Halfeti · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHalfeti ilçesi
%46,1
YEŞİL SOL PARTİ birinci
18.311 geçerli oy · katılım %72,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Halfeti ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %46,1 ile birinci; 18.311 geçerli oy, katılım %72,9.
Halfeti
Kayıtlı seçmen 26.737 · Oy kullanan 19.480 (katılım %72,9) · Geçerli 18.311 · Geçersiz 1.169
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| DEM | 8.437 | %46,1 |
| AKP | 5.534 | %30,2 |
| CHP | 2.094 | %11,4 |
| MHP | 662 | %3,6 |
| İYİ | 479 | %2,6 |
| YRP | 368 | %2,0 |
| BBP | 194 | %1,1 |
| SOL | 145 | %0,8 |
| MEMLEKET | 88 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 74 | %0,4 |
| AB | 35 | %0,2 |
| ANAP | 31 | %0,2 |
| Fatih Mehmet Bucak (bağımsız) | 28 | %0,2 |
| GBP | 25 | %0,1 |
| HAK-PAR | 21 | %0,1 |
| HKP | 20 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 16 | %0,1 |
| VATAN | 11 | %0,1 |
| MİLLET | 9 | %0,1 |
| TKP | 7 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,0 |
| TKH | 6 | %0,0 |
| Fahriye Yonca Ayas (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| Mustafa Hakkı Bucak (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Ömer Uçar (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Levent Yenilmez (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Abdulkadir Aslantaş (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Müslüm Murat Sarıbaşak (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Abdulkerim Koç (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altınova Mah. | 1 | 368 | %75,3 | DEM | %57,4 |
| Argaç Mah. | 1 | 223 | %70,9 | AKP | %50,0 |
| Argıl Mah. | 5 | 1.683 | %73,7 | AKP | %52,8 |
| Aşağı Göklü Mah. | 3 | 880 | %68,4 | AKP | %50,6 |
| Balaban Mah. | 2 | 334 | %81,1 | DEM | %60,3 |
| Beyburcu Mah. | 1 | 106 | %71,7 | DEM | %48,6 |
| Bozyazı Mah. | 2 | 595 | %65,2 | DEM | %61,1 |
| Bulaklı Mah. | 1 | 120 | %65,8 | DEM | %43,1 |
| Bitek Mah. | 2 | 558 | %68,1 | DEM | %67,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 509 | %67,0 | DEM | %61,8 |
| Dergili Mah. | 3 | 837 | %61,4 | DEM | %69,0 |
| Durak Mah. | 1 | 366 | %69,7 | AKP | %32,8 |
| Dutluca Mah. | 1 | 155 | %76,1 | DEM | %53,2 |
| Erikli Mah. | 1 | 115 | %77,4 | AKP | %65,2 |
| Fırat Mah. | 3 | 774 | %85,4 | AKP | %32,4 |
| Fıstıközü Mah. | 1 | 362 | %76,2 | AKP | %41,9 |
| Gözeli Mah. | 2 | 590 | %83,2 | AKP | %50,9 |
| Gülaçan Mah. | 2 | 482 | %62,0 | DEM | %77,4 |
| Günece Mah. | 1 | 231 | %67,5 | AKP | %46,3 |
| Gürkuyu Mah. | 3 | 839 | %73,2 | DEM | %50,5 |
| Gürlüce Mah. | 1 | 95 | %77,9 | AKP | %46,5 |
| Hilalli Mah. | 2 | 451 | %75,6 | AKP | %47,6 |
| Kalkan Mah. | 1 | 247 | %79,4 | DEM | %61,5 |
| Kantarma Mah. | 2 | 398 | %70,6 | DEM | %67,7 |
| Karaotlak Mah. | 6 | 1.929 | %76,8 | DEM | %51,2 |
| Kavaklıca Mah. | 1 | 26 | %111,5 | AKP | %55,2 |
| Kayalar Mah. | 1 | 325 | %66,5 | DEM | %63,6 |
| Kınık Mah. | 2 | 412 | %71,1 | DEM | %79,9 |
| Kurugöl Mah. | 3 | 744 | %67,1 | DEM | %83,7 |
| Macunlu Mah. | 1 | 342 | %68,4 | AKP | %31,4 |
| Narlık Mah. | 2 | 730 | %69,0 | DEM | %71,4 |
| Ortayol Mah. | 2 | 591 | %84,1 | DEM | %46,9 |
| Rüştiye Mah. | 1 | 184 | %77,2 | CHP | %36,0 |
| Salmanlı Mah. | 2 | 658 | %67,9 | DEM | %67,9 |
| Savaşan Mah. | 1 | 109 | %80,7 | CHP | %39,1 |
| Saylakkaya Mah. | 2 | 612 | %80,1 | AKP | %34,4 |
| Seldek Mah. | 3 | 1.027 | %69,0 | DEM | %68,8 |
| Sırataşlar Mah. | 3 | 539 | %72,2 | DEM | %72,3 |
| Sütveren Mah. | 2 | 579 | %77,4 | DEM | %51,1 |
| Siyahgül Mah. | 6 | 2.252 | %76,7 | AKP | %32,6 |
| Tavşanören Mah. | 1 | 213 | %80,8 | AKP | %44,1 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.204 | %66,7 | DEM | %61,3 |
| Yeşilözen Mah. | 2 | 584 | %64,0 | DEM | %49,0 |
| Yukarıgöklü Mah. | 3 | 842 | %69,4 | DEM | %67,0 |
| Çakallı Mah. | 1 | 348 | %66,7 | DEM | %89,2 |
| Çebekoğlu Mah. | 1 | 108 | %71,3 | AKP | %43,2 |
| Ömerli Mah. | 1 | 361 | %71,5 | DEM | %82,7 |
| Özmüş Mah. | 3 | 626 | %90,4 | AKP | %54,5 |
| Şimaliye Mah. | 1 | 74 | %58,1 | AKP | %35,9 |