Konyaaltı · Belediye meclisi üyeliği
%54,2
CHP birinci
93.061 geçerli oy · katılım %74,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Konyaaltı ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %54,2 ile birinci; 93.061 geçerli oy, katılım %74,3.
Konyaaltı
Kayıtlı seçmen 128.762 · Oy kullanan 95.728 (katılım %74,3) · Geçerli 93.061 · Geçersiz 2.667
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 50.457 | %54,2 |
| AKP | 23.417 | %25,2 |
| İYİ | 5.747 | %6,2 |
| ZAFER | 4.021 | %4,3 |
| TİP | 2.619 | %2,8 |
| DEM | 1.838 | %2,0 |
| MEMLEKET | 1.681 | %1,8 |
| YRP | 803 | %0,9 |
| BTP | 450 | %0,5 |
| TKP | 385 | %0,4 |
| SAADET | 323 | %0,4 |
| BBP | 273 | %0,3 |
| DEVA | 271 | %0,3 |
| VATAN | 131 | %0,1 |
| SOL | 129 | %0,1 |
| EMEP | 113 | %0,1 |
| TKH | 90 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 72 | %0,1 |
| DSP | 62 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 46 | %0,1 |
| MİLLET | 41 | %0,0 |
| ANAP | 39 | %0,0 |
Seçilenler
- Müge Gezginci Ünsal · CHP · listede 1. sıra
- Osman Sert · CHP · listede 1. sıra
- Hür Diren Dağ · CHP · listede 2. sıra
- Veysel Akyar · CHP · listede 2. sıra
- Ozan Demir · CHP · listede 3. sıra
- Özkan Avcıoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Aydın · CHP · listede 3. sıra
- Hasan Akkoyun · CHP · listede 4. sıra
- Veysi Akgül · CHP · listede 5. sıra
- Ramazan Şenoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Nurten Erenler · CHP · listede 6. sıra
- Hasan Kiraz · CHP · listede 7. sıra
- Özlem Şahin · CHP · listede 8. sıra
- Gökhan Sert · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Deniz Fırat Budak · CHP · listede 9. sıra
- Ali Meriç Kiraz · CHP · listede 10. sıra
- Hanife Aldemir Efe · CHP · listede 11. sıra
- Murat Sevinç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Eren Doğanyiğit · CHP · listede 12. sıra
- Mahmut Aba · CHP · listede 13. sıra
- Evrim İşeri · CHP · listede 14. sıra
- Serhat Çiftci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Servet Taşlık · CHP · listede 15. sıra
- Cafer Sığırtmaç · CHP · listede 16. sıra
- Bora Fidangül · CHP · listede 17. sıra
- Sayim Sarı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Gülşen Sönmez · CHP · listede 18. sıra
- Murat Cihantimur · CHP · listede 19. sıra
- İbrahim Çoban · CHP · listede 20. sıra
- Cansu Güler Nalbantoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Levent Yiğiter · CHP · listede 21. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdamlar Mah. | 2 | 406 | %90,2 | CHP | %64,3 |
| Akkuyu Mah. | 9 | 3.104 | %75,2 | CHP | %55,5 |
| Altınkum Mah. | 18 | 6.274 | %72,3 | CHP | %63,8 |
| Arapsuyu Mah. | 14 | 4.785 | %72,8 | CHP | %57,8 |
| Aydınlık Mah. | 3 | 769 | %88,0 | CHP | %50,9 |
| Aşağıkaraman Mah. | 4 | 1.224 | %89,7 | AKP | %60,3 |
| Bahtılı Mah. | 4 | 1.075 | %88,3 | CHP | %37,2 |
| Demircilik Mah. | 1 | 170 | %89,4 | AKP | %44,6 |
| Doyran Dağ Mah. | 2 | 460 | %93,5 | AKP | %61,9 |
| Doyran Mah. | 2 | 582 | %91,4 | AKP | %65,8 |
| Doyran Çamlıbel Mah. | 2 | 414 | %93,5 | AKP | %65,5 |
| Geyikbayırı Mah. | 2 | 584 | %81,2 | CHP | %57,3 |
| Gökdere Mah. | 1 | 74 | %98,7 | AKP | %42,9 |
| Gökçam Mah. | 2 | 394 | %92,1 | AKP | %58,8 |
| Gürsu Mah. | 29 | 9.953 | %72,6 | CHP | %64,8 |
| Hacısekililer Mah. | 2 | 495 | %91,1 | AKP | %38,8 |
| Hurma Mah. | 49 | 16.945 | %66,1 | CHP | %52,7 |
| Hisarçandır Mah. | 2 | 600 | %88,3 | AKP | %54,2 |
| Karatepe Mah. | 3 | 784 | %91,5 | CHP | %84,7 |
| Kır Mah. | 2 | 476 | %91,0 | AKP | %55,1 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 143 | %97,2 | AKP | %49,6 |
| Kuşkavağı Mah. | 6 | 2.057 | %70,9 | CHP | %57,0 |
| Liman Mah. | 32 | 10.754 | %68,9 | CHP | %56,9 |
| Molla Yusuf Mah. | 23 | 7.770 | %75,9 | CHP | %50,5 |
| Pınarbaşı Mah. | 20 | 6.706 | %71,3 | CHP | %53,9 |
| Sarısu Mah. | 13 | 4.465 | %65,9 | CHP | %51,9 |
| Suiçecek Mah. | 1 | 338 | %90,2 | AKP | %42,2 |
| Siteler Mah. | 36 | 12.421 | %77,2 | CHP | %49,7 |
| Toros Mah. | 21 | 7.217 | %75,9 | CHP | %57,9 |
| Uluç Mah. | 15 | 5.142 | %75,2 | CHP | %62,5 |
| Uncalı Mah. | 37 | 12.770 | %76,4 | CHP | %55,9 |
| Yarbaşçandır Mah. | 2 | 506 | %93,1 | AKP | %61,0 |
| Yeni Mah. | 1 | 276 | %97,5 | CHP | %44,4 |
| Zümrüt Mah. | 1 | 225 | %88,0 | AKP | %45,7 |
| Çakırlar Mah. | 4 | 1.084 | %90,2 | AKP | %49,4 |
| Çağlarca Mah. | 1 | 346 | %86,4 | CHP | %61,3 |
| Çitdibi Mah. | 1 | 91 | %96,7 | AKP | %40,5 |
| Öğretmenevleri Mah. | 19 | 6.645 | %77,8 | CHP | %58,6 |
| Üçoluk Mah. | 1 | 238 | %94,5 | AKP | %55,8 |