mah. | 1 | 217 | %90,8 | CHP | %31,9 |
| Taraşcı Mah. | 5 | 1.668 | %91,7 | CHP | %49,0 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 214 | %93,9 | CHP | %37,4 |
| Tepecik Mah. | 1 | 305 | %93,4 | AKP | %60,6 |
| Tol Mah. | 1 | 285 | %97,5 | CHP | %34,9 |
| Ufacık Mah. | 1 | 36 | %88,9 | AKP | %46,7 |
| Ulukapı Mah. | 11 | 3.199 | %81,3 | AKP | %35,4 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 316 | %93,0 | AKP | %60,7 |
| Yenicami Mah. | 8 | 2.178 | %81,2 | CHP | %38,5 |
| Yenice Mah. | 1 | 79 | %93,7 | AKP | %63,0 |
| Çat Mah. | 1 | 119 | %95,8 | DP | %46,8 |
| Çatmakaya Mah. | 1 | 314 | %85,7 | AKP | %34,3 |
| Çavuş Mah. | 2 | 526 | %91,3 | AKP | %47,6 |
| İncesu Mah. | 2 | 459 | %95,4 | AKP | %47,6 |