%51,5
CHP birinci
69.390 geçerli oy · katılım %86,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bergama ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %51,5 ile birinci; 69.390 geçerli oy, katılım %86,1.
Kayıtlı seçmen 84.307 · Oy kullanan 72.551 (katılım %86,1) · Geçerli 69.390 · Geçersiz 3.161
Bergama Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 35.758 | %51,5 |
| AKP | 29.549 | %42,6 |
| İYİ | 1.020 | %1,5 |
| ZAFER | 848 | %1,2 |
| DP | 507 | %0,7 |
| YRP | 444 | %0,6 |
| DEM | 444 | %0,6 |
| SAADET | 261 | %0,4 |
| BTP | 175 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 107 | %0,2 |
| TKP | 87 | %0,1 |
| DSP | 85 | %0,1 |
| AB | 72 | %0,1 |
| VATAN | 33 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bergama mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetbeyler Mah. | 1 | 203 | %91,1 | AKP | %69,2 |
| Akçenger Mah. | 1 | 175 | %96,0 | AKP | %50,0 |
| Alacalar Mah. | 1 | 117 | %100,9 | AKP | %63,9 |
| Alhatlı Mah. | 1 | 206 | %100,0 | AKP | %49,8 |
| Alibeyli Mah. | 2 | 393 | %92,9 | CHP | %71,4 |
| Armağanlar Mah. | 1 | 100 | %103,0 | CHP | %62,2 |
| Atatürk Mah. | 13 | 4.305 | %83,7 | AKP | %47,4 |
| Atmaca Mah. | 5 | 1.419 | %86,0 | AKP | %56,8 |
| Atçılar Mah. | 1 | 53 | %101,9 | AKP | %56,9 |
| Avunduk Mah. | 1 | 26 | %111,5 | AKP | %57,7 |
| Avunduruk Mah. | 1 | 55 | %107,3 | AKP | %61,8 |
| Ayaskent Mah. | 2 | 580 | %89,0 | CHP | %54,1 |
| Ayvatlar Mah. | 1 | 205 | %88,8 | AKP | %61,3 |
| Aziziye Mah. | 1 | 279 | %92,1 | CHP | %63,7 |
| Aşağıbey Mah. | 2 | 437 | %96,1 | AKP | %68,7 |
| Aşağıcuma Mah. | 2 | 442 | %98,0 | AKP | %59,9 |
| Aşağıılgındere Mah. | 1 | 98 | %100,0 | AKP | %45,6 |
| Aşağıkırıklar Mah. | 2 | 450 | %94,4 | CHP | %59,5 |
| Bahçelievler Mah. | 13 | 4.498 | %82,2 | CHP | %61,2 |
| Balaban Mah. | 1 | 25 | %100,0 | CHP | %54,2 |
| Barbaros Mah. | 2 | 430 | %87,0 | CHP | %48,8 |
| Bayramcılar Mah. | 1 | 142 | %92,3 | AKP | %76,6 |
| Bekirler Mah. | 1 | 19 | %110,5 | AKP | %61,9 |
| Bozköy Mah. | 1 | 245 | %91,4 | CHP | %57,5 |
| Bozyerler Mah. | 1 | 202 | %96,0 | AKP | %64,1 |
| Bölcek Mah. | 3 | 860 | %87,7 | CHP | %61,3 |
| Cevaplı Mah. | 1 | 65 | %103,1 | AKP | %67,2 |
| Dağıstan Mah. | 2 | 462 | %95,2 | AKP | %75,1 |
| Demircidere Mah. | 1 | 119 | %96,6 | CHP | %90,4 |
| Dereköy Mah. | 1 | 115 | %100,0 | CHP | %57,4 |
| Doğancı Mah. | 1 | 106 | %93,4 | AKP | %52,2 |
| Durmuşlar Mah. | 1 | 320 | %97,5 | CHP | %56,6 |
| Ertuğrul Mah. | 6 | 1.991 | %80,3 | CHP | %57,4 |
| Eğrigöl Mah. | 1 | 143 | %81,8 | CHP | %51,4 |
| Eğiller Mah. | 1 | 130 | %96,2 | AKP | %60,8 |
| Fatih Mah. | 44 | 14.481 | %81,9 | CHP | %52,3 |
| Ferizler Mah. | 1 | 155 | %92,9 | CHP | %47,2 |
| Fevzipaşa Mah. | 6 | 1.811 | %85,6 | CHP | %52,0 |
| Gaylan Mah. | 1 | 105 | %101,0 | AKP | %63,6 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 18 | 6.155 | %84,7 | CHP | %49,3 |
| Gazipaşa Mah. | 2 | 437 | %82,8 | CHP | %49,3 |
| Göbeller Mah. | 1 | 264 | %94,7 | CHP | %62,3 |
| Gökçeyurt Mah. | 1 | 45 | %95,6 | AKP | %55,0 |
| Göçbeyli Mah. | 4 | 1.259 | %89,3 | CHP | %51,1 |
| Gültepe Mah. | 1 | 23 | %113,0 | AKP | %46,2 |
| Güneşli Mah. | 1 | 191 | %96,3 | CHP | %48,3 |
| Hacıhamzalar Mah. | 1 | 169 | %94,7 | CHP | %64,7 |
| Hacılar (Dereköy Bucağı) Mah. | 1 | 145 | %95,9 | AKP | %84,0 |
| Hacılar (İsmailli Bucağı) Mah. | 1 | 115 | %95,7 | AKP | %81,3 |
| Halilağalar Mah. | 1 | 56 | %105,4 | CHP | %47,8 |
| Hamzalısüleymaniye Mah. | 1 | 98 | %93,9 | AKP | %54,9 |
| Hisarköy Mah. | 1 | 157 | %98,1 | AKP | %67,6 |
| Ilgıncaber Mah. | 1 | 75 | %105,3 | CHP | %55,2 |
| Kadıköy Mah. | 2 | 394 | %90,4 | CHP | %74,9 |
| Kaleardı Mah. | 1 | 56 | %100,0 | AKP | %65,5 |
| Kaplan (Göçbeyli Bucağı) Mah. | 1 | 46 | %106,5 | AKP | %62,5 |
| Kaplan (Yukarıbey Bucağı) Mah. | 1 | 265 | %88,7 | AKP | %53,5 |
| Kapukaya Mah. | 1 | 43 | %104,7 | CHP | %70,0 |
| Karahıdırlı Mah. | 1 | 148 | %98,0 | AKP | %73,9 |
| Karalar Mah. | 1 | 234 | %96,2 | AKP | %48,3 |
| Karaveliler Mah. | 2 | 485 | %88,3 | CHP | %78,1 |
| Katrancı Mah. | 1 | 116 | %97,4 | AKP | %48,5 |
| Kaşıkçı Mah. | 1 | 139 | %94,2 | AKP | %63,0 |
| Kıranlı Mah. | 1 | 320 | %94,1 | AKP | %58,4 |
| Kırcalar Mah. | 1 | 121 | %96,7 | AKP | %59,7 |
| Kızıltepe Mah. | 1 | 81 | %103,7 | AKP | %68,0 |
| Kocahaliller Mah. | 1 | 18 | %94,4 | AKP | %58,8 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 27 | %96,3 | AKP | %84,6 |
| Koyuneli Mah. | 1 | 260 | %90,0 | AKP | %58,5 |
| Kozluca Mah. | 1 | 228 | %94,3 | AKP | %57,7 |
| Kurfallı Mah. | 1 | 220 | %94,1 | CHP | %66,0 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.639 | %85,9 | AKP | %51,9 |
| Mahmudiye Mah. | 1 | 203 | %91,6 | AKP | %52,3 |
| Maltepe Mah. | 26 | 8.602 | %80,7 | CHP | %54,2 |
| Maruflar Mah. | 1 | 48 | %102,1 | AKP | %47,8 |
| Merkez-Küçükkaya Mah. | 2 | 447 | %91,5 | CHP | %53,8 |
| Muratlar Mah. | 1 | 76 | %101,3 | CHP | %43,1 |
| Narlıca Mah. | 2 | 577 | %96,5 | CHP | %95,4 |
| Okçular Mah. | 1 | 202 | %89,6 | AKP | %62,0 |
| Oruşlar Mah. | 1 | 322 | %97,2 | CHP | %48,1 |
| Ovacık Mah. | 1 | 274 | %92,7 | CHP | %52,9 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 112 | %91,1 | CHP | %62,5 |
| Pınarköy Mah. | 2 | 708 | %95,2 | CHP | %95,6 |
| Pirveliler Mah. | 1 | 124 | %97,6 | AKP | %75,7 |
| Rahmanlar Mah. | 1 | 90 | %96,7 | AKP | %47,6 |
| Sarıcalar Mah. | 1 | 244 | %88,9 | CHP | %52,0 |
| Sarıcaoğlu Mah. | 1 | 98 | %101,0 | AKP | %61,3 |
| Sarıdere Mah. | 1 | 337 | %97,0 | CHP | %90,4 |
| Sağancı Mah. | 1 | 260 | %90,0 | CHP | %56,3 |
| Seklik Mah. | 1 | 261 | %92,7 | AKP | %53,9 |
| Selçuk Mah. | 4 | 1.333 | %79,7 | CHP | %55,4 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 124 | %85,5 | CHP | %62,9 |
| Sindel Mah. | 1 | 141 | %96,5 | CHP | %58,1 |
| Talatpaşa Mah. | 2 | 618 | %84,6 | AKP | %49,0 |
| Tavukçukuru Mah. | 1 | 211 | %96,2 | AKP | %63,5 |
| Tekkedere Mah. | 1 | 193 | %100,0 | CHP | %48,6 |
| Tepeköy Mah. | 3 | 895 | %93,6 | CHP | %95,7 |
| Terzihaliller Mah. | 1 | 225 | %88,4 | CHP | %46,8 |
| Tırmanlar Mah. | 2 | 419 | %95,9 | AKP | %61,8 |
| Topallar Mah. | 1 | 184 | %97,3 | AKP | %49,1 |
| Turabey Mah. | 8 | 2.616 | %83,3 | AKP | %48,7 |
| Tiyelti Mah. | 1 | 138 | %97,1 | AKP | %57,3 |
| Ulucamii Mah. | 2 | 673 | %83,7 | CHP | %49,9 |
| Yalnızdam Mah. | 1 | 72 | %95,8 | AKP | %61,0 |
| Yalnızev Mah. | 2 | 556 | %95,5 | CHP | %93,9 |
| Yenikent Mah. | 3 | 759 | %95,4 | CHP | %64,7 |
| Yeniler Mah. | 1 | 103 | %100,0 | CHP | %46,4 |
| Yerlitahtacı Mah. | 1 | 156 | %93,6 | CHP | %85,4 |
| Yortanlı Mah. | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %52,0 |
| Yukarıada Mah. | 1 | 268 | %100,4 | CHP | %54,6 |
| Yukarıbey Mah. | 3 | 825 | %96,9 | CHP | %51,1 |
| Yukarıcuma Mah. | 1 | 176 | %96,6 | AKP | %55,6 |
| Yukarıkırıklar Mah. | 1 | 111 | %88,3 | CHP | %68,8 |
| Zafer Mah. | 10 | 3.283 | %78,7 | CHP | %57,3 |
| Zağnoz Mah. | 1 | 75 | %94,7 | CHP | %58,6 |
| Zeytindağ Mah. | 8 | 2.089 | %82,7 | AKP | %51,4 |
| Çakırlar Mah. | 1 | 65 | %103,1 | AKP | %77,6 |
| Çalıbahçe Mah. | 1 | 52 | %100,0 | AKP | %72,0 |
| Çaltıkoru Mah. | 1 | 47 | %97,9 | CHP | %58,5 |
| Çamavlu Mah. | 2 | 434 | %94,2 | CHP | %64,1 |
| Çamköy Mah. | 1 | 144 | %88,9 | CHP | %70,9 |
| Çamoba Mah. | 1 | 66 | %98,5 | AKP | %55,9 |
| Çeltikçi Mah. | 1 | 153 | %93,5 | AKP | %45,9 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 97 | %96,9 | AKP | %65,9 |
| Çürükbağlar Mah. | 1 | 127 | %98,4 | AKP | %61,0 |
| Çitköy Mah. | 1 | 167 | %95,8 | CHP | %48,6 |
| Öksüzler Mah. | 1 | 135 | %93,3 | CHP | %49,1 |
| Örenli Mah. | 1 | 348 | %96,6 | AKP | %64,5 |
| Örlemiş Mah. | 1 | 234 | %97,4 | CHP | %45,2 |
| Ürkütler Mah. | 1 | 146 | %93,8 | AKP | %71,3 |
| Üçtepe Mah. | 1 | 77 | %92,2 | AKP | %84,9 |
| İkizler Mah. | 1 | 112 | %101,8 | AKP | %55,9 |
| İncecikler Mah. | 1 | 187 | %95,2 | AKP | %63,3 |
| İneşir Mah. | 1 | 115 | %99,1 | AKP | %57,8 |
| İnkılap Mah. | 4 | 1.128 | %82,2 | CHP | %51,1 |
| İslamsaray Mah. | 3 | 1.033 | %82,6 | AKP | %52,8 |
| İsmailli Mah. | 1 | 162 | %92,6 | AKP | %71,7 |