Muratpaşa · Belediye meclisi üyeliği
%58,7
CHP birinci
268.142 geçerli oy · katılım %72,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muratpaşa ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %58,7 ile birinci; 268.142 geçerli oy, katılım %72,7.
Muratpaşa
Kayıtlı seçmen 380.694 · Oy kullanan 276.829 (katılım %72,7) · Geçerli 268.142 · Geçersiz 8.687
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 157.309 | %58,7 |
| AKP | 74.064 | %27,6 |
| ZAFER | 9.931 | %3,7 |
| DEM | 7.269 | %2,7 |
| İYİ | 6.473 | %2,4 |
| YRP | 3.055 | %1,1 |
| TİP | 2.654 | %1,0 |
| SAADET | 1.494 | %0,6 |
| BTP | 1.420 | %0,5 |
| BBP | 891 | %0,3 |
| TKP | 848 | %0,3 |
| DEVA | 725 | %0,3 |
| VATAN | 336 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 300 | %0,1 |
| DSP | 288 | %0,1 |
| EMEP | 280 | %0,1 |
| TKH | 246 | %0,1 |
| SOL | 236 | %0,1 |
| MİLLET | 187 | %0,1 |
| ANAP | 136 | %0,1 |
Seçilenler
- Erdal Yayıcı · CHP · listede 1. sıra
- Erkan Çelik · CHP · listede 1. sıra
- Murat Emre Sarı · CHP · listede 2. sıra
- Taylan Şanlı · CHP · listede 2. sıra
- Canan Keleş · CHP · listede 3. sıra
- Osman Ülker · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bayram Ali Çeltik · CHP · listede 3. sıra
- Sarper Dermut · CHP · listede 4. sıra
- Önder Kurnaz · CHP · listede 4. sıra
- Yılmaz Altun · CHP · listede 5. sıra
- Mithat Aras · CHP · listede 5. sıra
- Selçuk Senirli · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Gülen Ercan · CHP · listede 6. sıra
- Ferhat Cemtosun · CHP · listede 7. sıra
- Battal Erdoğan · CHP · listede 8. sıra
- Mustafa Çilingiroğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mustafa Düzenli · CHP · listede 9. sıra
- Orhan Aykaç · CHP · listede 10. sıra
- Özgür Taylan Budak · CHP · listede 11. sıra
- İbrahim Şendil · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Nuran Yılmaz · CHP · listede 12. sıra
- Hüseyin Erşin · CHP · listede 13. sıra
- Neslihan Üstün Yüksel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Bülent Büber · CHP · listede 14. sıra
- Ufuk Çiftci · CHP · listede 15. sıra
- Ramazan Diremler · CHP · listede 16. sıra
- Bilge Atay · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Murat Kaya · CHP · listede 17. sıra
- Nermin Korkut · CHP · listede 18. sıra
- Zühtü Şahin · CHP · listede 19. sıra
- Mahmut Kırman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Mümtaz Köse · CHP · listede 20. sıra
- Ömer Gilan · CHP · listede 21. sıra
- Ercan Akbulut · CHP · listede 22. sıra
- Ali Rıza Alkan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Hüseyin Öztaş · CHP · listede 23. sıra
- Belgizar Burcu · CHP · listede 24. sıra
- Adem Toksöz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Murat Öztinar · CHP · listede 25. sıra
- Namık Karasu · CHP · listede 26. sıra
- Hakan Kutlu · CHP · listede 27. sıra
- Yavuzcan Bayatlı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Eylem Sönmez · CHP · listede 28. sıra
- Görkem Durmaz · CHP · listede 29. sıra
- Ali Aybar · CHP · listede 30. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altındağ Mah. | 20 | 6.729 | %70,5 | CHP | %63,2 |
| Bahçelievler Mah. | 14 | 4.760 | %75,2 | CHP | %70,1 |
| Balbey Mah. | 3 | 778 | %66,2 | CHP | %51,1 |
| Barbaros Mah. | 1 | 124 | %75,8 | CHP | %47,3 |
| Bayındır Mah. | 19 | 6.651 | %76,5 | CHP | %59,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 26 | 8.807 | %74,2 | CHP | %50,9 |
| Demircikara Mah. | 12 | 4.146 | %77,6 | CHP | %69,7 |
| Deniz Mah. | 16 | 5.263 | %70,1 | CHP | %63,1 |
| Doğuyaka Mah. | 11 | 3.612 | %76,2 | CHP | %60,6 |
| Dutlubahçe Mah. | 25 | 8.394 | %74,0 | CHP | %46,7 |
| Elmalı Mah. | 3 | 723 | %69,0 | CHP | %57,4 |
| Ermenek Mah. | 16 | 5.351 | %77,3 | CHP | %53,3 |
| Etiler Mah. | 32 | 10.756 | %73,5 | CHP | %48,5 |
| Fener Mah. | 37 | 12.951 | %70,2 | CHP | %69,5 |
| Gebizli Mah. | 20 | 6.962 | %72,2 | CHP | %56,9 |
| Gençlik Mah. | 15 | 4.913 | %72,4 | CHP | %70,9 |
| Güvenlik Mah. | 32 | 10.944 | %73,6 | CHP | %56,1 |
| Güzelbağ Mah. | 11 | 3.565 | %73,1 | CHP | %47,8 |
| Güzeloba Mah. | 74 | 25.047 | %63,8 | CHP | %62,3 |
| Güzeloluk Mah. | 18 | 6.254 | %73,9 | CHP | %53,6 |
| Haşimişcan Mah. | 4 | 1.190 | %68,2 | CHP | %68,4 |
| Kılınçarslan Mah. | 1 | 318 | %75,8 | CHP | %55,6 |
| Kırcami Mah. | 7 | 2.162 | %80,3 | CHP | %53,3 |
| Kızılarık Mah. | 45 | 15.407 | %71,8 | CHP | %51,8 |
| Kızılsaray Mah. | 11 | 3.774 | %65,7 | CHP | %57,0 |
| Kızıltoprak Mah. | 53 | 17.933 | %73,8 | CHP | %53,8 |
| Kışla Mah. | 8 | 2.505 | %66,8 | CHP | %59,5 |
| Konuksever Mah. | 45 | 15.610 | %74,3 | CHP | %50,9 |
| Mehmetçik Mah. | 5 | 1.558 | %78,4 | CHP | %51,4 |
| Meltem Mah. | 28 | 9.714 | %78,3 | CHP | %69,5 |
| Memurevleri Mah. | 17 | 5.759 | %74,4 | CHP | %63,6 |
| Meydankavağı Mah. | 60 | 20.541 | %75,2 | CHP | %60,6 |
| Muratpaşa Mah. | 28 | 9.611 | %72,9 | CHP | %49,8 |
| Sedir Mah. | 20 | 6.660 | %74,3 | CHP | %51,5 |
| Selçuk Mah. | 1 | 81 | %107,4 | CHP | %60,2 |
| Soğuksu Mah. | 25 | 8.272 | %76,5 | CHP | %57,6 |
| Sinan Mah. | 18 | 6.100 | %69,7 | CHP | %60,6 |
| Tahılpazarı Mah. | 5 | 1.635 | %63,8 | CHP | %50,7 |
| Tarım Mah. | 4 | 1.341 | %82,9 | AKP | %46,0 |
| Topçular Mah. | 2 | 439 | %93,2 | CHP | %45,7 |
| Tuzcular Mah. | 1 | 83 | %104,8 | CHP | %46,4 |
| Varlık Mah. | 22 | 7.693 | %73,6 | CHP | %62,8 |
| Yenigöl Mah. | 3 | 1.035 | %83,2 | AKP | %43,8 |
| Yenigün Mah. | 50 | 17.233 | %72,6 | CHP | %51,1 |
| Yeşilbahçe Mah. | 37 | 12.788 | %77,0 | CHP | %68,9 |
| Yeşildere Mah. | 11 | 3.804 | %68,2 | CHP | %67,6 |
| Yeşilova Mah. | 7 | 2.258 | %79,4 | AKP | %54,7 |
| Yıldız Mah. | 22 | 7.406 | %76,2 | CHP | %59,9 |
| Yüksekalan Mah. | 20 | 6.958 | %69,0 | CHP | %56,1 |
| Zerdalilik Mah. | 19 | 6.384 | %72,3 | CHP | %65,0 |
| Zümrütova Mah. | 4 | 1.230 | %79,6 | CHP | %51,8 |
| Çaybaşı Mah. | 19 | 6.489 | %72,1 | CHP | %58,1 |
| Çağlayan Mah. | 54 | 18.436 | %68,6 | CHP | %66,2 |
| Üçgen Mah. | 23 | 7.962 | %70,6 | CHP | %60,9 |
| Şirinyalı Mah. | 40 | 13.595 | %73,6 | CHP | %68,5 |