Kırklareli Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKırklareli Merkez ilçesi
%64,5
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
69.068 geçerli oy · katılım %87,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırklareli Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %64,5 ile birinci; 69.068 geçerli oy, katılım %87,0.
Kırklareli Merkez
Kayıtlı seçmen 80.244 · Oy kullanan 69.826 (katılım %87,0) · Geçerli 69.068 · Geçersiz 758
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44.566 | %64,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 24.502 | %35,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetçe Köyü | 1 | 86 | %103,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Akalar Mah. | 9 | 3.286 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Armağan Köyü | 1 | 337 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Arizbaba Köyü | 1 | 121 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,7 |
| Asılbeyli Köyü | 1 | 316 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.526 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Bademlik Mah. | 15 | 5.445 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 |
| Bayramdere Köyü | 1 | 288 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Beypınar Köyü | 1 | 116 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.843 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| Demircihalil Köyü | 1 | 112 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Demirtaş Mah. | 9 | 3.147 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Dereköy | 1 | 356 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Deveçatağı Köyü | 1 | 279 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 |
| Değirmencik Köyü | 1 | 339 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,1 |
| Dokuzhüyük Köyü | 1 | 389 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 |
| Dolhan Köyü | 2 | 549 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,8 |
| Doğu Mah. | 3 | 1.067 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Düzorman Köyü | 1 | 69 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,4 |
| Erikler Köyü | 1 | 339 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,8 |
| Eriklice Köyü | 1 | 140 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 |
| Geçitağzı Köyü | 1 | 221 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Kadıköy | 1 | 176 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 175 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Karacaibrahim Mah. | 26 | 9.578 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 |
| Karadere Köyü | 1 | 94 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Karahamza Köyü | 1 | 271 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,7 |
| Karahıdır Mah. | 3 | 1.025 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Karakaş Mah. | 40 | 14.791 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 |
| Karakoç Köyü | 1 | 347 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 |
| Karıncak Köyü | 1 | 145 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,2 |
| Kavakdere Köyü | 1 | 308 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Kavaklı-Celaliye Mah. | 1 | 306 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| Kavaklı-Turist Mah. | 4 | 1.406 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,8 |
| Kavaklı-Yeni Okullar Mah. | 2 | 465 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,5 |
| Kavaklı-Çarşı Mah. | 2 | 581 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,2 |
| Kayalı Köyü | 2 | 572 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Kızılcıkdere Köyü | 2 | 472 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Kocahıdır Köyü | 1 | 130 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Kocahıdır Mah. | 9 | 3.183 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Koruköy | 1 | 128 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 |
| Koyunbaba Köyü | 1 | 294 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Kula Köyü | 1 | 96 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Kuzulu Köyü | 1 | 194 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Paşayeri Köyü | 1 | 338 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Pınar Mah. | 14 | 5.189 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| Yayla Mah. | 9 | 3.223 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Yoğuntaş Köyü | 1 | 286 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Yundalan Köyü | 1 | 182 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Yürükbayırı Köyü | 1 | 41 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 52 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Çağlayık Köyü | 1 | 92 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Çeşmeköy | 1 | 150 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Çukurpınar Köyü | 1 | 260 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Ürünlü Köyü | 1 | 327 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Üsküp-Cevat Paşa Mah. | 2 | 490 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Üsküp-Gündoğdu Mah. | 2 | 506 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Üsküp-Kemal Paşa Mah. | 1 | 349 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| Üsküp-Mehmet Çavuş Mah. | 2 | 524 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,1 |
| Üsküpdere Köyü | 1 | 120 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| İnece-Kazımpaşa Mah. | 1 | 331 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| İnece-Kemalpaşa Mah. | 1 | 361 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 |
| İnece-Ulukonak Mah. | 1 | 363 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,1 |
| İnece-Yeni Mah. | 1 | 371 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,5 |
| İstasyon Mah. | 26 | 9.525 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |
| Şükrüpaşa Köyü | 1 | 56 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |