Balıkesir · Belediye meclisi üyeliği
%45,4
CHP birinci
790.944 geçerli oy · katılım %83,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Balıkesir ilinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %45,4 ile birinci; 790.944 geçerli oy, katılım %83,1.
Balıkesir
Kayıtlı seçmen 999.686 · Oy kullanan 830.920 (katılım %83,1) · Geçerli 790.944 · Geçersiz 39.976
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 358.920 | %45,4 |
| AKP | 297.955 | %37,7 |
| İYİ | 43.099 | %5,5 |
| YRP | 27.143 | %3,4 |
| ZAFER | 12.184 | %1,5 |
| MHP | 11.440 | %1,5 |
| SAADET | 7.501 | %1,0 |
| DEM | 6.336 | %0,8 |
| TİP | 4.661 | %0,6 |
| BBP | 4.174 | %0,5 |
| BTP | 2.764 | %0,4 |
| MEMLEKET | 2.531 | %0,3 |
| DEVA | 2.051 | %0,3 |
| DP | 1.270 | %0,2 |
| TKP | 1.241 | %0,2 |
| SOL | 1.186 | %0,2 |
| EMEP | 1.152 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 927 | %0,1 |
| VATAN | 684 | %0,1 |
| GELECEK | 311 | %0,0 |
| TKH | 214 | %0,0 |
| ABP | 105 | %0,0 |
| YTP | 76 | %0,0 |
| DSP | 74 | %0,0 |
| AP | 29 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 15 | %0,0 |
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Ayvalık | 60.136 | %78,1 | CHP | %57,0 |
| Balya | 11.448 | %91,3 | CHP | %48,3 |
| Bandırma | 123.895 | %80,8 | CHP | %49,4 |
| Bigadiç | 37.403 | %90,0 | AKP | %47,7 |
| Burhaniye | 51.253 | %80,5 | CHP | %49,5 |
| Dursunbey | 27.984 | %87,2 | AKP | %58,5 |
| Edremit | 137.042 | %75,6 | CHP | %51,0 |
| Erdek | 27.093 | %79,2 | CHP | %59,7 |
| Gönen | 61.367 | %85,0 | CHP | %47,8 |
| Havran | 21.541 | %90,0 | AKP | %52,1 |
| İvrindi | 26.375 | %92,9 | AKP | %47,6 |
| Kepsut | 16.740 | %90,6 | AKP | %51,9 |
| Manyas | 15.278 | %88,5 | CHP | %46,3 |
| Savaştepe | 13.805 | %90,2 | CHP | %47,6 |
| Sındırgı | 28.557 | %91,6 | CHP | %51,3 |
| Susurluk | 31.014 | %84,9 | CHP | %44,6 |
| Marmara | 9.540 | %83,6 | CHP | %54,1 |
| Gömeç | 13.956 | %83,3 | CHP | %43,4 |
| Karesi | 144.132 | %84,6 | CHP | %47,8 |
| Altıeylül | 141.127 | %83,6 | CHP | %46,5 |