%48,3
CHP birinci
9.875 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Balya ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %48,3 ile birinci; 9875 geçerli oy, katılım %91,3.
Kayıtlı seçmen 11.448 · Oy kullanan 10.453 (katılım %91,3) · Geçerli 9.875 · Geçersiz 578
Balya Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 4.773 | %48,3 |
| AKP | 4.685 | %47,4 |
| YRP | 104 | %1,1 |
| TİP | 82 | %0,8 |
| SAADET | 79 | %0,8 |
| BBP | 41 | %0,4 |
| BTP | 36 | %0,4 |
| TKP | 22 | %0,2 |
| EMEP | 19 | %0,2 |
| VATAN | 18 | %0,2 |
| SOL | 10 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 6 | %0,1 |
Seçilenler
- Burhan Ast · CHP · listede 1. sıra
- Hüseyin Özer · CHP · listede 1. sıra
- Zekai Oral · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bayram Eken · CHP · listede 2. sıra
- Ahmet Kocabaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- İsmet Kaya · CHP · listede 3. sıra
- Serkan Keskin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Akif Emre · CHP · listede 4. sıra
- İsmail Caner · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Erol Tok · CHP · listede 5. sıra
- İbrahim Taş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Balya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbaş Mah. | 1 | 175 | %93,7 | CHP | %60,0 |
| Alidemirci Mah. | 1 | 222 | %95,1 | AKP | %67,2 |
| Bengiler Mah. | 1 | 324 | %89,8 | CHP | %69,1 |
| Danişment Mah. | 2 | 471 | %89,0 | AKP | %55,0 |
| Dereköy Mah. | 2 | 534 | %94,9 | AKP | %53,0 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 183 | %92,9 | CHP | %67,7 |
| Doğanlar Mah. | 1 | 331 | %92,5 | CHP | %54,6 |
| Enverpaşa Mah. | 2 | 642 | %85,1 | CHP | %50,3 |
| Farsak Mah. | 1 | 90 | %94,4 | CHP | %55,6 |
| Gökmusa Mah. | 1 | 96 | %99,0 | AKP | %75,0 |
| Göktepe Mah. | 1 | 92 | %98,9 | CHP | %55,3 |
| Göloba Mah. | 1 | 166 | %86,1 | CHP | %51,2 |
| Habipler Mah. | 1 | 223 | %98,2 | AKP | %62,6 |
| Hacıhüseyin Mah. | 2 | 415 | %94,5 | AKP | %81,7 |
| Havutbaşı Mah. | 1 | 141 | %97,9 | AKP | %52,9 |
| Ilıca Mah. | 2 | 472 | %87,9 | CHP | %50,1 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 163 | %93,3 | CHP | %52,8 |
| Karacahisar Mah. | 2 | 140 | %93,6 | CHP | %65,7 |
| Karlık Mah. | 1 | 57 | %84,2 | AKP | %73,9 |
| Kavakalanı Mah. | 1 | 150 | %93,3 | AKP | %58,2 |
| Kayalar Mah. | 2 | 422 | %88,9 | CHP | %62,9 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 150 | %92,7 | CHP | %48,8 |
| Kaşıkçı Mah. | 1 | 78 | %98,7 | AKP | %52,7 |
| Koca Camii Mah. | 3 | 781 | %84,9 | CHP | %49,9 |
| Kocabük Mah. | 1 | 206 | %94,2 | CHP | %78,5 |
| Koyuneri Mah. | 1 | 354 | %80,2 | CHP | %53,4 |
| Mancılık Mah. | 1 | 324 | %92,0 | CHP | %48,9 |
| Medrese Mah. | 1 | 85 | %95,3 | AKP | %72,6 |
| Müstecap Mah. | 1 | 194 | %97,4 | CHP | %81,7 |
| Narlı Mah. | 1 | 269 | %92,9 | AKP | %67,0 |
| Orhanlar Mah. | 1 | 286 | %83,6 | CHP | %61,7 |
| Patlak Mah. | 1 | 84 | %98,8 | CHP | %57,8 |
| Semizköy Mah. | 1 | 117 | %94,9 | CHP | %68,5 |
| Söbücealan Mah. | 1 | 53 | %90,6 | AKP | %52,3 |
| Yarışalanı Mah. | 1 | 125 | %91,2 | AKP | %70,3 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 220 | %92,7 | CHP | %50,8 |
| Yazlık Mah. | 1 | 81 | %92,6 | CHP | %51,4 |
| Yenikavak Mah. | 2 | 422 | %96,0 | AKP | %61,3 |
| Çakallar Mah. | 1 | 273 | %94,1 | AKP | %70,3 |
| Çalova Mah. | 1 | 222 | %92,3 | AKP | %59,8 |
| Çamavşar Mah. | 2 | 522 | %96,0 | AKP | %52,6 |
| Çamucu Mah. | 1 | 335 | %93,1 | AKP | %46,9 |
| Çarmık Mah. | 2 | 382 | %86,7 | CHP | %81,6 |
| Çukurcak Mah. | 1 | 94 | %100,0 | AKP | %43,2 |
| Çiğdem Mah. | 1 | 115 | %98,3 | CHP | %63,0 |
| Örenköy Mah. | 1 | 167 | %88,6 | AKP | %52,2 |