Halfeti · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıHalfeti ilçesi
%57,7
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
18.647 geçerli oy · katılım %71,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Halfeti ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %57,7 ile birinci; 18.647 geçerli oy, katılım %71,0.
Halfeti
Kayıtlı seçmen 26.768 · Oy kullanan 18.996 (katılım %71,0) · Geçerli 18.647 · Geçersiz 349
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.750 | %57,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.897 | %42,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altınova Mah. | 1 | 368 | %71,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Argaç Mah. | 1 | 223 | %67,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Argıl Mah. | 5 | 1.683 | %73,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Aşağı Göklü Mah. | 3 | 883 | %68,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Balaban Mah. | 2 | 334 | %77,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Beyburcu Mah. | 1 | 106 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Bozyazı Mah. | 2 | 595 | %64,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| Bulaklı Mah. | 1 | 120 | %60,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Bitek Mah. | 2 | 558 | %65,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 510 | %64,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 |
| Dergili Mah. | 3 | 838 | %60,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Durak Mah. | 1 | 368 | %68,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Dutluca Mah. | 1 | 155 | %74,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Erikli Mah. | 1 | 116 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Fırat Mah. | 3 | 776 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,5 |
| Fıstıközü Mah. | 1 | 363 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Gözeli Mah. | 2 | 591 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Gülaçan Mah. | 2 | 483 | %60,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,3 |
| Günece Mah. | 1 | 231 | %65,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Gürkuyu Mah. | 3 | 840 | %66,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Gürlüce Mah. | 1 | 95 | %73,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Hilalli Mah. | 2 | 451 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Kalkan Mah. | 1 | 247 | %76,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,3 |
| Kantarma Mah. | 2 | 399 | %69,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Karaotlak Mah. | 6 | 1.930 | %73,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Kavaklıca Mah. | 1 | 26 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Kayalar Mah. | 1 | 325 | %59,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |
| Kınık Mah. | 2 | 412 | %67,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 |
| Kurugöl Mah. | 3 | 744 | %65,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,1 |
| Macunlu Mah. | 1 | 342 | %62,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Narlık Mah. | 2 | 733 | %68,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Ortayol Mah. | 2 | 592 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| Rüştiye Mah. | 1 | 184 | %77,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,0 |
| Salmanlı Mah. | 2 | 664 | %66,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,8 |
| Savaşan Mah. | 1 | 109 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Saylakkaya Mah. | 2 | 612 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Seldek Mah. | 3 | 1.028 | %65,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,5 |
| Sırataşlar Mah. | 3 | 539 | %71,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,2 |
| Sütveren Mah. | 2 | 579 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Siyahgül Mah. | 6 | 2.253 | %73,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,3 |
| Tavşanören Mah. | 1 | 213 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.204 | %64,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Yeşilözen Mah. | 2 | 586 | %62,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Yukarıgöklü Mah. | 3 | 842 | %65,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Çakallı Mah. | 1 | 348 | %65,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,7 |
| Çebekoğlu Mah. | 1 | 108 | %67,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Ömerli Mah. | 1 | 362 | %70,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,1 |
| Özmüş Mah. | 3 | 626 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Şimaliye Mah. | 1 | 74 | %55,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |