Halfeti · Belediye meclisi üyeliği
%39,8
DEM Parti birinci
19.569 geçerli oy · katılım %68,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Halfeti ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %39,8 ile birinci; 19.569 geçerli oy, katılım %68,0.
Halfeti
Kayıtlı seçmen 31.483 · Oy kullanan 21.410 (katılım %68,0) · Geçerli 19.569 · Geçersiz 1.841
Seçilenler
- Halil Ünder · DEM
- Mustafa Toyğun · DEM
- Mehmet Erdoğan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Saniye Bayram · DEM
- Zeliha Güngören · DEM
- Abuzer Tuncel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Bülent Karakaş · YRP · listede 1. sıra
- Muzaffer Öcalan · DEM
- Ayşe Yeşiltepe · DEM
- Cuma Gündüz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Cemal Güzel · DEM
- Mehmet Yaşar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Reşat Güzel · YRP · listede 2. sıra
- Yakup Can Sevtekin · DEM
- Ali Kanneci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altınova Mah. | 2 | 370 | %88,1 | AKP | %44,1 |
| Argaç Mah. | 1 | 249 | %75,5 | YRP | %48,5 |
| Argıl Mah. | 6 | 1.770 | %73,5 | AKP | %42,0 |
| Aşağı Göklü Mah. | 3 | 920 | %71,0 | AKP | %47,9 |
| Balaban Mah. | 2 | 382 | %81,2 | DEM | %57,4 |
| Beyburcu Mah. | 1 | 113 | %70,8 | YRP | %36,0 |
| Bozyazı Mah. | 2 | 586 | %57,0 | AKP | %35,8 |
| Bulaklı Mah. | 1 | 191 | %69,1 | DEM | %43,9 |
| Bitek Mah. | 2 | 606 | %65,8 | DEM | %62,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 511 | %65,6 | DEM | %60,6 |
| Dergili Mah. | 3 | 845 | %59,4 | DEM | %74,2 |
| Durak Mah. | 2 | 365 | %66,9 | DEM | %44,2 |
| Dutluca Mah. | 1 | 166 | %65,1 | DEM | %41,9 |
| Erikli Mah. | 1 | 142 | %58,5 | YRP | %45,0 |
| Fırat Mah. | 4 | 1.116 | %70,8 | AKP | %42,5 |
| Fıstıközü Mah. | 2 | 412 | %74,5 | AKP | %39,3 |
| Gözeli Mah. | 2 | 601 | %83,5 | AKP | %55,3 |
| Gülaçan Mah. | 2 | 515 | %56,3 | DEM | %47,4 |
| Günece Mah. | 1 | 276 | %79,0 | DEM | %46,4 |
| Gürkuyu Mah. | 3 | 907 | %73,1 | DEM | %40,1 |
| Gürlüce Mah. | 1 | 155 | %90,3 | DEM | %43,1 |
| Hilalli Mah. | 4 | 1.044 | %44,1 | AKP | %61,2 |
| Kalkan Mah. | 2 | 606 | %89,4 | DEM | %56,0 |
| Kantarma Mah. | 2 | 460 | %76,7 | DEM | %35,8 |
| Karaotlak Mah. | 6 | 2.096 | %66,9 | DEM | %41,7 |
| Kavaklıca Mah. | 2 | 382 | %78,8 | AKP | %85,7 |
| Kayalar Mah. | 1 | 327 | %67,0 | DEM | %56,5 |
| Kınık Mah. | 2 | 443 | %67,0 | DEM | %59,3 |
| Kurugöl Mah. | 3 | 767 | %62,7 | DEM | %67,7 |
| Macunlu Mah. | 1 | 341 | %67,5 | YRP | %52,2 |
| Narlık Mah. | 3 | 732 | %70,2 | DEM | %71,7 |
| Ortayol Mah. | 2 | 601 | %76,0 | DEM | %44,2 |
| Rüştiye Mah. | 2 | 370 | %60,8 | AKP | %41,6 |
| Salmanlı Mah. | 2 | 680 | %75,3 | DEM | %49,2 |
| Savaşan Mah. | 2 | 363 | %55,4 | AKP | %49,5 |
| Saylakkaya Mah. | 2 | 708 | %83,1 | AKP | %31,0 |
| Seldek Mah. | 3 | 1.035 | %66,6 | DEM | %61,0 |
| Sırataşlar Mah. | 3 | 541 | %69,7 | DEM | %64,1 |
| Sütveren Mah. | 2 | 602 | %70,6 | DEM | %52,8 |
| Siyahgül Mah. | 9 | 2.918 | %64,9 | AKP | %43,4 |
| Tavşanören Mah. | 1 | 218 | %79,4 | YRP | %56,9 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.251 | %64,4 | DEM | %61,1 |
| Yeşilözen Mah. | 2 | 610 | %67,9 | DEM | %50,5 |
| Yukarıgöklü Mah. | 3 | 841 | %68,4 | DEM | %65,7 |
| Çakallı Mah. | 2 | 379 | %72,8 | DEM | %77,0 |
| Çebekoğlu Mah. | 1 | 118 | %61,9 | AKP | %50,0 |
| Ömerli Mah. | 2 | 398 | %61,3 | DEM | %77,6 |
| Özmüş Mah. | 5 | 1.327 | %52,8 | AKP | %49,9 |
| Şimaliye Mah. | 1 | 127 | %60,6 | AKP | %59,7 |