Kiraz · Belediye başkanı
%55,2
CHP birinci
28.781 geçerli oy · katılım %91,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kiraz ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %55,2 ile birinci; 28.781 geçerli oy, katılım %91,7.
Kiraz
Kayıtlı seçmen 34.087 · Oy kullanan 31.246 (katılım %91,7) · Geçerli 28.781 · Geçersiz 2.465
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetler Mah. | 1 | 118 | %90,7 | AKP | %59,2 |
| Akpınar Mah. | 3 | 937 | %95,7 | CHP | %55,1 |
| Altınoluk Mah. | 2 | 372 | %94,1 | CHP | %49,5 |
| Arkacılar Mah. | 1 | 334 | %92,2 | CHP | %58,2 |
| Avunduruk Mah. | 1 | 129 | %93,0 | CHP | %80,0 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 289 | %94,8 | AKP | %57,4 |
| Bahçearası Mah. | 1 | 324 | %94,1 | CHP | %70,7 |
| Başaran Mah. | 1 | 258 | %95,0 | AKP | %49,6 |
| Ceritler Mah. | 2 | 617 | %95,3 | CHP | %55,6 |
| Cevizli Mah. | 3 | 991 | %92,9 | CHP | %62,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.131 | %84,1 | CHP | %62,2 |
| Dokuzlar Mah. | 1 | 342 | %98,0 | AKP | %77,6 |
| Doğancılar Mah. | 3 | 950 | %88,8 | CHP | %57,4 |
| Emenler Mah. | 1 | 270 | %94,4 | AKP | %50,0 |
| Gedik Mah. | 1 | 286 | %95,5 | AKP | %57,4 |
| Haliller Mah. | 3 | 983 | %95,8 | CHP | %65,7 |
| Hisar Mah. | 2 | 359 | %91,4 | AKP | %49,4 |
| Kaleköy Mah. | 2 | 378 | %90,5 | CHP | %50,5 |
| Karabağ Mah. | 1 | 182 | %98,4 | AKP | %57,5 |
| Karabulu Mah. | 2 | 361 | %95,0 | CHP | %71,4 |
| Karaburç Mah. | 7 | 1.971 | %91,2 | AKP | %57,2 |
| Karaman Mah. | 2 | 423 | %94,3 | CHP | %55,7 |
| Kırköy Mah. | 2 | 514 | %94,2 | CHP | %58,2 |
| Kibar Mah. | 1 | 284 | %97,5 | CHP | %65,1 |
| Mavidere Mah. | 2 | 502 | %94,8 | CHP | %56,8 |
| Mersinlidere Mah. | 2 | 414 | %94,7 | CHP | %68,5 |
| Olgunlar Mah. | 3 | 1.039 | %94,2 | CHP | %73,7 |
| Ovacık Mah. | 1 | 300 | %97,3 | AKP | %53,7 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 114 | %103,5 | AKP | %64,7 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 358 | %91,6 | CHP | %59,9 |
| Sarısu Mah. | 1 | 302 | %95,0 | AKP | %55,2 |
| Saçlı Mah. | 1 | 255 | %96,5 | AKP | %58,0 |
| Sırımlı Mah. | 2 | 444 | %95,1 | CHP | %70,9 |
| Solaklar Mah. | 2 | 617 | %95,0 | CHP | %59,1 |
| Suludere Mah. | 4 | 1.208 | %91,5 | CHP | %56,1 |
| Taşlıyatak Mah. | 2 | 369 | %90,8 | CHP | %55,6 |
| Tekbıçaklar Mah. | 2 | 389 | %94,1 | CHP | %76,7 |
| Tumbullar Mah. | 1 | 214 | %94,4 | AKP | %51,1 |
| Umurcalı Mah. | 2 | 417 | %92,3 | CHP | %49,7 |
| Umurlu Mah. | 3 | 739 | %92,0 | CHP | %50,3 |
| Uzunköy Mah. | 1 | 316 | %97,5 | AKP | %53,2 |
| Veliler Mah. | 1 | 339 | %95,3 | CHP | %53,4 |
| Yağlar Mah. | 2 | 375 | %94,9 | CHP | %57,5 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.122 | %83,3 | CHP | %62,6 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 493 | %83,2 | CHP | %78,0 |
| Yenişehir Mah. | 2 | 362 | %97,2 | CHP | %59,2 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 298 | %91,3 | AKP | %70,3 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 235 | %93,2 | AKP | %63,4 |
| Çatak Mah. | 1 | 245 | %90,2 | AKP | %70,1 |
| Çayağzı Mah. | 6 | 1.639 | %94,0 | CHP | %53,0 |
| Çömlekçi Mah. | 2 | 643 | %91,0 | CHP | %52,9 |
| Ören Mah. | 2 | 465 | %95,5 | AKP | %49,4 |
| Örencik Mah. | 2 | 667 | %97,5 | CHP | %60,2 |
| İstiklal Mah. | 9 | 2.804 | %86,2 | CHP | %57,4 |
| İğdeli Mah. | 4 | 1.099 | %92,3 | CHP | %49,6 |
| Şemsiler Mah. | 2 | 501 | %92,2 | CHP | %48,8 |