Akşehir · Belediye başkanı
%42,6
CHP birinci
53.335 geçerli oy · katılım %79,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akşehir ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %42,6 ile birinci; 53.335 geçerli oy, katılım %79,3.
Akşehir
Kayıtlı seçmen 71.673 · Oy kullanan 56.826 (katılım %79,3) · Geçerli 53.335 · Geçersiz 3.491
Seçilenler
- Ahmet Nuri Köksal · CHP
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adsız Mah. | 6 | 1.863 | %80,9 | AKP | %39,0 |
| Ahicelal Mah. | 1 | 193 | %89,1 | CHP | %65,1 |
| Alanyurt Mah. | 1 | 273 | %83,2 | CHP | %38,3 |
| Altunkalem Mah. | 11 | 3.601 | %74,9 | CHP | %53,5 |
| Altuntaş Mah. | 5 | 1.481 | %85,2 | AKP | %35,6 |
| Anıt Mah. | 2 | 456 | %82,7 | CHP | %44,3 |
| Atakent Mah. | 3 | 847 | %88,6 | CHP | %41,1 |
| Bozlağan Mah. | 1 | 195 | %92,3 | CHP | %38,0 |
| Cankurtaran Mah. | 1 | 147 | %95,9 | AKP | %50,8 |
| Değirmenköy Mah. | 2 | 555 | %86,0 | AKP | %38,7 |
| Doğrugöz Mah. | 8 | 2.588 | %82,6 | CHP | %42,5 |
| Engili Mah. | 2 | 704 | %84,5 | CHP | %42,7 |
| Eskikale Mah. | 1 | 186 | %81,2 | CHP | %55,7 |
| Gazi Mah. | 14 | 4.664 | %75,8 | CHP | %45,7 |
| Gedil Mah. | 2 | 480 | %91,7 | AKP | %39,3 |
| Gölçayır Mah. | 2 | 650 | %87,5 | CHP | %39,8 |
| Gözpınarı Mah. | 2 | 395 | %80,5 | AKP | %49,8 |
| Ilıcak Mah. | 2 | 652 | %87,7 | CHP | %57,7 |
| Karabulut Mah. | 3 | 825 | %90,8 | AKP | %49,6 |
| Karahüyük Mah. | 4 | 1.388 | %92,6 | AKP | %41,6 |
| Kızılca Mah. | 2 | 638 | %81,8 | CHP | %58,8 |
| Kozağaç Mah. | 5 | 1.243 | %73,1 | CHP | %44,5 |
| Kuruçay Mah. | 3 | 778 | %82,9 | CHP | %50,1 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 269 | %83,6 | CHP | %46,0 |
| Kileci Mah. | 11 | 3.661 | %77,3 | CHP | %47,7 |
| Meydan Mah. | 3 | 732 | %75,7 | CHP | %56,2 |
| Nasreddin Hoca Mah. | 1 | 329 | %76,3 | CHP | %53,2 |
| Ortaca Mah. | 1 | 271 | %83,8 | CHP | %37,0 |
| Ortaköy Mah. | 4 | 1.136 | %80,8 | AKP | %62,2 |
| Reis Mah. | 2 | 633 | %86,6 | AKP | %46,0 |
| Saray Mah. | 2 | 373 | %93,6 | AKP | %43,5 |
| Savaş Mah. | 2 | 515 | %85,6 | CHP | %41,4 |
| Selçuk Mah. | 5 | 1.496 | %78,3 | CHP | %58,6 |
| Seyran Mah. | 10 | 2.953 | %78,5 | CHP | %41,1 |
| Sorkun Mah. | 2 | 388 | %87,9 | AKP | %42,9 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 206 | %92,7 | AKP | %37,2 |
| Tekkeköy Mah. | 1 | 40 | %82,5 | CHP | %60,6 |
| Tipi Mah. | 2 | 381 | %89,5 | CHP | %34,8 |
| Tipiköy Mah. | 1 | 217 | %86,2 | CHP | %47,3 |
| Ulupınar Mah. | 1 | 170 | %95,9 | CHP | %39,2 |
| Yarenler Mah. | 26 | 8.958 | %76,8 | CHP | %49,0 |
| Yaylabelen Mah. | 2 | 492 | %91,1 | AKP | %40,6 |
| Yazla Mah. | 3 | 1.034 | %90,0 | CHP | %41,0 |
| Yaşarlar Mah. | 1 | 226 | %88,1 | CHP | %48,6 |
| Yeni Mah. | 33 | 10.918 | %73,6 | CHP | %43,6 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 371 | %88,1 | CHP | %40,5 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 269 | %90,3 | AKP | %40,3 |
| Yıldırım Bayezid Mah. | 4 | 1.320 | %80,3 | CHP | %57,3 |
| Çakıllar Mah. | 7 | 1.968 | %86,4 | AKP | %43,7 |
| Çamlı Mah. | 3 | 729 | %90,5 | AKP | %41,8 |
| Çay Mah. | 1 | 155 | %91,6 | CHP | %53,5 |
| Çimendere Mah. | 1 | 122 | %84,4 | İYİ | %42,3 |
| Çimenli Mah. | 1 | 305 | %91,2 | CHP | %61,8 |
| Üçhüyük Mah. | 2 | 370 | %76,8 | AKP | %43,1 |
| İstasyon Mah. | 18 | 5.864 | %72,1 | CHP | %44,9 |