Gazipaşa · Belediye meclisi üyeliği
%49,9
CHP birinci
34.987 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gazipaşa ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %49,9 ile birinci; 34.987 geçerli oy, katılım %88,8.
Gazipaşa
Kayıtlı seçmen 42.061 · Oy kullanan 37.337 (katılım %88,8) · Geçerli 34.987 · Geçersiz 2.350
Seçilenler
- Necdet Ali Şirin · CHP · listede 1. sıra
- Ulaş Özgen · CHP · listede 1. sıra
- Ali Yıldız · CHP · listede 2. sıra
- Numan Terzi · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Serkan Özkurt · CHP · listede 3. sıra
- Zafer Tan · CHP · listede 2. sıra
- Ümit Çelik · CHP · listede 3. sıra
- Sami Büyükakça · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Zahide Gizem Çelik Aslan · CHP · listede 4. sıra
- Yüksel Salman · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ali İhsan Yılmaz · CHP · listede 5. sıra
- Abdulkadir Tuncer · CHP · listede 6. sıra
- Muhammet Bahattin Akşit · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Emre Polat · CHP · listede 7. sıra
- Mustafa Uysal · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Abdullah Sayın · CHP · listede 8. sıra
- Cumhur Uğur · CHP · listede 9. sıra
- Mustafa Cılız · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Onur Demir · CHP · listede 10. sıra
- Ümmü Oğuz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Kemal Yılmaz · CHP · listede 11. sıra
- Kerim Çetin · CHP · listede 12. sıra
- Baki Topçu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Serap Sarıyıldırım · CHP · listede 13. sıra
- Abdullah Doğan · CHP · listede 14. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akoluk Mah. | 1 | 95 | %96,8 | CHP | %62,6 |
| Aydın Mah. | 6 | 1.798 | %88,6 | CHP | %46,4 |
| Aydıncık Mah. | 2 | 681 | %94,1 | MHP | %37,1 |
| Bakılar Mah. | 3 | 955 | %90,3 | CHP | %52,6 |
| Beyobası Mah. | 5 | 1.747 | %89,4 | CHP | %43,2 |
| Beyrebucak Mah. | 4 | 1.268 | %94,7 | MHP | %45,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.251 | %81,8 | CHP | %51,4 |
| Doğanca Mah. | 1 | 297 | %91,6 | CHP | %51,2 |
| Ekmel Mah. | 3 | 928 | %89,9 | CHP | %47,0 |
| Esenpınar Mah. | 1 | 62 | %90,3 | CHP | %81,8 |
| Esentepe Mah. | 3 | 767 | %85,1 | CHP | %44,6 |
| Gazi Mah. | 10 | 3.256 | %83,0 | CHP | %49,4 |
| Gökçebelen Mah. | 1 | 201 | %98,0 | CHP | %57,2 |
| Gökçesaray Mah. | 1 | 149 | %98,0 | CHP | %59,9 |
| Göçük Mah. | 2 | 489 | %96,5 | CHP | %44,7 |
| Güneyköy Mah. | 2 | 469 | %96,0 | MHP | %47,7 |
| Gürçam Mah. | 1 | 164 | %101,2 | CHP | %58,4 |
| Hasdere Mah. | 2 | 557 | %94,3 | MHP | %42,6 |
| Ilıca Mah. | 2 | 399 | %91,5 | MHP | %56,8 |
| Kahyalar Mah. | 4 | 1.233 | %93,9 | CHP | %53,8 |
| Karalar Mah. | 4 | 1.151 | %93,2 | CHP | %50,3 |
| Karatepe Mah. | 2 | 463 | %97,8 | CHP | %49,4 |
| Karaçukur Mah. | 1 | 134 | %100,8 | CHP | %56,6 |
| Kırahmetler Mah. | 1 | 231 | %100,0 | CHP | %48,2 |
| Kızılgüney Mah. | 2 | 382 | %91,4 | MHP | %56,3 |
| Koru Mah. | 3 | 969 | %90,0 | CHP | %68,1 |
| Korubaşı Mah. | 4 | 1.270 | %94,4 | CHP | %61,5 |
| Küçüklü Mah. | 2 | 510 | %96,1 | CHP | %62,9 |
| Macar Mah. | 3 | 748 | %92,5 | CHP | %52,1 |
| Muzkent Mah. | 3 | 792 | %96,3 | MHP | %50,2 |
| Pazarcı Mah. | 18 | 5.878 | %79,3 | CHP | %54,5 |
| Sarıağaç Mah. | 3 | 1.009 | %83,8 | CHP | %53,2 |
| Sugözü Mah. | 1 | 311 | %99,0 | CHP | %67,6 |
| Yakacık Mah. | 1 | 353 | %97,5 | CHP | %62,3 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.063 | %84,9 | CHP | %47,4 |
| Yenigüney Mah. | 1 | 199 | %96,5 | CHP | %46,4 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 533 | %92,5 | MHP | %46,0 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 268 | %96,3 | CHP | %50,8 |
| Zeytinada Mah. | 2 | 546 | %93,2 | MHP | %44,9 |
| Çakmak Mah. | 1 | 194 | %101,0 | CHP | %54,4 |
| Çalıpınar Mah. | 2 | 396 | %98,5 | CHP | %47,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 131 | %97,7 | CHP | %79,0 |
| Çığlık Mah. | 1 | 320 | %95,6 | CHP | %58,3 |
| Çobanlar Mah. | 3 | 1.057 | %96,0 | CHP | %51,8 |
| Çörüş Mah. | 1 | 232 | %100,9 | MHP | %50,0 |
| Çile Mah. | 1 | 149 | %97,3 | CHP | %63,9 |
| Çimenbağ Mah. | 1 | 110 | %100,9 | MHP | %53,6 |
| Öznurtepe Mah. | 1 | 112 | %102,7 | CHP | %59,3 |
| Üçkonak Mah. | 1 | 123 | %90,2 | CHP | %60,9 |
| İnal Mah. | 1 | 212 | %91,0 | MHP | %48,0 |
| İnceğiz Mah. | 1 | 208 | %96,6 | MHP | %56,4 |
| İstiklal Mah. | 9 | 3.093 | %85,3 | CHP | %51,4 |
| Şahinler Mah. | 1 | 148 | %98,0 | CHP | %50,0 |