31.483
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Şanlıurfa iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %69,3.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Halfeti ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 31.483 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %69,3.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Şanlıurfa (28. Dönem'de 14 milletvekili).
Halfeti seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 31.483 | %69,3 | DEM | %39,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 31.483 | %68,0 | DEM | %39,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 31.483 | %68,4 | DEM | %38,5 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 26.768 | %71,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 26.737 | %72,9 | DEM | %46,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 26.737 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 27.030 | %81,6 | AKP | %54,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 27.030 | %81,6 | AKP | %51,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 27.030 | %81,6 | AKP | %54,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 23.563 | %76,1 | HDP | %52,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 23.563 | %76,2 | Selahattin Demirtaş | %46,1 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 23.223 | %74,4 | HAYIR | %55,4 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 22.665 | %76,3 | HDP | %58,4 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 22.735 | %77,2 | HDP | %60,7 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 22.834 | %67,9 | Selahattin Demirtaş | %50,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 22.980 | %81,3 | BDP | %58,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 22.980 | %81,3 | BDP | %56,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 22.980 | %81,4 | BDP | %58,9 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 22.241 | %75,4 | AKP | %37,5 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 21.790 | %45,1 | EVET | %80,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.027 | %91,2 | CHP | %33,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.027 | %90,9 | DTP | %31,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 21.007 | %80,2 | DTP | %40,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 17.692 | %72,0 | EVET | %87,8 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 17.594 | %79,5 | AKP | %45,5 |
Halfeti seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 31.483 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 26.737 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 27.030 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 23.563 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 23.223 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 22.735 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 22.980 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 22.241 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 21.790 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 21.007 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 17.692 |