Buca · Belediye başkanı
%42,0
CHP birinci
284.586 geçerli oy · katılım %74,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Buca ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %42,0 ile birinci; 284.586 geçerli oy, katılım %74,8.
Buca
Kayıtlı seçmen 394.488 · Oy kullanan 295.165 (katılım %74,8) · Geçerli 284.586 · Geçersiz 10.579
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 119.371 | %42,0 |
| AKP | 105.405 | %37,0 |
| İYİ | 24.692 | %8,7 |
| DEM | 14.466 | %5,1 |
| ZAFER | 8.746 | %3,1 |
| YRP | 3.390 | %1,2 |
| TİP | 1.461 | %0,5 |
| SAADET | 1.153 | %0,4 |
| MEMLEKET | 897 | %0,3 |
| TKP | 842 | %0,3 |
| DEVA | 780 | %0,3 |
| BTP | 773 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 484 | %0,2 |
| EMEP | 425 | %0,2 |
| DP | 315 | %0,1 |
| SOL | 297 | %0,1 |
| VATAN | 277 | %0,1 |
| DSP | 263 | %0,1 |
| ANAP | 150 | %0,1 |
| MİLLET | 59 | %0,0 |
| OCAK | 37 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 Ekim Mah. | 4 | 1.084 | %83,2 | AKP | %43,8 |
| Adatepe Mah. | 42 | 14.284 | %69,2 | CHP | %39,9 |
| Akıncılar Mah. | 26 | 9.023 | %79,2 | CHP | %46,9 |
| Atatürk Mah. | 44 | 14.784 | %70,2 | CHP | %44,0 |
| Aydoğdu Mah. | 22 | 6.958 | %79,5 | CHP | %45,0 |
| Barış Mah. | 31 | 10.748 | %77,9 | CHP | %52,7 |
| Belenbaşı Mah. | 4 | 1.218 | %93,1 | AKP | %42,1 |
| Buca Koop Mah. | 43 | 14.948 | %77,3 | CHP | %48,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.586 | %80,8 | CHP | %50,3 |
| Doğancılar Mah. | 1 | 273 | %96,3 | AKP | %49,4 |
| Dumlupınar Mah. | 9 | 3.133 | %75,7 | CHP | %47,5 |
| Dicle Mah. | 14 | 4.818 | %78,9 | CHP | %41,3 |
| Efeler Mah. | 46 | 15.762 | %77,6 | CHP | %52,4 |
| Fırat Mah. | 47 | 15.990 | %72,0 | AKP | %42,3 |
| Gaziler Mah. | 14 | 4.801 | %81,2 | CHP | %45,1 |
| Göksu Mah. | 62 | 21.272 | %70,1 | AKP | %51,1 |
| Güven Mah. | 16 | 5.519 | %75,1 | CHP | %54,2 |
| Hürriyet Mah. | 34 | 11.613 | %77,4 | CHP | %49,1 |
| Karacaağaç Mah. | 3 | 728 | %90,1 | AKP | %55,0 |
| Karanfil Mah. | 9 | 3.134 | %79,8 | CHP | %46,9 |
| Kaynaklar Merkez Mah. | 4 | 1.288 | %89,0 | AKP | %56,1 |
| Kırklar Mah. | 6 | 1.294 | %76,3 | AKP | %52,3 |
| Kozağaç Mah. | 49 | 16.792 | %76,0 | CHP | %45,3 |
| Kuruçeşme Mah. | 36 | 12.401 | %68,0 | CHP | %48,5 |
| Laleli Mah. | 17 | 5.754 | %75,4 | CHP | %49,2 |
| Menderes Mah. | 32 | 10.839 | %78,0 | CHP | %57,9 |
| Murathan Mah. | 9 | 3.014 | %85,2 | CHP | %51,9 |
| Mustafa Kemal Mah. | 43 | 14.580 | %73,6 | AKP | %51,9 |
| Seyhan Mah. | 6 | 2.078 | %74,6 | AKP | %43,0 |
| Ufuk Mah. | 38 | 13.096 | %75,3 | CHP | %41,5 |
| Vali Rahmi Bey Mah. | 20 | 6.896 | %75,4 | CHP | %55,3 |
| Yaylacık Mah. | 41 | 13.746 | %74,6 | CHP | %45,0 |
| Yenigün Mah. | 48 | 16.474 | %76,5 | CHP | %40,6 |
| Yeşilbağlar Mah. | 40 | 13.956 | %67,4 | AKP | %45,2 |
| Yıldız Mah. | 53 | 18.337 | %72,7 | AKP | %40,2 |
| Yıldızlar Mah. | 2 | 482 | %93,0 | AKP | %63,0 |
| Yiğitler Mah. | 33 | 11.474 | %76,0 | CHP | %54,5 |
| Zafer Mah. | 4 | 1.119 | %79,2 | AKP | %42,8 |
| Çaldıran Mah. | 9 | 3.079 | %76,8 | AKP | %52,2 |
| Çamlık Mah. | 21 | 7.356 | %77,4 | AKP | %45,4 |
| Çamlıkule Mah. | 48 | 16.355 | %74,3 | AKP | %40,2 |
| Çamlıpınar Mah. | 26 | 9.021 | %72,2 | CHP | %36,8 |
| Çağdaş Mah. | 6 | 1.940 | %81,5 | CHP | %48,6 |
| İnkılap Mah. | 23 | 7.775 | %74,6 | CHP | %52,2 |
| İnönü Mah. | 42 | 14.266 | %72,7 | AKP | %48,5 |
| İzkent Mah. | 12 | 4.102 | %81,5 | CHP | %50,1 |
| Şirinkapı Mah. | 10 | 3.298 | %77,5 | CHP | %41,6 |