Halfeti · Belediye başkanı
%39,5
DEM Parti birinci
20.203 geçerli oy · katılım %69,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Halfeti ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %39,5 ile birinci; 20.203 geçerli oy, katılım %69,3.
Halfeti
Kayıtlı seçmen 31.483 · Oy kullanan 21.808 (katılım %69,3) · Geçerli 20.203 · Geçersiz 1.605
Seçilenler
- Mehmet Karayılan · DEM
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altınova Mah. | 2 | 370 | %88,1 | AKP | %43,2 |
| Argaç Mah. | 1 | 249 | %75,5 | YRP | %52,6 |
| Argıl Mah. | 6 | 1.770 | %73,4 | AKP | %44,1 |
| Aşağı Göklü Mah. | 3 | 920 | %71,0 | AKP | %49,1 |
| Balaban Mah. | 2 | 382 | %80,9 | DEM | %52,6 |
| Beyburcu Mah. | 1 | 113 | %70,8 | YRP | %34,7 |
| Bozyazı Mah. | 2 | 586 | %57,0 | AKP | %35,2 |
| Bulaklı Mah. | 1 | 191 | %69,1 | YRP | %39,0 |
| Bitek Mah. | 2 | 606 | %65,5 | DEM | %63,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 511 | %65,6 | DEM | %60,6 |
| Dergili Mah. | 3 | 845 | %59,3 | DEM | %74,1 |
| Durak Mah. | 2 | 365 | %66,6 | DEM | %46,8 |
| Dutluca Mah. | 1 | 166 | %65,1 | DEM | %44,1 |
| Erikli Mah. | 1 | 142 | %58,5 | YRP | %46,2 |
| Fırat Mah. | 4 | 1.116 | %70,7 | AKP | %49,3 |
| Fıstıközü Mah. | 2 | 412 | %74,5 | AKP | %41,8 |
| Gözeli Mah. | 2 | 601 | %83,5 | AKP | %58,5 |
| Gülaçan Mah. | 2 | 515 | %56,3 | DEM | %47,1 |
| Günece Mah. | 1 | 276 | %79,0 | DEM | %43,4 |
| Gürkuyu Mah. | 3 | 907 | %73,1 | DEM | %39,0 |
| Gürlüce Mah. | 1 | 155 | %90,3 | DEM | %46,3 |
| Hilalli Mah. | 4 | 1.044 | %81,2 | AKP | %79,2 |
| Kalkan Mah. | 2 | 606 | %89,4 | DEM | %58,0 |
| Kantarma Mah. | 2 | 460 | %76,7 | AKP | %34,9 |
| Karaotlak Mah. | 6 | 2.096 | %66,9 | DEM | %41,4 |
| Kavaklıca Mah. | 2 | 382 | %78,8 | AKP | %83,9 |
| Kayalar Mah. | 1 | 327 | %67,0 | DEM | %58,1 |
| Kınık Mah. | 2 | 443 | %67,0 | DEM | %54,4 |
| Kurugöl Mah. | 3 | 767 | %62,7 | DEM | %67,4 |
| Macunlu Mah. | 1 | 341 | %67,5 | YRP | %55,1 |
| Narlık Mah. | 3 | 732 | %70,2 | DEM | %70,0 |
| Ortayol Mah. | 2 | 601 | %76,0 | DEM | %51,3 |
| Rüştiye Mah. | 2 | 370 | %60,8 | AKP | %47,6 |
| Salmanlı Mah. | 2 | 680 | %75,3 | DEM | %48,1 |
| Savaşan Mah. | 2 | 363 | %55,7 | AKP | %50,3 |
| Saylakkaya Mah. | 2 | 708 | %83,1 | AKP | %33,2 |
| Seldek Mah. | 3 | 1.035 | %66,5 | DEM | %61,1 |
| Sırataşlar Mah. | 3 | 541 | %69,7 | DEM | %65,1 |
| Sütveren Mah. | 2 | 602 | %70,6 | DEM | %54,7 |
| Siyahgül Mah. | 9 | 2.918 | %64,9 | AKP | %47,6 |
| Tavşanören Mah. | 1 | 218 | %79,4 | YRP | %51,2 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.251 | %64,4 | DEM | %61,1 |
| Yeşilözen Mah. | 2 | 610 | %67,9 | DEM | %50,4 |
| Yukarıgöklü Mah. | 3 | 841 | %68,5 | DEM | %64,4 |
| Çakallı Mah. | 2 | 379 | %72,8 | DEM | %74,1 |
| Çebekoğlu Mah. | 1 | 118 | %61,9 | YRP | %62,5 |
| Ömerli Mah. | 2 | 398 | %61,3 | DEM | %78,2 |
| Özmüş Mah. | 5 | 1.327 | %54,0 | AKP | %52,1 |
| Şimaliye Mah. | 1 | 127 | %60,6 | AKP | %65,8 |