Korkuteli · Belediye meclisi üyeliği
%46,1
CHP birinci
38.593 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Korkuteli ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %46,1 ile birinci; 38.593 geçerli oy, katılım %88,3.
Korkuteli
Kayıtlı seçmen 46.619 · Oy kullanan 41.171 (katılım %88,3) · Geçerli 38.593 · Geçersiz 2.578
Seçilenler
- Cennet Turhan · CHP · listede 1. sıra
- Koray Küçüksarı · CHP · listede 1. sıra
- Kemal Sancaktar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ramazan Ece · CHP · listede 2. sıra
- Alper Köken · CHP · listede 3. sıra
- Celal Koç · CHP · listede 2. sıra
- Hasan Katı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ziya Daloğlu · CHP · listede 3. sıra
- İsmet Senekci · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Uğur Turgut · CHP · listede 4. sıra
- Aziz Kolan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Mutlu Kardıçlı · CHP · listede 5. sıra
- Ogün Taş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Barış Tatoğlu · CHP · listede 6. sıra
- Şerife Özbek · CHP · listede 7. sıra
- Abdullah Özmen · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Hüseyin Giliğ · CHP · listede 8. sıra
- Havva Nur Çivitci · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Fazıl Buğra Yörük · CHP · listede 9. sıra
- Fazlı Cibi · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Serdar Cihat Yavuz · CHP · listede 10. sıra
- Mehmet Karakoyun · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Özkan Özgür · CHP · listede 11. sıra
- Hüseyin Sarıcalar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Aslı Deniz Ülker Doğrul · CHP · listede 12. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyar Mah. | 2 | 628 | %90,8 | MHP | %46,6 |
| Alaaddin Mah. | 3 | 846 | %91,0 | CHP | %50,6 |
| Avdan Mah. | 2 | 472 | %96,6 | MHP | %69,4 |
| Aşağıpazar Mah. | 14 | 4.597 | %80,3 | CHP | %46,4 |
| Bahçeyaka Mah. | 1 | 285 | %96,8 | MHP | %46,7 |
| Bayat Mah. | 1 | 210 | %93,3 | MHP | %45,7 |
| Bayatbademleri Mah. | 1 | 315 | %94,0 | CHP | %57,6 |
| Beğiş Mah. | 1 | 68 | %104,4 | CHP | %49,2 |
| Bozova Mah. | 4 | 813 | %92,3 | CHP | %70,9 |
| Büyükköy Mah. | 3 | 1.022 | %91,9 | CHP | %65,3 |
| Dereköy Mah. | 3 | 867 | %97,4 | CHP | %48,0 |
| Duraliler Mah. | 1 | 194 | %96,9 | MHP | %61,7 |
| Esenyurt Mah. | 2 | 417 | %96,2 | CHP | %54,0 |
| Garipce Mah. | 1 | 324 | %101,2 | CHP | %67,3 |
| Göçerler Mah. | 1 | 145 | %100,7 | MHP | %41,1 |
| Güzle Mah. | 1 | 219 | %95,9 | MHP | %58,3 |
| Karabayır Mah. | 1 | 126 | %88,9 | MHP | %53,2 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 215 | %93,5 | CHP | %59,4 |
| Karataş Mah. | 1 | 209 | %95,7 | CHP | %51,4 |
| Kargalık Mah. | 4 | 1.068 | %93,5 | MHP | %42,5 |
| Kargın Mah. | 1 | 164 | %90,2 | CHP | %45,7 |
| Karşıyaka Mah. | 7 | 2.178 | %83,6 | CHP | %41,7 |
| Kayabaş Mah. | 2 | 490 | %86,3 | İYİ | %41,9 |
| Kemerağzı Mah. | 1 | 150 | %96,0 | CHP | %42,5 |
| Kevzer Mah. | 2 | 633 | %96,7 | MHP | %49,6 |
| Kırkpınar Mah. | 1 | 357 | %97,5 | CHP | %70,6 |
| Kızılaliler Mah. | 1 | 222 | %94,1 | CHP | %54,6 |
| Kızılcadağ Mah. | 1 | 300 | %95,7 | CHP | %70,2 |
| Kozağacı Mah. | 2 | 405 | %92,6 | MHP | %47,1 |
| Köseler Mah. | 1 | 124 | %88,7 | CHP | %57,3 |
| Küçükköy Mah. | 6 | 1.847 | %96,0 | MHP | %48,4 |
| Küçüklü Mah. | 2 | 401 | %96,0 | MHP | %49,2 |
| Kiremitli Mah. | 10 | 3.258 | %78,4 | CHP | %44,5 |
| Leylek Mah. | 1 | 171 | %102,3 | CHP | %52,4 |
| Mamatlar Mah. | 1 | 212 | %93,9 | CHP | %49,4 |
| Manay Mah. | 1 | 192 | %80,2 | CHP | %59,0 |
| Nebiler Mah. | 1 | 181 | %99,5 | CHP | %56,2 |
| Osmankalfalar Mah. | 1 | 303 | %94,7 | CHP | %73,1 |
| Sımandır Mah. | 2 | 507 | %91,9 | MHP | %44,9 |
| Söğütcük Mah. | 1 | 152 | %97,4 | CHP | %46,5 |
| Sülekler Mah. | 3 | 926 | %92,3 | CHP | %44,6 |
| Tatköy Mah. | 2 | 696 | %96,4 | CHP | %52,6 |
| Taşkesiği Mah. | 3 | 681 | %96,6 | CHP | %55,3 |
| Uzunoluk Mah. | 19 | 6.116 | %86,4 | MHP | %48,2 |
| Yakaköy Mah. | 1 | 164 | %93,3 | CHP | %51,8 |
| Yazır Mah. | 4 | 1.401 | %92,8 | CHP | %56,9 |
| Yeleme Mah. | 1 | 211 | %73,5 | MHP | %54,0 |
| Yelten Mah. | 5 | 1.635 | %94,7 | CHP | %62,1 |
| Yeni Mah. | 13 | 4.505 | %80,5 | CHP | %43,7 |
| Yeşiloba Mah. | 1 | 155 | %91,0 | CHP | %58,0 |
| Yeşilyayla Mah. | 4 | 1.338 | %89,2 | MHP | %45,8 |
| Yukarıkaraman Mah. | 1 | 181 | %95,6 | MHP | %56,1 |
| Çaykenarı Mah. | 2 | 379 | %73,6 | CHP | %59,8 |
| Çıvgalar Mah. | 1 | 90 | %83,3 | CHP | %36,5 |
| Çomaklı Mah. | 3 | 779 | %87,0 | CHP | %51,5 |
| Çukurca Mah. | 1 | 45 | %84,4 | CHP | %52,9 |
| İmecik Mah. | 2 | 535 | %95,1 | MHP | %43,0 |
| İmrahor Mah. | 5 | 1.495 | %92,8 | MHP | %47,5 |