Halfeti · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHalfeti ilçesi
%52,9
HDP birinci
17.196 geçerli oy · katılım %76,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Halfeti ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %52,9 ile birinci; 17.196 geçerli oy, katılım %76,1.
Halfeti
Kayıtlı seçmen 23.563 · Oy kullanan 17.922 (katılım %76,1) · Geçerli 17.196 · Geçersiz 726
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altınova Mah. | 1 | 325 | %71,4 | HDP | %64,3 |
| Argaç Mah. | 1 | 215 | %63,7 | AKP | %70,3 |
| Argıl Mah. | 6 | 1.673 | %74,2 | AKP | %61,5 |
| Aşağı Göklü Mah. | 4 | 1.215 | %73,3 | HDP | %46,0 |
| Balaban Mah. | 1 | 338 | %84,0 | HDP | %63,2 |
| Beyburcu Mah. | 1 | 82 | %79,3 | HDP | %46,9 |
| Bozyazı Mah. | 2 | 627 | %71,9 | HDP | %64,7 |
| Bulaklı Mah. | 1 | 132 | %71,2 | HDP | %50,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 524 | %72,7 | HDP | %67,4 |
| Dergili Mah. | 3 | 775 | %73,0 | HDP | %78,8 |
| Durak Mah. | 1 | 363 | %70,0 | AKP | %42,1 |
| Dutluca Mah. | 1 | 162 | %77,2 | HDP | %71,2 |
| Erikli Mah. | 1 | 125 | %78,4 | AKP | %63,5 |
| Fırat Mah. | 3 | 769 | %85,1 | AKP | %38,8 |
| Fıstıközü Mah. | 2 | 386 | %75,7 | AKP | %54,4 |
| Gözeli Mah. | 2 | 582 | %80,8 | AKP | %56,9 |
| Gülaçan Mah. | 2 | 414 | %71,5 | HDP | %72,8 |
| Günece Mah. | 1 | 216 | %76,9 | AKP | %57,8 |
| Gürkuyu Mah. | 3 | 791 | %81,9 | HDP | %59,2 |
| Gürlüce Mah. | 1 | 99 | %74,8 | AKP | %52,1 |
| Hilalli Mah. | 2 | 424 | %71,7 | AKP | %57,2 |
| Kalkan Mah. | 2 | 614 | %75,4 | HDP | %74,6 |
| Karaotlak Mah. | 4 | 1.219 | %78,4 | HDP | %58,3 |
| Kavaklıca Mah. | 1 | 23 | %78,3 | AKP | %55,6 |
| Kayalar Mah. | 1 | 307 | %66,1 | HDP | %74,5 |
| Kurugöl Mah. | 2 | 689 | %72,4 | HDP | %83,5 |
| Macunlu Mah. | 1 | 297 | %87,9 | AKP | %75,8 |
| Ortayol Mah. | 2 | 605 | %84,6 | HDP | %60,0 |
| Rüştiye Mah. | 1 | 195 | %76,4 | AKP | %36,7 |
| Salmanlı Mah. | 2 | 575 | %76,4 | HDP | %69,0 |
| Savaşan Mah. | 1 | 94 | %84,0 | AKP | %48,7 |
| Saylakkaya Mah. | 2 | 550 | %83,5 | AKP | %46,2 |
| Seldek Mah. | 3 | 903 | %68,3 | HDP | %70,3 |
| Sırataşlar Mah. | 2 | 521 | %72,7 | HDP | %81,3 |
| Sütveren Mah. | 2 | 520 | %82,9 | AKP | %50,4 |
| Siyahgül Mah. | 3 | 884 | %77,0 | AKP | %41,5 |
| Tavşanören Mah. | 1 | 201 | %84,1 | AKP | %44,9 |
| Yeşilözen Mah. | 2 | 574 | %73,3 | HDP | %47,3 |
| Yukarıgöklü Mah. | 11 | 3.188 | %74,0 | HDP | %74,0 |
| Çakallı Mah. | 1 | 309 | %84,1 | HDP | %91,9 |
| Çebekoğlu Mah. | 1 | 109 | %72,5 | HDP | %61,8 |
| Ömerli Mah. | 1 | 371 | %75,7 | HDP | %74,8 |
| Özmüş Mah. | 2 | 493 | %88,6 | AKP | %56,7 |
| Şimaliye Mah. | 1 | 85 | %52,9 | AKP | %50,0 |