%43,7
CHP birinci
59.967 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırklareli Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %43,7 ile birinci; 59.967 geçerli oy, katılım %86,9.
Kayıtlı seçmen 72.559 · Oy kullanan 63.014 (katılım %86,9) · Geçerli 59.967 · Geçersiz 3.047
Kırklareli Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 26.207 | %43,7 |
| AKP | 13.987 | %23,3 |
| MHP | 11.858 | %19,8 |
| İYİ | 4.134 | %6,9 |
| BTP | 1.385 | %2,3 |
| HDP | 902 | %1,5 |
| SAADET | 829 | %1,4 |
| DP | 444 | %0,7 |
| VATAN | 221 | %0,4 |
Seçilenler
- Ufuk İn · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Aydın Karakoç · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Nihat Sağlam · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bayram Sezer · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Tarık Dökmeoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kırklareli Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetçe Köyü | 1 | 92 | %100,0 | AKP | %43,5 |
| Akalar Mah. | 9 | 3.096 | %85,5 | CHP | %35,5 |
| Armağan Köyü | 2 | 388 | %83,0 | AKP | %59,2 |
| Arizbaba Köyü | 1 | 133 | %95,5 | CHP | %72,0 |
| Asılbeyli Köyü | 1 | 319 | %81,8 | CHP | %48,8 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.121 | %83,8 | CHP | %45,8 |
| Bademlik Mah. | 14 | 4.547 | %85,2 | CHP | %44,0 |
| Bayramdere Köyü | 1 | 337 | %86,7 | CHP | %54,5 |
| Beypınar Köyü | 1 | 128 | %94,5 | AKP | %68,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.527 | %87,3 | CHP | %54,5 |
| Demircihalil Köyü | 1 | 115 | %98,3 | AKP | %50,9 |
| Demirtaş Mah. | 9 | 2.585 | %84,5 | CHP | %45,3 |
| Dereköy | 2 | 393 | %93,9 | AKP | %41,7 |
| Deveçatağı Köyü | 1 | 329 | %93,3 | CHP | %56,4 |
| Değirmencik Köyü | 2 | 383 | %91,6 | CHP | %57,1 |
| Dokuzhüyük Köyü | 2 | 415 | %94,9 | CHP | %45,0 |
| Dolhan Köyü | 2 | 639 | %90,0 | CHP | %49,8 |
| Doğu Mah. | 3 | 1.042 | %88,1 | CHP | %37,2 |
| Düzorman Köyü | 1 | 79 | %102,5 | CHP | %44,2 |
| Erikler Köyü | 2 | 399 | %96,0 | AKP | %33,6 |
| Eriklice Köyü | 1 | 154 | %96,1 | CHP | %51,1 |
| Geçitağzı Köyü | 1 | 192 | %96,4 | AKP | %52,6 |
| Kadıköy | 1 | 209 | %100,0 | CHP | %37,6 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 186 | %94,6 | AKP | %40,7 |
| Karacaibrahim Mah. | 26 | 9.001 | %85,3 | CHP | %46,5 |
| Karadere Köyü | 1 | 86 | %102,3 | AKP | %41,3 |
| Karahamza Köyü | 1 | 285 | %94,7 | AKP | %45,4 |
| Karahıdır Mah. | 4 | 1.096 | %88,0 | CHP | %52,1 |
| Karakaş Mah. | 39 | 13.028 | %85,0 | CHP | %50,7 |
| Karakoç Köyü | 2 | 352 | %90,1 | CHP | %36,5 |
| Karıncak Köyü | 1 | 183 | %91,3 | CHP | %74,3 |
| Kavakdere Köyü | 2 | 360 | %94,7 | CHP | %66,0 |
| Kavaklı-Celaliye Mah. | 1 | 341 | %95,9 | AKP | %43,6 |
| Kavaklı-Turist Mah. | 4 | 1.370 | %90,8 | CHP | %46,3 |
| Kavaklı-Yeni Okullar Mah. | 2 | 522 | %93,7 | CHP | %51,6 |
| Kavaklı-Çarşı Mah. | 2 | 633 | %94,2 | AKP | %46,6 |
| Kayalı Köyü | 2 | 624 | %88,1 | CHP | %34,4 |
| Kızılcıkdere Köyü | 2 | 503 | %96,0 | CHP | %48,4 |
| Kocahıdır Köyü | 1 | 155 | %89,0 | CHP | %51,6 |
| Kocahıdır Mah. | 9 | 2.962 | %86,5 | CHP | %33,5 |
| Koruköy | 1 | 150 | %98,7 | CHP | %43,8 |
| Koyunbaba Köyü | 1 | 332 | %88,6 | CHP | %42,6 |
| Kuzulu Köyü | 1 | 230 | %97,4 | AKP | %49,1 |
| Paşayeri Köyü | 2 | 368 | %88,6 | AKP | %43,7 |
| Pınar Mah. | 12 | 4.158 | %84,3 | CHP | %31,0 |
| Yayla Mah. | 11 | 3.276 | %83,9 | MHP | %28,4 |
| Yoğuntaş Köyü | 1 | 346 | %88,7 | CHP | %55,6 |
| Yundalan Köyü | 1 | 182 | %92,3 | AKP | %48,2 |
| Yürükbayırı Köyü | 1 | 37 | %108,1 | AKP | %55,3 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 59 | %83,1 | CHP | %34,7 |
| Çağlayık Köyü | 1 | 88 | %97,7 | AKP | %67,9 |
| Çeşmeköy | 1 | 184 | %92,4 | AKP | %40,9 |
| Çukurpınar Köyü | 1 | 262 | %90,1 | AKP | %38,3 |
| Ürünlü Köyü | 2 | 407 | %95,1 | CHP | %49,7 |
| Üsküp-Cevat Paşa Mah. | 2 | 513 | %94,5 | AKP | %56,1 |
| Üsküp-Gündoğdu Mah. | 2 | 544 | %89,7 | AKP | %57,0 |
| Üsküp-Kemal Paşa Mah. | 2 | 372 | %92,2 | CHP | %54,8 |
| Üsküp-Mehmet Çavuş Mah. | 2 | 434 | %92,9 | CHP | %51,3 |
| Üsküpdere Köyü | 1 | 120 | %91,7 | CHP | %60,0 |
| İnece-Kazımpaşa Mah. | 2 | 406 | %92,9 | CHP | %47,7 |
| İnece-Kemalpaşa Mah. | 2 | 433 | %92,4 | CHP | %57,3 |
| İnece-Ulukonak Mah. | 2 | 408 | %95,1 | AKP | %38,8 |
| İnece-Yeni Mah. | 2 | 441 | %93,7 | CHP | %61,2 |
| İstasyon Mah. | 22 | 7.431 | %84,7 | CHP | %46,1 |
| Şükrüpaşa Köyü | 1 | 69 | %98,6 | AKP | %46,2 |