Manyas · Belediye meclisi üyeliği
%46,3
CHP birinci
12.755 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Manyas ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %46,3 ile birinci; 12.755 geçerli oy, katılım %88,5.
Manyas
Kayıtlı seçmen 15.278 · Oy kullanan 13.518 (katılım %88,5) · Geçerli 12.755 · Geçersiz 763
Seçilenler
- Çağdaş Canbay · CHP · listede 1. sıra
- Esat Hepşen · CHP · listede 1. sıra
- Hüseyin Savdı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hakan Özel · CHP · listede 2. sıra
- Fatma Demircan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ahmet Erden · CHP · listede 3. sıra
- Orhan Menzilci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Aytaç Gökkermeyan · CHP · listede 4. sıra
- Özer Barka · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Özgür Özkan · CHP · listede 5. sıra
- Ahmet Batmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaova Mah. | 2 | 440 | %91,1 | CHP | %59,8 |
| Atatürk Mah. | 3 | 820 | %82,8 | AKP | %45,0 |
| Boğazpınar Mah. | 2 | 425 | %93,2 | CHP | %60,9 |
| Bölceağaç Mah. | 1 | 327 | %82,6 | AKP | %53,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 148 | %92,6 | CHP | %60,3 |
| Darıca Mah. | 1 | 265 | %92,5 | AKP | %53,0 |
| Dereköy Mah. | 1 | 69 | %92,8 | AKP | %60,3 |
| Değirmenboğazı Mah. | 1 | 86 | %88,4 | AKP | %47,1 |
| Doğancı Mah. | 1 | 66 | %98,5 | CHP | %39,3 |
| Dura Mah. | 1 | 222 | %82,4 | CHP | %61,3 |
| Erecek Mah. | 1 | 104 | %90,4 | AKP | %56,0 |
| Eskimanyas Mah. | 1 | 167 | %88,0 | AKP | %49,6 |
| Eskiçatal Mah. | 1 | 343 | %86,0 | CHP | %46,6 |
| Eşen Mah. | 1 | 171 | %96,5 | CHP | %44,1 |
| Hacıosman Mah. | 1 | 76 | %82,9 | CHP | %60,3 |
| Hacıyakup Mah. | 1 | 51 | %84,3 | CHP | %48,8 |
| Hacıibrahimpınarı Mah. | 1 | 109 | %100,9 | AKP | %79,3 |
| Hamamlı Mah. | 1 | 285 | %87,4 | CHP | %63,0 |
| Haydar Mah. | 1 | 212 | %86,3 | CHP | %47,4 |
| Hekim Mah. | 1 | 234 | %97,4 | CHP | %86,1 |
| Işıklar Mah. | 1 | 89 | %94,4 | AKP | %53,7 |
| Kalebayır Mah. | 1 | 341 | %93,0 | CHP | %66,8 |
| Kalfa Mah. | 1 | 52 | %98,1 | AKP | %58,7 |
| Kapaklı Mah. | 1 | 187 | %95,7 | CHP | %81,8 |
| Karakabaağaç Mah. | 1 | 57 | %96,5 | AKP | %64,2 |
| Kayaca Mah. | 1 | 158 | %91,1 | AKP | %49,3 |
| Kızık Mah. | 1 | 299 | %89,3 | CHP | %55,3 |
| Kızıksa Mah. | 3 | 777 | %86,6 | CHP | %49,5 |
| Kocagöl Mah. | 2 | 436 | %87,2 | CHP | %51,9 |
| Koçoğlu Mah. | 1 | 251 | %95,6 | AKP | %48,3 |
| Kubaş Mah. | 1 | 79 | %101,3 | AKP | %64,9 |
| Kulak Mah. | 2 | 401 | %84,8 | CHP | %47,8 |
| Maltepe Mah. | 2 | 671 | %84,7 | AKP | %41,1 |
| Necip Mah. | 1 | 133 | %95,5 | CHP | %50,0 |
| Peynirkuyu Mah. | 1 | 247 | %94,3 | CHP | %46,3 |
| Salur Mah. | 3 | 911 | %86,7 | AKP | %50,7 |
| Süleymanlı Mah. | 2 | 362 | %96,7 | CHP | %53,6 |
| Tepecik Mah. | 1 | 197 | %88,8 | CHP | %47,5 |
| Yayla Mah. | 1 | 107 | %97,2 | AKP | %56,8 |
| Yeni Mah. | 3 | 951 | %87,5 | AKP | %48,1 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 210 | %91,0 | CHP | %57,2 |
| Çakırca Mah. | 1 | 272 | %94,9 | AKP | %53,6 |
| Çal Mah. | 1 | 149 | %93,3 | CHP | %87,4 |
| Çamlı Mah. | 1 | 341 | %88,9 | AKP | %58,1 |
| Çarşı Mah. | 8 | 2.293 | %83,7 | AKP | %44,6 |
| Çataltepe Mah. | 1 | 80 | %100,0 | AKP | %45,6 |
| Çavuşköy Mah. | 1 | 216 | %88,0 | AKP | %50,0 |
| Ören Mah. | 1 | 53 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| İrşadiye Mah. | 1 | 53 | %77,4 | AKP | %56,4 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 285 | %92,3 | CHP | %48,0 |