%41,2
CHP birinci
62.150 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırklareli Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %41,2 ile birinci; 62.150 geçerli oy, katılım %88,5.
Kayıtlı seçmen 71.873 · Oy kullanan 63.587 (katılım %88,5) · Geçerli 62.150 · Geçersiz 1.437
Kırklareli Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 25.589 | %41,2 |
| AKP | 18.416 | %29,6 |
| İYİ | 11.807 | %19,0 |
| MHP | 3.017 | %4,9 |
| HDP | 2.145 | %3,5 |
| SAADET | 354 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 287 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 234 | %0,4 |
| VATAN | 167 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 105 | %0,2 |
| Özlem Küllü (bağımsız) | 29 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kırklareli Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetçe Köyü | 1 | 86 | %100,0 | AKP | %42,9 |
| Akalar Mah. | 9 | 3.065 | %86,9 | AKP | %41,2 |
| Armağan Köyü | 2 | 403 | %92,3 | AKP | %63,6 |
| Arizbaba Köyü | 1 | 131 | %93,1 | CHP | %71,4 |
| Asılbeyli Köyü | 1 | 336 | %92,3 | CHP | %48,3 |
| Bademlik Mah. | 13 | 4.863 | %87,3 | CHP | %40,7 |
| Bayramdere Köyü | 1 | 337 | %88,1 | CHP | %53,0 |
| Beypınar Köyü | 1 | 130 | %99,2 | AKP | %74,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.549 | %89,3 | CHP | %51,2 |
| Demircihalil Köyü | 1 | 107 | %87,9 | AKP | %37,0 |
| Demirtaş Mah. | 9 | 2.608 | %87,4 | CHP | %47,3 |
| Dereköy | 1 | 385 | %89,4 | AKP | %42,5 |
| Deveçatağı Köyü | 1 | 331 | %87,9 | CHP | %55,9 |
| Değirmencik Köyü | 1 | 391 | %88,5 | CHP | %57,8 |
| Dokuzhüyük Köyü | 2 | 431 | %94,4 | CHP | %55,1 |
| Dolhan Köyü | 2 | 645 | %88,8 | CHP | %45,9 |
| Doğu Mah. | 3 | 1.048 | %89,5 | CHP | %37,0 |
| Düzorman Köyü | 1 | 77 | %97,4 | CHP | %44,3 |
| Erikler Köyü | 1 | 388 | %88,4 | AKP | %43,3 |
| Eriklice Köyü | 1 | 160 | %99,4 | CHP | %58,9 |
| Geçitağzı Köyü | 1 | 197 | %85,8 | AKP | %50,6 |
| Kadıköy | 1 | 198 | %91,4 | CHP | %52,1 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 192 | %85,9 | CHP | %45,2 |
| Karacaibrahim Mah. | 25 | 8.893 | %88,8 | CHP | %43,5 |
| Karadere Köyü | 1 | 80 | %93,8 | AKP | %41,1 |
| Karahamza Köyü | 1 | 283 | %83,8 | CHP | %45,3 |
| Karahıdır Mah. | 3 | 1.139 | %86,8 | CHP | %49,1 |
| Karakaş Mah. | 35 | 12.794 | %89,1 | CHP | %45,5 |
| Karakoç Köyü | 1 | 331 | %88,5 | AKP | %36,8 |
| Karıncak Köyü | 1 | 186 | %95,7 | CHP | %74,0 |
| Kavakdere Köyü | 1 | 366 | %91,0 | CHP | %63,8 |
| Kavaklı-Celaliye Mah. | 1 | 320 | %95,0 | AKP | %37,4 |
| Kavaklı-Turist Mah. | 4 | 1.312 | %89,3 | CHP | %43,2 |
| Kavaklı-Yeni Okullar Mah. | 2 | 507 | %91,5 | CHP | %47,0 |
| Kavaklı-Çarşı Mah. | 2 | 620 | %92,6 | AKP | %40,8 |
| Kayalı Köyü | 2 | 637 | %88,2 | CHP | %36,4 |
| Kızılcıkdere Köyü | 2 | 497 | %91,8 | CHP | %50,9 |
| Kocahıdır Köyü | 1 | 158 | %85,4 | CHP | %56,4 |
| Kocahıdır Mah. | 8 | 2.882 | %86,8 | AKP | %41,3 |
| Koruköy | 1 | 157 | %94,9 | CHP | %44,4 |
| Koyunbaba Köyü | 1 | 336 | %90,5 | CHP | %49,5 |
| Kuzulu Köyü | 1 | 217 | %88,5 | AKP | %47,1 |
| Paşayeri Köyü | 1 | 384 | %82,0 | AKP | %41,8 |
| Pınar Mah. | 11 | 4.048 | %87,1 | AKP | %36,9 |
| Yayla Mah. | 13 | 4.449 | %85,2 | AKP | %45,3 |
| Yoğuntaş Köyü | 1 | 337 | %84,0 | CHP | %57,9 |
| Yundalan Köyü | 1 | 189 | %92,1 | AKP | %34,9 |
| Yürükbayırı Köyü | 1 | 31 | %106,5 | AKP | %46,9 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 51 | %100,0 | AKP | %34,7 |
| Çağlayık Köyü | 1 | 91 | %95,6 | AKP | %70,9 |
| Çeşmeköy | 1 | 195 | %90,3 | AKP | %53,6 |
| Çukurpınar Köyü | 1 | 264 | %89,8 | CHP | %41,9 |
| Ürünlü Köyü | 1 | 366 | %88,3 | CHP | %55,7 |
| Üsküp-Cevat Paşa Mah. | 2 | 505 | %91,9 | AKP | %52,1 |
| Üsküp-Gündoğdu Mah. | 2 | 560 | %90,2 | AKP | %57,8 |
| Üsküp-Kemal Paşa Mah. | 2 | 382 | %91,6 | AKP | %44,2 |
| Üsküp-Mehmet Çavuş Mah. | 2 | 430 | %92,6 | AKP | %43,8 |
| Üsküpdere Köyü | 1 | 121 | %94,2 | CHP | %54,0 |
| İnece-Kazımpaşa Mah. | 1 | 318 | %89,6 | CHP | %45,1 |
| İnece-Kemalpaşa Mah. | 2 | 432 | %85,9 | CHP | %53,4 |
| İnece-Ulukonak Mah. | 2 | 393 | %92,4 | CHP | %42,2 |
| İnece-Yeni Mah. | 2 | 403 | %94,3 | CHP | %53,2 |
| İstasyon Mah. | 19 | 7.084 | %87,9 | CHP | %42,2 |
| Şükrüpaşa Köyü | 1 | 67 | %89,6 | AKP | %40,7 |