Kırklareli Merkez · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKırklareli Merkez ilçesi
%52,1
Muharrem İnce birinci
62.142 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırklareli Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %52,1 ile birinci; 62.142 geçerli oy, katılım %88,5.
Kırklareli Merkez
Kayıtlı seçmen 71.873 · Oy kullanan 63.598 (katılım %88,5) · Geçerli 62.142 · Geçersiz 1.456
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 32.342 | %52,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 21.536 | %34,7 |
| Meral Akşener | 6.764 | %10,9 |
| Selahattin Demirtaş | 1.069 | %1,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 255 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 176 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetçe Köyü | 1 | 86 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Akalar Mah. | 9 | 3.065 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 |
| Armağan Köyü | 2 | 403 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Arizbaba Köyü | 1 | 131 | %93,1 | Muharrem İnce | %76,9 |
| Asılbeyli Köyü | 1 | 336 | %92,3 | Muharrem İnce | %58,8 |
| Bademlik Mah. | 13 | 4.863 | %87,4 | Muharrem İnce | %53,9 |
| Bayramdere Köyü | 1 | 337 | %88,1 | Muharrem İnce | %59,2 |
| Beypınar Köyü | 1 | 130 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.549 | %89,3 | Muharrem İnce | %64,6 |
| Demircihalil Köyü | 1 | 107 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,9 |
| Demirtaş Mah. | 9 | 2.608 | %87,4 | Muharrem İnce | %58,0 |
| Dereköy | 1 | 385 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Deveçatağı Köyü | 1 | 331 | %87,9 | Muharrem İnce | %60,1 |
| Değirmencik Köyü | 1 | 391 | %88,8 | Muharrem İnce | %63,8 |
| Dokuzhüyük Köyü | 2 | 431 | %94,4 | Muharrem İnce | %64,2 |
| Dolhan Köyü | 2 | 645 | %88,8 | Muharrem İnce | %56,1 |
| Doğu Mah. | 3 | 1.048 | %89,3 | Muharrem İnce | %45,8 |
| Düzorman Köyü | 1 | 77 | %98,7 | Muharrem İnce | %44,9 |
| Erikler Köyü | 1 | 388 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,8 |
| Eriklice Köyü | 1 | 160 | %99,4 | Muharrem İnce | %58,4 |
| Geçitağzı Köyü | 1 | 197 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Kadıköy | 1 | 198 | %91,4 | Muharrem İnce | %57,4 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 192 | %85,9 | Muharrem İnce | %53,4 |
| Karacaibrahim Mah. | 25 | 8.893 | %88,8 | Muharrem İnce | %58,3 |
| Karadere Köyü | 1 | 80 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,0 |
| Karahamza Köyü | 1 | 283 | %83,8 | Muharrem İnce | %53,7 |
| Karahıdır Mah. | 3 | 1.139 | %86,8 | Muharrem İnce | %60,5 |
| Karakaş Mah. | 35 | 12.794 | %89,2 | Muharrem İnce | %59,2 |
| Karakoç Köyü | 1 | 331 | %88,5 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Karıncak Köyü | 1 | 186 | %95,7 | Muharrem İnce | %73,3 |
| Kavakdere Köyü | 1 | 366 | %91,3 | Muharrem İnce | %72,3 |
| Kavaklı-Celaliye Mah. | 1 | 320 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,3 |
| Kavaklı-Turist Mah. | 4 | 1.312 | %89,3 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Kavaklı-Yeni Okullar Mah. | 2 | 507 | %91,5 | Muharrem İnce | %50,2 |
| Kavaklı-Çarşı Mah. | 2 | 620 | %92,6 | Muharrem İnce | %45,0 |
| Kayalı Köyü | 2 | 637 | %88,2 | Muharrem İnce | %43,9 |
| Kızılcıkdere Köyü | 2 | 497 | %92,0 | Muharrem İnce | %60,2 |
| Kocahıdır Köyü | 1 | 158 | %85,4 | Muharrem İnce | %62,1 |
| Kocahıdır Mah. | 8 | 2.882 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Koruköy | 1 | 157 | %94,9 | Muharrem İnce | %56,3 |
| Koyunbaba Köyü | 1 | 336 | %90,5 | Muharrem İnce | %59,0 |
| Kuzulu Köyü | 1 | 217 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Paşayeri Köyü | 1 | 384 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Pınar Mah. | 11 | 4.048 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,3 |
| Yayla Mah. | 13 | 4.449 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Yoğuntaş Köyü | 1 | 337 | %84,0 | Muharrem İnce | %61,0 |
| Yundalan Köyü | 1 | 189 | %92,1 | Muharrem İnce | %36,6 |
| Yürükbayırı Köyü | 1 | 31 | %106,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 51 | %100,0 | Muharrem İnce | %44,9 |
| Çağlayık Köyü | 1 | 91 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Çeşmeköy | 1 | 195 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Çukurpınar Köyü | 1 | 264 | %89,8 | Muharrem İnce | %47,0 |
| Ürünlü Köyü | 1 | 366 | %88,3 | Muharrem İnce | %62,8 |
| Üsküp-Cevat Paşa Mah. | 2 | 505 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Üsküp-Gündoğdu Mah. | 2 | 560 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Üsküp-Kemal Paşa Mah. | 2 | 382 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Üsküp-Mehmet Çavuş Mah. | 2 | 430 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Üsküpdere Köyü | 1 | 121 | %94,2 | Muharrem İnce | %62,7 |
| İnece-Kazımpaşa Mah. | 1 | 318 | %89,6 | Muharrem İnce | %62,4 |
| İnece-Kemalpaşa Mah. | 2 | 432 | %85,9 | Muharrem İnce | %58,6 |
| İnece-Ulukonak Mah. | 2 | 393 | %92,4 | Muharrem İnce | %49,9 |
| İnece-Yeni Mah. | 2 | 403 | %94,3 | Muharrem İnce | %63,9 |
| İstasyon Mah. | 19 | 7.084 | %87,9 | Muharrem İnce | %55,9 |
| Şükrüpaşa Köyü | 1 | 67 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,3 |