81.529
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Kırklareli iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,3.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırklareli Merkez ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 81.529 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,3.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Kırklareli (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Kırklareli Merkez seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 65.903 | %80,3 | MHP | %41,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 65.903 | %80,3 | CHP | %45,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 81.529 | %82,3 | CHP | %45,9 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 80.244 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 80.205 | %90,0 | CHP | %40,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 80.205 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 55.870 | %84,9 | MHP | %37,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 55.870 | %85,2 | CHP | %45,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 72.559 | %86,9 | CHP | %43,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 71.873 | %88,5 | CHP | %41,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 71.873 | %88,5 | Muharrem İnce | %52,1 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 70.585 | %88,4 | HAYIR | %67,0 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 68.156 | %87,7 | CHP | %49,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 67.674 | %87,8 | CHP | %41,7 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 66.560 | %80,2 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %63,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 48.494 | %90,1 | CHP | %38,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 48.494 | %90,1 | CHP | %36,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 66.250 | %91,2 | CHP | %38,3 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 63.408 | %89,9 | CHP | %45,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 62.733 | %85,8 | HAYIR | %70,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 43.480 | %87,1 | CHP | %49,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 43.480 | %87,1 | CHP | %46,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 62.260 | %88,8 | CHP | %44,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 57.001 | %75,3 | HAYIR | %60,5 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 56.809 | %89,1 | CHP | %36,3 |
Kırklareli Merkez seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 81.529 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 80.205 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 72.559 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 71.873 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 70.585 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 67.674 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 66.250 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 63.408 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 62.733 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 62.260 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 57.001 |