%39,6
AK PARTİ birinci
19.450 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kadınhanı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %39,6 ile birinci; 19.450 geçerli oy, katılım %88,9.
Kayıtlı seçmen 23.149 · Oy kullanan 20.581 (katılım %88,9) · Geçerli 19.450 · Geçersiz 1.131
Kadınhanı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.692 | %39,6 |
| İYİ | 5.281 | %27,2 |
| YRP | 3.012 | %15,5 |
| GELECEK | 1.576 | %8,1 |
| MİLLİ YOL | 776 | %4,0 |
| SAADET | 710 | %3,7 |
| ZAFER | 213 | %1,1 |
| MİLLET | 59 | %0,3 |
| DEVA | 53 | %0,3 |
| BTP | 43 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 19 | %0,1 |
| DP | 16 | %0,1 |
Seçilenler
- İrfan Karaca · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kadınhanı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşarlı Mah. | 1 | 54 | %96,3 | AKP | %48,0 |
| Alabağ Mah. | 1 | 140 | %86,4 | AKP | %42,1 |
| Atlantı Mah. | 6 | 1.743 | %82,8 | İYİ | %43,9 |
| Bakırpınar Mah. | 1 | 45 | %97,8 | AKP | %34,1 |
| Bayramlı Mah. | 1 | 162 | %103,1 | AKP | %69,7 |
| Başkuyu Mah. | 3 | 492 | %86,0 | AKP | %40,7 |
| Beykavağı Mah. | 1 | 295 | %96,6 | AKP | %45,9 |
| Bulgurpınarı Mah. | 1 | 55 | %81,8 | AKP | %47,7 |
| Demiroluk Mah. | 1 | 216 | %95,4 | AKP | %45,3 |
| Doğanlar Mah. | 4 | 1.117 | %86,7 | AKP | %42,8 |
| Güngören Mah. | 3 | 716 | %87,2 | AKP | %42,4 |
| Hacımehmetli Mah. | 1 | 272 | %79,0 | YRP | %35,7 |
| Hacıoflazlar Mah. | 1 | 252 | %97,6 | AKP | %33,1 |
| Hacıpirli Mah. | 1 | 126 | %95,2 | AKP | %43,8 |
| Kabacalı Mah. | 1 | 51 | %105,9 | AKP | %61,1 |
| Kamışlıözü Mah. | 1 | 139 | %92,8 | AKP | %39,2 |
| Karahisarlı Mah. | 1 | 104 | %99,0 | AKP | %53,0 |
| Karakaya Mah. | 3 | 975 | %87,3 | AKP | %44,5 |
| Karakurtlu Mah. | 1 | 117 | %98,3 | AKP | %59,8 |
| Karasevinç Mah. | 1 | 111 | %88,3 | İYİ | %37,6 |
| Karayürüklü Mah. | 1 | 50 | %84,0 | İYİ | %43,9 |
| Kayabaşı Mah. | 5 | 1.138 | %85,8 | AKP | %38,5 |
| Kızılkuyu Mah. | 1 | 126 | %76,2 | AKP | %54,2 |
| Kolukısa Beratlı Mah. | 4 | 1.161 | %94,1 | YRP | %53,6 |
| Kolukısa Mescit Mah. | 3 | 840 | %90,7 | YRP | %48,1 |
| Konurören Mah. | 1 | 219 | %92,7 | İYİ | %33,2 |
| Kurthasanlı Mah. | 1 | 116 | %86,2 | AKP | %39,8 |
| Kökez Mah. | 1 | 315 | %97,1 | AKP | %62,7 |
| Köylütolu Mah. | 1 | 75 | %96,0 | AKP | %63,1 |
| Küçükkuyu Mah. | 1 | 22 | %109,1 | AKP | %42,9 |
| Mahmudiye Mah. | 1 | 186 | %93,6 | AKP | %32,5 |
| Meydanlı Mah. | 1 | 286 | %89,9 | GELECEK | %47,5 |
| Osmancık Mah. | 3 | 729 | %94,8 | GELECEK | %46,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 5 | 1.302 | %87,0 | AKP | %45,1 |
| Pusat Mah. | 2 | 411 | %92,2 | İYİ | %59,7 |
| Pirali Mah. | 1 | 150 | %96,7 | AKP | %40,2 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 327 | %71,3 | AKP | %48,5 |
| Saçıkara Mah. | 2 | 613 | %91,5 | İYİ | %32,6 |
| Söğütözü Mah. | 2 | 371 | %96,2 | AKP | %43,6 |
| Tepebaşı Mah. | 8 | 2.244 | %82,9 | AKP | %42,8 |
| Tosunoğlu Mah. | 1 | 95 | %102,1 | AKP | %55,8 |
| Turgutlu Mah. | 3 | 723 | %86,5 | AKP | %55,3 |
| Yaylayaka Mah. | 1 | 49 | %93,9 | AKP | %31,8 |
| Yağlıca Mah. | 1 | 337 | %95,3 | AKP | %40,3 |
| Yeni Mah. | 3 | 799 | %95,1 | AKP | %36,6 |
| Zafer Mah. | 2 | 562 | %95,0 | AKP | %40,2 |
| Çavdar Mah. | 1 | 128 | %86,7 | AKP | %46,7 |
| Çeşmecik Mah. | 3 | 774 | %92,4 | AKP | %45,7 |
| Çubuk Mah. | 1 | 84 | %100,0 | AKP | %57,8 |
| Örnek Mah. | 2 | 464 | %80,4 | YRP | %35,4 |
| Ünveren Mah. | 1 | 312 | %85,3 | AKP | %48,3 |
| İstiklal Mah. | 3 | 736 | %89,8 | AKP | %42,7 |
| Şahören Mah. | 1 | 223 | %96,4 | İYİ | %37,9 |