Cihanbeyli · Belediye başkanı
%46,3
CHP birinci
26.711 geçerli oy · katılım %74,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Cihanbeyli ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %46,3 ile birinci; 26.711 geçerli oy, katılım %74,8.
Cihanbeyli
Kayıtlı seçmen 38.021 · Oy kullanan 28.433 (katılım %74,8) · Geçerli 26.711 · Geçersiz 1.722
Seçilenler
- Fırat Kızılkaya · CHP
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahirigüzel Mah. | 1 | 123 | %90,2 | CHP | %67,7 |
| Atçeken Mah. | 6 | 1.774 | %77,7 | CHP | %55,3 |
| Ağabeyli Mah. | 2 | 545 | %96,7 | AKP | %72,6 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.640 | %80,4 | CHP | %52,9 |
| Beyliova Mah. | 1 | 90 | %100,0 | AKP | %93,0 |
| Bulduk Mah. | 3 | 1.052 | %36,4 | CHP | %63,2 |
| Böğrüdelik Mah. | 1 | 337 | %89,0 | AKP | %66,2 |
| Büyükbeşkavak Mah. | 4 | 918 | %76,3 | DEM | %44,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.537 | %77,5 | CHP | %47,5 |
| Damlakuyu Mah. | 1 | 298 | %69,1 | AKP | %51,3 |
| Gemecik Mah. | 1 | 205 | %87,8 | CHP | %56,0 |
| Göktepe Mah. | 4 | 1.284 | %79,5 | CHP | %54,4 |
| Gölyazı Mah. | 7 | 2.038 | %66,7 | DEM | %47,1 |
| Günyüzü Mah. | 6 | 1.427 | %89,2 | AKP | %80,2 |
| Hodoğlu Mah. | 2 | 500 | %92,8 | AKP | %69,6 |
| Kale Mah. | 1 | 60 | %83,3 | CHP | %58,3 |
| Kandil Mah. | 4 | 1.217 | %83,8 | CHP | %36,7 |
| Karabağ Mah. | 7 | 1.916 | %88,4 | AKP | %53,8 |
| Karatepe Mah. | 1 | 266 | %85,7 | AKP | %50,0 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.489 | %79,3 | CHP | %58,4 |
| Kayı Mah. | 1 | 130 | %96,9 | AKP | %65,8 |
| Kelhasan Mah. | 2 | 693 | %36,8 | CHP | %41,0 |
| Kırkışla Mah. | 2 | 549 | %80,5 | AKP | %40,2 |
| Kocatepe Mah. | 1 | 33 | %93,9 | CHP | %54,8 |
| Korkmazlar Mah. | 1 | 92 | %62,0 | AKP | %39,2 |
| Kuşça Mah. | 3 | 987 | %54,1 | CHP | %58,1 |
| Köprübaşı Mah. | 7 | 2.360 | %74,3 | CHP | %50,5 |
| Kütükuşağı Mah. | 3 | 984 | %54,2 | CHP | %55,0 |
| Küçükbeşkavak Mah. | 1 | 357 | %60,2 | CHP | %40,5 |
| Mutlukonak Mah. | 1 | 69 | %88,4 | AKP | %55,3 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 478 | %88,3 | CHP | %50,1 |
| Sağlık Mah. | 2 | 433 | %70,0 | CHP | %49,0 |
| Sığırcık Mah. | 1 | 99 | %92,9 | AKP | %47,7 |
| Taşpınar Mah. | 8 | 2.380 | %86,4 | CHP | %59,6 |
| Turanlar Mah. | 1 | 259 | %61,0 | CHP | %57,0 |
| Tüfekçipınar Mah. | 1 | 108 | %93,5 | AKP | %62,1 |
| Uzuncayayla Mah. | 1 | 96 | %83,3 | AKP | %62,7 |
| Yapalı Mah. | 3 | 966 | %78,9 | AKP | %43,9 |
| Yeniceoba Mah. | 13 | 4.258 | %63,4 | CHP | %78,0 |
| Yeniyayla Mah. | 1 | 83 | %97,6 | CHP | %47,4 |
| Yeşilöz Mah. | 4 | 1.069 | %79,4 | CHP | %57,6 |
| Yünlükuyu Mah. | 1 | 62 | %82,3 | AKP | %69,4 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 234 | %74,4 | AKP | %53,0 |
| Çöl Mah. | 2 | 594 | %73,4 | DEM | %47,8 |
| Çimen Mah. | 1 | 259 | %41,3 | AKP | %57,7 |
| Üzerliktepe Mah. | 1 | 82 | %100,0 | CHP | %58,2 |
| İnsuyu Mah. | 2 | 591 | %89,0 | AKP | %57,0 |