Çumra · Belediye başkanı
%43,2
YENİDEN REFAH birinci
39.977 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çumra ilçesinde Belediye başkanı oylamasında YENİDEN REFAH %43,2 ile birinci; 39.977 geçerli oy, katılım %85,6.
Çumra
Kayıtlı seçmen 49.293 · Oy kullanan 42.192 (katılım %85,6) · Geçerli 39.977 · Geçersiz 2.215
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abditolu Mah. | 2 | 493 | %93,1 | YRP | %50,2 |
| Adakale Mah. | 2 | 376 | %97,9 | MHP | %30,5 |
| Afşar Mah. | 1 | 52 | %103,9 | MHP | %61,2 |
| Alemdar Mah. | 1 | 327 | %96,0 | MHP | %54,1 |
| Alıssa Mah. | 1 | 128 | %95,3 | MHP | %54,6 |
| Alibeyhüyüğü Mah. | 6 | 1.906 | %91,5 | MHP | %58,4 |
| Apa Mah. | 2 | 433 | %93,3 | YRP | %41,3 |
| Apasaraycık Mah. | 1 | 357 | %92,4 | YRP | %46,0 |
| Arıkören Mah. | 2 | 580 | %86,7 | YRP | %51,5 |
| Avdul Mah. | 1 | 338 | %93,2 | MHP | %44,6 |
| Bakkalbaşı Mah. | 10 | 3.166 | %78,8 | YRP | %42,3 |
| Balçıkhisar Mah. | 1 | 215 | %93,5 | YRP | %58,4 |
| Baraj Mah. | 6 | 1.951 | %83,2 | YRP | %45,4 |
| Bardakçı Mah. | 10 | 3.275 | %78,7 | YRP | %46,4 |
| Bağlar Mah. | 8 | 2.652 | %81,5 | YRP | %48,6 |
| Beylerce Mah. | 1 | 90 | %100,0 | MHP | %39,8 |
| Büyükaşlama Mah. | 2 | 614 | %94,6 | YRP | %61,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.592 | %83,5 | YRP | %44,8 |
| Dedemoğlu Mah. | 1 | 239 | %95,4 | YRP | %59,0 |
| Doğanlı Mah. | 1 | 309 | %98,1 | YRP | %63,6 |
| Dinek Mah. | 1 | 256 | %88,3 | MHP | %75,1 |
| Dineksaray Mah. | 1 | 199 | %95,5 | YRP | %47,1 |
| Dinlendik Mah. | 1 | 118 | %97,5 | MHP | %55,3 |
| Erentepe Mah. | 1 | 157 | %89,8 | YRP | %55,0 |
| Fethiye Mah. | 1 | 215 | %95,4 | YRP | %45,0 |
| Gökhüyük Mah. | 2 | 597 | %89,6 | YRP | %51,3 |
| Güvercinlik Mah. | 3 | 1.035 | %84,8 | MHP | %58,9 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 599 | %91,8 | YRP | %45,8 |
| Karkın Mah. | 7 | 2.364 | %96,8 | MHP | %58,8 |
| Kuzucu Mah. | 1 | 180 | %92,2 | YRP | %46,8 |
| Küçükköy Mah. | 2 | 584 | %93,7 | MHP | %51,0 |
| Meydan Mah. | 10 | 3.286 | %82,4 | YRP | %50,4 |
| Okçu Mah. | 6 | 2.042 | %82,2 | YRP | %46,0 |
| Seçme Mah. | 1 | 83 | %98,8 | YRP | %46,7 |
| Sürgüç Mah. | 1 | 251 | %93,6 | YRP | %57,1 |
| Tahtalı Mah. | 1 | 109 | %99,1 | MHP | %69,5 |
| Taşağıl Mah. | 3 | 995 | %91,7 | YRP | %65,9 |
| Türkmencamili Mah. | 2 | 686 | %92,9 | YRP | %42,6 |
| Türkmenkarahüyük Mah. | 2 | 452 | %92,7 | MHP | %37,5 |
| Uzunkuyu Mah. | 2 | 422 | %94,8 | YRP | %45,9 |
| Yeni Mah. | 2 | 422 | %89,6 | YRP | %46,7 |
| Yenidoğan Mah. | 7 | 2.201 | %82,9 | YRP | %48,5 |
| Yenisu Mah. | 3 | 762 | %97,0 | MHP | %75,4 |
| Yörükcamili Mah. | 1 | 92 | %100,0 | MHP | %44,1 |
| Çaybaşı Mah. | 5 | 1.758 | %77,1 | YRP | %43,4 |
| Çukurkavak Mah. | 1 | 203 | %96,1 | YRP | %49,2 |
| Çiçekköy Mah. | 2 | 381 | %95,3 | MHP | %51,5 |
| Ürünlü Mah. | 2 | 374 | %99,5 | MHP | %65,6 |
| Üçhüyük Mah. | 2 | 540 | %95,9 | YRP | %46,7 |
| İnli Mah. | 1 | 105 | %96,2 | YRP | %44,9 |
| İstiklal Mah. | 1 | 103 | %121,4 | MHP | %52,6 |
| İzzetbey Mah. | 11 | 3.842 | %77,4 | YRP | %41,7 |
| İçeriçumra Mah. | 16 | 4.787 | %82,1 | YRP | %45,1 |