İzmir · Belediye başkanı
%48,8
CHP birinci
2.622.061 geçerli oy · katılım %78,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İzmir ilinde Belediye başkanı oylamasında CHP %48,8 ile birinci; 2.622.061 geçerli oy, katılım %78,9.
İzmir
Kayıtlı seçmen 3.462.721 · Oy kullanan 2.730.386 (katılım %78,9) · Geçerli 2.622.061 · Geçersiz 108.325
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 1.279.635 | %48,8 |
| AKP | 846.625 | %32,3 |
| DEM | 103.418 | %3,9 |
| İYİ | 96.897 | %3,7 |
| ZAFER | 65.300 | %2,5 |
| MHP | 64.951 | %2,5 |
| YRP | 27.202 | %1,0 |
| TİP | 19.289 | %0,7 |
| DP | 19.224 | %0,7 |
| MEMLEKET | 17.385 | %0,7 |
| SAADET | 10.553 | %0,4 |
| TKP | 9.985 | %0,4 |
| DEVA | 7.417 | %0,3 |
| BTP | 7.229 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 4.349 | %0,2 |
| DSP | 3.215 | %0,1 |
| VATAN | 2.870 | %0,1 |
| EMEP | 1.577 | %0,1 |
| GELECEK | 1.280 | %0,1 |
| ANAP | 900 | %0,0 |
| MİLLET | 709 | %0,0 |
| HKP | 672 | %0,0 |
| AP | 321 | %0,0 |
| OCAK | 316 | %0,0 |
| AB | 299 | %0,0 |
| SOL | 297 | %0,0 |
| ABP | 280 | %0,0 |
| ADP | 53 | %0,0 |
| TKH | 35 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 13 | %0,0 |
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Aliağa | 75.410 | %80,6 | MHP | %46,7 |
| Bayındır | 31.832 | %89,5 | CHP | %55,4 |
| Bergama | 84.307 | %86,1 | CHP | %51,5 |
| Bornova | 340.759 | %78,5 | CHP | %49,8 |
| Çeşme | 40.062 | %75,6 | CHP | %53,7 |
| Dikili | 40.714 | %79,0 | CHP | %38,8 |
| Foça | 27.892 | %76,6 | CHP | %49,6 |
| Karaburun | 11.179 | %83,5 | CHP | %49,8 |
| Karşıyaka | 279.863 | %78,8 | CHP | %64,8 |
| Kemalpaşa | 89.208 | %84,1 | CHP | %44,6 |
| Kınık | 21.969 | %91,3 | CHP | %55,7 |
| Kiraz | 34.087 | %91,7 | CHP | %55,2 |
| Menemen | 151.661 | %80,0 | AKP | %48,8 |
| Ödemiş | 104.811 | %83,3 | CHP | %41,0 |
| Seferihisar | 46.337 | %79,7 | CHP | %44,1 |
| Selçuk | 30.360 | %83,8 | CHP | %34,9 |
| Tire | 69.584 | %84,8 | CHP | %46,5 |
| Torbalı | 156.538 | %80,6 | CHP | %45,8 |
| Urla | 60.373 | %78,6 | CHP | %70,5 |
| Beydağ | 9.961 | %90,8 | CHP | %55,5 |
| Buca | 394.488 | %74,8 | CHP | %42,0 |
| Konak | 263.609 | %74,6 | CHP | %52,8 |
| Menderes | 83.952 | %82,1 | CHP | %46,1 |
| Balçova | 60.745 | %77,8 | CHP | %61,2 |
| Çiğli | 166.352 | %78,9 | CHP | %48,0 |
| Gaziemir | 103.919 | %79,6 | CHP | %44,3 |
| Narlıdere | 49.813 | %78,8 | CHP | %58,6 |
| Güzelbahçe | 29.256 | %78,9 | CHP | %49,8 |
| Karabağlar | 370.142 | %76,3 | CHP | %46,3 |
| Bayraklı | 233.538 | %77,9 | CHP | %47,2 |