Antalya · Belediye meclisi üyeliği
%46,4
CHP birinci
1.438.977 geçerli oy · katılım %78,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Antalya ilinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %46,4 ile birinci; 1.438.977 geçerli oy, katılım %78,4.
Antalya
Kayıtlı seçmen 1.927.072 · Oy kullanan 1.509.943 (katılım %78,4) · Geçerli 1.438.977 · Geçersiz 70.966
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 667.828 | %46,4 |
| AKP | 394.141 | %27,4 |
| İYİ | 89.070 | %6,2 |
| MHP | 85.690 | %6,0 |
| DEM | 41.381 | %2,9 |
| ZAFER | 35.585 | %2,5 |
| YRP | 23.946 | %1,7 |
| DP | 21.788 | %1,5 |
| BBP | 12.615 | %0,9 |
| TİP | 10.126 | %0,7 |
| SAADET | 9.562 | %0,7 |
| BTP | 6.136 | %0,4 |
| DEVA | 4.184 | %0,3 |
| MEMLEKET | 3.497 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 3.060 | %0,2 |
| TKP | 2.974 | %0,2 |
| DSP | 2.288 | %0,2 |
| VATAN | 1.668 | %0,1 |
| SOL | 1.483 | %0,1 |
| ANAP | 1.392 | %0,1 |
| AP | 1.022 | %0,1 |
| GELECEK | 867 | %0,1 |
| EMEP | 765 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 724 | %0,1 |
| MİLLET | 707 | %0,1 |
| TKH | 705 | %0,1 |
| YTP | 214 | %0,0 |
| AB | 186 | %0,0 |
| OCAK | 72 | %0,0 |
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Akseki | 10.403 | %84,0 | CHP | %45,3 |
| Alanya | 234.546 | %78,8 | CHP | %43,4 |
| Elmalı | 31.696 | %89,6 | CHP | %48,3 |
| Finike | 38.384 | %84,5 | CHP | %45,3 |
| Gazipaşa | 42.061 | %88,8 | CHP | %49,9 |
| Gündoğmuş | 7.080 | %92,1 | AKP | %39,0 |
| Kaş | 48.556 | %87,2 | CHP | %52,6 |
| Korkuteli | 46.619 | %88,3 | CHP | %46,1 |
| Kumluca | 56.174 | %86,6 | AKP | %37,2 |
| Manavgat | 185.299 | %80,5 | CHP | %45,9 |
| Serik | 102.853 | %83,1 | CHP | %41,7 |
| Demre | 21.196 | %92,0 | CHP | %31,7 |
| İbradı | 3.321 | %88,9 | AKP | %49,0 |
| Kemer | 33.621 | %81,2 | CHP | %42,5 |
| Kepez | 439.104 | %74,3 | CHP | %41,9 |
| Konyaaltı | 128.762 | %74,3 | CHP | %54,2 |
| Muratpaşa | 380.694 | %72,7 | CHP | %58,7 |
| Aksu | 57.075 | %82,9 | CHP | %50,4 |
| Döşemealtı | 59.628 | %82,3 | CHP | %43,4 |